Skocz do zawartości
slawek2535

Telewizor 55-65 cali - prawdziwe 4k

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? NIE
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? mam rolety (oglądam wieczorami)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 42 cale model 2013-2014
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? możliwość odpalenia YT, prawdziwą rozdzielczość 4K, odpalanie wszystkiego z pendrive, 100 hz
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD i 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder NC+, PS4 PRO,smartphone i czasem laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? średnio 2-3h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? wszystko
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? netflix, yt, jak najbardziej
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  1h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości?  55-65 (może być i pomiędzy)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? w moim obecnym, że wyłączyli mi aplikacje youtube , nie jestem wymagający
19. Preferencje co do marki ? Samsung, LG, Panasonic a co polecicie zobaczymy
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? zobaczymy, obecnie robię rozeznanie może przed świętami będzie jakaś promocja i wtedy wyhaczę jakiś tv

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? (jak znajdę poradnik na yt to sam to zrobię :D)

 

 

Koledzy chodzi mi o TV z prawdziwym 4K, jeśli jednak okażę się ze budżet tego nie wytrzyma to mogą być solidne propozycje z 100hz, które skalują do 4K. Sam nie używam jeszcze za bardzo 4K, ale mam dużo wolnego i czasem mam głupie pomysły jak "aaa kupie sobie ps4 pro z jakąś gra i będę tyrać tydzień" i potem za miesiąc się tego pozbywam. Wiec uważam to za zakup przyszłościowy. Moze rozpęta się jakaś dyskusja, jestem ciekaw waszych propozycji. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie daje bardzo dużo, ale jednocześnie cena urządzenia rośnie dość mocno. Dlatego fajnie by było, gdybyś podał orientacyjnie kwotę jaką chcesz przeznaczyć - nawet ze sporymi widełkami. Pozwoli to na lepsze dopasowanie TV pod Twoje potrzeby. 

5k+ zł i można naprawdę fajne ekraniki dziabnąć, w mniejszej kwocie już trzeba z czegoś rezygnować (oczywiście jakość obrazu i rzeczy przez Ciebie wskazane to priorytet!), ale nie jest to szczególnie bolesne ;). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Scumgrief napisał:

5k+ zł i można naprawdę fajne ekraniki dziabnąć, w mniejszej kwocie już trzeba z czegoś rezygnować (oczywiście jakość obrazu i rzeczy przez Ciebie wskazane to priorytet!), ale nie jest to szczególnie bolesne ;). 

Na przykład?

Ja idę w kierunku XF90, ale martwi mnie ten mułowaty system na androidzie.
Alternatywnie seria N80 (samsung).
OLED odpada ze względu na powidoki i ryzyko wypalania (dużo statycznego oglądania tv informacyjnych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy to zrezygnujemy z czegoś, ja pracuje jako marynarz i mnie nie ma w domu szkoda zeby taki drogi tv stal nieuzywany

myślałem tak 3,5 do 5,5 tys oczywiście jestem Polakiem cebula, wiec jak najtaniej w jakiejś promo, może być model zeszłoroczny.

wiem ze w tych pieniążkach będzie ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...