Skocz do zawartości
Sober

Najlepszy odtwarzacz HD na PC?

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Yesusik' post='52556' date='04.07.2007, 11:07 ']Hmm... ale miałem na myśli odświeżanie ekranu monitora a nie filmów - zresztą, z tego co wiem, to mówiąc o obrazie video używa się pojęcia szybkości (ilości wyświetlanych klatek w ciągu jednej sekundy) i określa się to w FPS a nie w hercach. :lol:

Coś mi się zdaje, że albo koledze się coś "pomylało" albo sprawdzasz moją wiedzę :lol:[/quote]

Jak zwał tak zwał - jednostka jest ta sama. Chodziło mi o to że jak masz te 24 fps i masz je wyswietlic na ekranie odswiezanym 60 Hz to nie będzie to superpłynne. Obrazowo mówiąc podczas pierwszego i drugiego odświeżania ekranu będzie wyświetlana pierwsza klatka aby w trakcie trzeciego film przeskoczył na trzecią klatkę. Różne renderery sobie z tym różnie radzą (chyba najlepiej overlay?) ale idealnej płynności nie będzie...

PS: Dzieki apatch za info o tym nowym rendererze! Rozumiem że ma on funkcje takie jak reclock wbudowane? Sprawdze go, ale nie mam ostatnio na to za bardzo czasu :lol: Poza tym jestem zadowolony z reclocka i wciąż go używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
używam winxp+wmp11+ffdshow+powerdvd i każy film cyka! mam amd a64x2 2ghz+zintegrowany gf6150 i ripy chodzą mi płynnie na wmp11+ffdshow a pełne wydania hddvd i blu-ray chodzą płynnie na powerdvd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
archeolog + [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=9330&hl="]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=9330&hl=[/url]
jakos ciezko moge sobie wyobrazic to co piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja muszę przełączyć odświerzanie na 1080p/50Hz aby filmy 23,976 chodziły mi płynnie, nie wiem czemy tak jest ale to fakt.
Mam trzy główne playery HD: mpc home edition, kmplayer i totalmedia theater arcsoftu ( on teź "łyka" matroski, ale nie wszystkie ).
Przewaźnie mam sprzętową akceleraję dxva - dekodery uźywam z cyberlinka, nie mam coreavc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...