Jump to content

Recommended Posts

Witam Serdecznie, 

Zanim się rozpiszę w strukturze co kupić, klika słów wstępu. Zadałem już pytanie w dziale Philipsa, tak się składa, że mogę kupić w dobrej cenie 65PUS8303, 7303 lub 55POS9002. Ale pojawiły się komentarze, tylko nie Philips, nie wgłębiając się, proszę o poradę co w takim razie w zamian. 

Z góry dziękuję 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać na komodzie na wysokości wzroku lub wisieć nieco wyżej 
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Południowy zachód czyli od 13 do końca dnia (ale mam rolety zaciemniające)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic Plazma 37cali HD Ready
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Ładny obraz, jestem fanem StarWars i podobnych filmów oraz dokumentów przyrodniczych, wrażenia z oglądania są tu dość istotne
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Dekoder Vectra HD, PS4 Pro
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Apple TV 4K
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Trudne pytanie, w niektóre dni wcale w niektóre pewnie i z 10h dziennie. 
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową ale to nie do końca ma znaczenie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix, NatGeo, Discovery, TVP HD, (uprzedzając pytanie nie oglądam lub bardzo sporadycznie oglądam programy typu TVN24)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Jak spodoba mi się jakaś gra to mogę poświęcić jej trochę czasu np.: 4-5h dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Nie ma reguły
17. Preferencje co do wielkości? 55-65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Moja plazma działa wyśmienicie ale zużywa bardzo dużo prądu i jest HD Ready…. 
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5,5k pln

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Być może. 

Pozdrawiam :)

Wszystkie Philipsy, które podałeś są dobrymi przykładami telewizorów w swoich cenach. Wiadomo, że 7303 jest trochę ze średniej półki, ale też swoje przewagi ma. OLED bardzo dobrze się sprawdza w jakości obrazu w każdych warunkach, a sam telewizor nie miał jakichś szczególnie złych opinii na forach, więc dla mnie dobry wybór.

• Thanks 1
  • Haha 1