Skocz do zawartości
Luki@

Dylematy plazmowicza... moze ktos pomoze ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po dlugich przymsleniach i przeczytaniu licznych postow doszedlem do wniosku ze bedzie to plazma, ale mam pytania odnosnie jej wad:

1. Czy duzym problemem sa odbicia w ciagu dnia. Plazma 42 cale to juz duze lustro i boje sie ze ogladajac na niej w dzien bede widzial moje okna, ktore ustwione sa na zachod i po poludniu dosc mocno wali tam slonce (okna sa oczywiscie z boku a nie na wprost TV)
Tak wiec do uzytkownikow plazm - czy przeszkadzaja Wam odbicia przy ogladaniu TV z ciagu dnia - czy przeszkadzaja Wam odbijajace sie okna ??

2. Martwi mnie problem wypalania w kontekscie grania na TV. Poniewaz jestem maniakiem symulacji jazdy samochodem mam zamiar od czasu do czasu korzystac z plazmy podlaczonej do kompa. I tu pojawia sie problem bo w tego typu grach czesto wyswietlane sa w jednym miejscu np. czas, jakies wskazniki itp. - boje sie ze przy graniu ok 3 godz. jakies 2 razy na tydzien (nie wiecej) moze dojsc do wypalenia "duszkow". Czy te 3 godz to wystarczajacy czas na powstanie "duszkow" - jesli korzysta ktos z plazmy w ten sposob i potrafi odpowiedziec to bede wdzieczny.

3. Poniewaz zastanawiam sie na dwoma modelami bylbym wdzieczny jesli ktos mial mozliwosc porownnia, o podzielenie sie opiniami.
Chodzi o Panasa 42 PV60 oraz Samsunga 42 C7H.
Wiem ze Panas jest niby lepszy ale w MM kosztuje w granicach 5400 a Samsunga w Promocji mozna kupic juz za 3890 tak wiec roznica jest spora tym bardziej ze oba mozna miec w ratach 0 %.
Czy warto wiec dokladac az 1500 zl do PV60 (gdzie jest to juz dla mnie absolutne maksimum) czy zdecydowac sie na Samsunga, ktory jest dla mnie w miare dostepny cenowo.

Aha, jakby ktos jest zainteresowany to przy odrobinie szczescia moze uda mi sie w poniedzialek porownac te dwa TV na tym samych sygnale to cos napisze, ale z tym jeszcze nie wiadomo.

Pozdrawiam
Luki

Ps. Sorki za bledy ,ale pozno juz :)

Edytowane przez Luki@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też zastanawiam się nad wyborem plazma/LCD. Na dzień dzisiejszy jeśli chodzi o dostępny sygnał sd/hd na plaźmie wypada to lepiej. Nawet jak przy HD LCD wypada lepiej (tu są różne opinie) to przy SD na LCD będzie widać większą pixelozę. Wiadomo ile jest programów HD. Oczywiście mam tu na uwadze HD Ready i plazmę 1024x768.
Podstawowym dla mnie tematem jest wypalanie.
Chętnie będę śledził opinię użytkowników, szczególnie tych, którzy plazmy mają już dłuższy czas. Napiszcie jak to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam posiadam 42pv600. Od wczoraj znajomy posiada 42E7H. Byliśmy razem na zakupach i porównywaliśmy go do stojącego obok 42pv600.
Co mogę powiedzieć o różnicy - po półgodzinnym porównywaniu. Design na korzyść Samsunga. Cena (3990) zdecydowanie Samsung.
Obraz - i tu i tu był bardzo dobry. Jednak plastyka i głębia tego obrazu była po stronie Panasonica. Są to jednak odczucia bardzo subiektywne. Dla znajomego były pomijalne i bez zastanawiania się zakupił Samsunga. Utwierdzałem go też w wyborze. Bierz Samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='MaBri' post='37770' date='04.02.2007, 22:08 ']Sam posiadam 42pv600. Od wczoraj znajomy posiada 42E7H. Byliśmy razem na zakupach i porównywaliśmy go do stojącego obok 42pv600.
Co mogę powiedzieć o różnicy - po półgodzinnym porównywaniu. Design na korzyść Samsunga. Cena (3990) zdecydowanie Samsung.
Obraz - i tu i tu był bardzo dobry. Jednak plastyka i głębia tego obrazu była po stronie Panasonica. Są to jednak odczucia bardzo subiektywne. Dla znajomego były pomijalne i bez zastanawiania się zakupił Samsunga. Utwierdzałem go też w wyborze. Bierz Samsunga[/quote]

Czyli jak rozumiem obraz pomiedzy tymi TV na Twoje oko za bardzo sie nie rożnił ??

Hmm..
Ciekawy jestem takiego testu dla ludzi świetnie znających sie na wszystkich modelach :( jakby im pokazać sam ekran i czy potrafili by rozróżnić różne modele potrafiąc wyraźnie wksazać te lepsze... podejrzewam że okazło by się z maja z tym duży problem co świadczyło by, że często niepotrzebnie kupujemy drogi sprzęt nie widząc różnicy.... więc po co przepłacać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnice w obrazie były subtelne, nawet trudno je jednoznacznie nazwać. Dla mnie na korzyść Panasonica przemawia głębia koloru. Ja jednak nie jestem obiektywny, ponieważ w domu oglądam na codzień 42pv600.
Ten samsung jest bardzo atrakyjny. Stosunek jakość\cena jest wybitny.

PS. Ta cena w MM jest promocyjna i będzie jeszcze taka kilka dni - nie wiem dokładnie do kiedy. Edytowane przez MaBri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MaBri' post='37797' date='05.02.2007, 08:29 ']Różnice w obrazie były subtelne, nawet trudno je jednoznacznie nazwać. Dla mnie na korzyść Panasonica przemawia głębia koloru. Ja jednak nie jestem obiektywny, ponieważ w domu oglądam na codzień 42pv600.
Ten samsung jest bardzo atrakyjny. Stosunek jakość\cena jest wybitny.

PS. Ta cena w MM jest promocyjna i będzie jeszcze taka kilka dni - nie wiem dokładnie do kiedy.[/quote]

A nie zauważyliście tego migotania w samsungu ??
Jak ogladalem w MM niestety widac bylo co jakis czas jak obraz robi sie ciemniejszy i jasniejszy - jak dla mnie bardzo denerwujace i niestety potwierdza to wiele uzytkownikow na forum.. (hdtv.com.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Luki@' post='37666' date='04.02.2007, 04:22 ']Witam

Po dlugich przymsleniach i przeczytaniu licznych postow doszedlem do wniosku ze bedzie to plazma, ale mam pytania odnosnie jej wad:

1. Czy duzym problemem sa odbicia w ciagu dnia. Plazma 42 cale to juz duze lustro i boje sie ze ogladajac na niej w dzien bede widzial moje okna, ktore ustwione sa na zachod i po poludniu dosc mocno wali tam slonce (okna sa oczywiscie z boku a nie na wprost TV)
Tak wiec do uzytkownikow plazm - czy przeszkadzaja Wam odbicia przy ogladaniu TV z ciagu dnia - czy przeszkadzaja Wam odbijajace sie okna ??

2. Martwi mnie problem wypalania w kontekscie grania na TV. Poniewaz jestem maniakiem symulacji jazdy samochodem mam zamiar od czasu do czasu korzystac z plazmy podlaczonej do kompa. I tu pojawia sie problem bo w tego typu grach czesto wyswietlane sa w jednym miejscu np. czas, jakies wskazniki itp. - boje sie ze przy graniu ok 3 godz. jakies 2 razy na tydzien (nie wiecej) moze dojsc do wypalenia "duszkow".[/quote]

1. Ja mam plasme 42" LG i okna z boku (dosc duze, bez zaslon i firanek) nic nawet w dzien mi nie przeszkadza, choc wychodza na zachod i slonce mi bezposrednio w TV nie swieci.

2. Plasmy nowej generacji maja systemy ktore eliminuja te "duszki"
grajac 3h nic Ci sie nie wypali, 3 lata to tak, a 3h to tak jak bys ogladal film w TV i logo programu by Ci zostalo.

Ja gram na x360 czasem potrafie 8h grac non stop w Battelfilda (tam tez masz radar czy wskaznik energi w tym samym miejscu caly czas) i nic sie nie wypala.
Nieraz jak mam konsole w menu odpalona i tak 2h bez ruchu wlaczona jest to po przelaczeniu na inny (ciemny program) widac to co sie wczesniej wyswietlalo (ale doslownie kilka sekund, jak wejdzie zwykly kolorowy obraz to znika)

Obawiasz sie o rzeczy ktore zostaly juz dawno wyeliminowane to tak jak bys sie bal kupowac nowe LCD bo kat widzenia jest ponoc niski (a jak wiesz teraz wynosi on 178stopni wiec prawie za TV bys musial siedziec zeby nic nie widziec) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba masz szczęście bo kuzyn kupił właśnie plazmę LG i na początek wypalił mu się znaczek TVP1... Te wszystkie systemy to raczej marketing... może jak zjedziesz maksymalnie z ustawieniami to jest jakaś szansa że nic się nie wypali... Pod tym względem użytkownicy Panasonica PV faktycznie potwierdzają że raczej nic się nie wypala - a raczej wypala, ale znika z czasem.

Z drugiej strony nie jest to tak że te duszki aż tak się rzucają w oczy.. ale jak ktoś jest perfekcjonistą jak ja to by mnie to wkurzało ;-) Ja tam bym się więc bał brać plazmę do gier komputerowych... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem posiadaczem plazmy LG 42PC1R, duszki pozostaja jak w kazdej plazmie, ale najwyzej kilka sek lub minut. Po dlugim graniu, jak mi mocno przeszkadzaja te duszki po radarach i predkosciomierzach odpalam z menu biala plansze na 2min. Po tym zabiegu sladu nie ma.

Obejrzyj jak jeszcze sie zastanawiasz nad plasmą [url="http://youtube.com/watch?v=6TtkrXovDfk"]http://youtube.com/watch?v=6TtkrXovDfk[/url] Edytowane przez Jax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi duszkami zaczynam się uspokajać :) Czekam na więcej opinii.
Ile czasu użytkujecie swoje plazmy?
Co do wyboru modelu to jestem zdania, że najlepiej zamówić "pokaz domowy" z 2-3 modelami, które wybraliśmy na podstawie parametrów. Każdy ma inne oświetlenie, inną odległość od tv itp. więc odczucia przy oglądaniu w swoich warunkach też będą inne niż w sklepie. Zrobiłem tak przy kinie domowym i jest to metoda, która się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Luki@' post='37666' date='04.02.2007, 02:22 ']1. Czy duzym problemem sa odbicia w ciagu dnia. Plazma 42 cale to juz duze lustro i boje sie[/quote]

Mam odbiornik tv 32" okolo 5m na przeciw okien, po stronie nieslonecznej. Aby ogladac tv w dzien zmienilem rolety na ciemnobrazowe. Z jasniejszymi nie dalo sie ogladac. Po stronie slonecznej pewnie jedynie rolety gumowane pomoglyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Luki@' post='37666' date='04.02.2007, 02:22 ']Witam

Po dlugich przymsleniach i przeczytaniu licznych postow doszedlem do wniosku ze bedzie to plazma, ale mam pytania odnosnie jej wad:

1. Czy duzym problemem sa odbicia w ciagu dnia. Plazma 42 cale to juz duze lustro i boje sie ze ogladajac na niej w dzien bede widzial moje okna, ktore ustwione sa na zachod i po poludniu dosc mocno wali tam slonce (okna sa oczywiscie z boku a nie na wprost TV)
Tak wiec do uzytkownikow plazm - czy przeszkadzaja Wam odbicia przy ogladaniu TV z ciagu dnia - czy przeszkadzaja Wam odbijajace sie okna ??

2. Martwi mnie problem wypalania w kontekscie grania na TV. Poniewaz jestem maniakiem symulacji jazdy samochodem mam zamiar od czasu do czasu korzystac z plazmy podlaczonej do kompa. I tu pojawia sie problem bo w tego typu grach czesto wyswietlane sa w jednym miejscu np. czas, jakies wskazniki itp. - boje sie ze przy graniu ok 3 godz. jakies 2 razy na tydzien (nie wiecej) moze dojsc do wypalenia "duszkow". Czy te 3 godz to wystarczajacy czas na powstanie "duszkow" - jesli korzysta ktos z plazmy w ten sposob i potrafi odpowiedziec to bede wdzieczny.

3. Poniewaz zastanawiam sie na dwoma modelami bylbym wdzieczny jesli ktos mial mozliwosc porownnia, o podzielenie sie opiniami.
Chodzi o Panasa 42 PV60 oraz Samsunga 42 C7H.
Wiem ze Panas jest niby lepszy ale w MM kosztuje w granicach 5400 a Samsunga w Promocji mozna kupic juz za 3890 tak wiec roznica jest spora tym bardziej ze oba mozna miec w ratach 0 %.
Czy warto wiec dokladac az 1500 zl do PV60 (gdzie jest to juz dla mnie absolutne maksimum) czy zdecydowac sie na Samsunga, ktory jest dla mnie w miare dostepny cenowo.

Aha, jakby ktos jest zainteresowany to przy odrobinie szczescia moze uda mi sie w poniedzialek porownac te dwa TV na tym samych sygnale to cos napisze, ale z tym jeszcze nie wiadomo.

Pozdrawiam
Luki

Ps. Sorki za bledy ,ale pozno juz :)[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki@ , tak jak pisałem na innym forum, na otwarcie Saturna w Złotych tarasach, plazma LG 42 PC3RA za 2999zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...