Skocz do zawartości
radoslavm

Upsalling do 720p/1080i w Odtwarzaczach DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar zakupić sobie odtwarzacz DVD. Od niedawna jestem fanem wysokich rozdzielczości, ale jest to drogie hobby niestety:)
Poczytałem sobie o Samsungu HD-950 i zainteresował mnie temat tzw. upscallingu, czy to da mi jakąś namiastkę ładnych widoków na moim TV??:) Czy to tylko chwyt marketingowy??
Proszę o radę, czy warto inwestować, bądź co bądź nie małe pieniądze w HD DVD już w tej chwili? W naszym pięknym kraju chyba jeszcze przez dłuższy czas nie będzie to zbyt popularny format:)
I na koniec jeszcze dodam, że mój nowy nabytek musi sobie całkiem przyzwoicie radzić o odtwarzaniem muzyki:)
Wiem, że złotego środka nie ma na całym świecie, ale w dobie wszechobecnego:)) cięcia kosztów i ja chcę jak najmniej wydać i być jak najbardziej zadowolonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='radoslavm' date='04.03.2006, 15:27 ']Witam, mam zamiar zakupić sobie odtwarzacz DVD. Od niedawna jestem fanem wysokich rozdzielczości, ale jest to drogie hobby niestety:)
Poczytałem sobie o Samsungu HD-950 i zainteresował mnie temat tzw. upscallingu, czy to da mi jakąś namiastkę ładnych widoków na moim TV??:) Czy to tylko chwyt marketingowy??
Proszę o radę, czy warto inwestować, bądź co bądź nie małe pieniądze w HD DVD już w tej chwili? W naszym pięknym kraju chyba jeszcze przez dłuższy czas nie będzie to zbyt popularny format:)
I na koniec jeszcze dodam, że mój nowy nabytek musi sobie całkiem przyzwoicie radzić o odtwarzaniem muzyki:)
Wiem, że złotego środka nie ma na całym świecie, ale w dobie wszechobecnego:)) cięcia kosztów i ja chcę jak najmniej wydać i być jak najbardziej zadowolonym.
[right][post="1529"][/post][/right][/quote]
toshiba sd350 jest tu napewno alternatywa, mozna kupic za 450 zeta, bardzo małe i cieniutkie urzadzenie, i nowe n arynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam SAMSUNG 945 HD i 745 HD.
Polecam model 945 (950 jest nowszą wersją z innym modułem upscalującym; w 945 siedzi Funkcja DCDi firmy Faroudja).

[url="http://www.samsung.com/pl/products/dvdplayer/dvdoldmodels/dvd_hd945.asp"]http://www.samsung.com/pl/products/dvdplay...s/dvd_hd945.asp[/url]
Brak natomiast polskich czcionek dla Divx. Nowy FirmWare nie nadchodzi mimo, że w Warszawie jest centralny ośrodek informatyczny Sansunga.
Jest wysoko cenionym za poziom odtwarzania DVD Audio i Super Audio CD. Upscaling mnie nie zachwyca bo mam stały kontakt z oberazem 1080 HD więc trudno porównywać te zdażenia.
Niemniej jest to DVD player wysoko ceniony. Ale poczekaj trochę na KISS DP-600. W tym tygodniu będzie na fortum test. Sprawdzimy także jak gra Standard Definition DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janunio jest już spaczony przez zbyt długie obcowanie z materiałami HD!!!! :)

Też widziałem HD 945 w akcji i uważam, że to rewelacyjny sprzęt.

Przy dobrym materiale DVD (np. Indiana Jones) upscaling daje niesamowite efekty !!!

Oczom własnym nie wierzyłem przy scenach statycznych prawie nie widać różnicy między prawdziwym HD a upscalowanym !!!

Gorzej w scenach gdzie się dużo dzieje, ale i tak ogólnie efekt jest rewelacyjny.
Upscalowane DVD wygląda dużo lepiej niż zwykłe, ale absolutnie nie jest to materiał tożsamy z prawdziwym HD.

Jeżeli chodzi o dźwięk to również uważam, ze to bardzo dobry sprzęt
- obsługa SACD i DVD Audio to mówi samo za siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybki odzew :)) Czy ten inny moduł w HD-950 słabiej radzi sobie z upscallingiem? Świat wysokiej rodzielczości jest fascynujący, ale napewno długo jeszcze poczciwy Divx będzie w użyciu, więc brak polskich znaków trochę martwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trudno o rzetelną odpowiedź. Nie miełem mozliwości porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Jak masz kase to kup samsunga. Niedługo sie przestraszą i nie będzie dvd playerów z upsamplingiem, podano ich do sądu za inny player w stanach.

Pomimo hdmi podawał upscalowane sd wszędzie. wszystkie to podobno robią po zmianie softu i stąd -do sądu.


Pozdr. Edytowane przez TOmeKK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='radoslavm' date='04.03.2006, 18:13 ']Czy ten inny moduł w HD-950 słabiej radzi sobie z upscallingiem?
[right][post="1540"][/post][/right][/quote]


Wiadomo na pewno, że:

1) moduł, z HD 945 jest bardzo wysoko ceniony na całym świecie
2) w HD 950 jest inny moduł

Czy jest gorszy?

Nie wiem :)

Niestety nie miałem przyjemności obcowania z HD 950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co raz bardziej przekonany do zakupu Samsunga pytam dalej:))
Wykorzystałem łącze HDMI, żeby podłączyć komputer. Dało to całkiem fajny efekt.
Jak uważacie, czy lepiej jednak będzie połączyć DVD po hdmi, czy wystarczy komponent? Jestem ciekaw opinii, czy ktoś miał lub ma podobny dylemat.
Druga sprawa, to które łącze najlepiej wykorzystać do połączenia DVD z amplitunerem? Może jakieś sugestie co do ceny i producenta przewodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby porównać hdmi i component mozesz zrobić jednoczesne ściągnięcie regionu i hdcp. Wtedy możesz puszczać.
Opis:
[url="http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=264020"]tutaj[/url]

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HDMI to złącze cyfrowe i dlatego na nim można w tej chwili osiągnąć najwyższą jakość.

Komponent to złącze analogowe (i bodaj najlepsze z analogowych).

Do ampli tunera też cyfrowo, czyli łącze optyczne albo coaxial.

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=430"]W tym newsie jest dobra tabelka od tych spraw[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdarza się, że component wygląda lepiej, o to mi chodziło, chociaż teoretycznie hdmi powinno byc lepsze.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nigdy nie widziałem testu HDMI kontra Komponet-YPbPr.

Można by coś takiego zrobić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ściąganie hdcp może być fatalne w skutkach. Zależy jaki masz TV i czy twój odtwarzacz DVD będzie na sztywno podłączony do internetu.

Ze sprzętu możesz rozważyć jeszcze Philipsa 9000S. Nie odtwarza wprawdzie DVD-Audio i divx ale za to obraz jest igiełka. Mam podłączony po HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właściwie jestem już zdecydowany na Samsunga 950 - ale pamiętając kilka przykrych doświadczeń życiowych wolę się dopytać. Czy ktoś może coś napisać o jego głośności napędu, szuflady i innych wadach/zaletach czysto "technicznych", użytkowych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='fatman' date='06.03.2006, 13:35 ']Ściąganie hdcp może być fatalne w skutkach. Zależy jaki masz TV
[right][post="1631"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Zalecane tylko dla np. starych plazm z dvi bez hdcp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwaga do Janunio i Samsunga 945. Jestem jego posiadaczem i dziwią mnie wypowiedzi ludzi na różnorakich forum-ach jakoby 945 był inaczej zbudowany niż 950. Pozwoliłem sobie na rozebranie tego DVD i w środku od początku do końca sekcji wideo króluje ZORAN więc... tak jak 950. Cierpliwie usiłowałem dopatrzyć się układu DCDi Faroudja... niestety bezskutecznie. Moę służyć fotografią wnętrza ... chętnie samemu sobie udowodniłbym takie wyposarzenie własnego odtwarzacza ...
Jeśli chodzi o obraz i dźwięk, bez zarzutu, nieco za mało wysycona czerń na HDMI (Pioneer 436XDE)... reszta OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jarostek, dzięki za opinię, o to właśnie chodziło, żeby wypowiadali się posiadacze tego sprzętu:) Powiedz jeszcze jak sprawuje Ci się sekcja audio, jeśli oczywiście korzystasz z DVD do słuchania muzy; jeśli tak, to pod co jest podpięty (ampli, kolumny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='radoslavm' date='06.03.2006, 22:52 ']Jarostek, dzięki za opinię, o to właśnie chodziło, żeby wypowiadali się posiadacze tego sprzętu:) Powiedz jeszcze jak sprawuje Ci się sekcja audio, jeśli oczywiście korzystasz z DVD do słuchania muzy; jeśli tak, to pod co jest podpięty (ampli, kolumny).
[right][post="1661"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Do słuchania muzyki uzywam innego zestawu typowo audio, podłączałem jednak dla próby 945 do tego systemu i ... zupełnie nieźle z odpowiednim interkonektem, ze zwykłym dołączonym kabelkiem chinch słabo... a zestaw to odtwarzacz SACD Sony XA777ES , wzmacniacz McIntosh MA6500 i kolumny Audio Physic Virgo 2. Odsłuch CD : 945 wypada tu zupełnie nieźle, różnice słychać oczywiście na korzyść Sony ale nie ma się co dziwić, że odtwarzacz za 17000 pln gra lepiej. W SACD Sony nie zostawia już złudzeń, kto jest królem ringu ... jednak z 945 dzwięki dorównują naprawdę zdecydowanie droższym odtwarzaczom ... to dobrze brzmiący odtwarzacz, bardzo wyrównany, szczegółowy, spójny ...
Na codzie gra z amplitunerem Samsunga 700 i kolumienkami Usher Mini ... w tej cenie super
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... To se zapytałem :( 17 000 ;) (całe szczęście, że jeszcze mam dużo czasu przed sobą na zarabianie kasy<lol>)
Druga część wypowiedzi mnie podbudowała:) I już prawie napewno chcę mieć HD-950.
Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie: Mój ampli nie ma wejść cyfrowych, tylko analogi. Trochę mnie to zbiło z tropu, ale zrobiłem pewien test:
podłączyliśmy u qmpla AVR-330 do CD po optyce, a potem po analogu i szczerze powiem, że dużej różnicy nie słychać. Podobno porządny chinch (taki za ok. 200 PLN) nie ustępuje przekazowi cyfrowemu - przynajmniej u Harmana.
Masz na ten temat zdanie? Z opisu sprzętowego można wysnuć wniosek, że "ucho" masz wyrobione. Co prawda i tak nie pozostaje mi nic innego niż podłączenie analogiem, ale opinię chciałbym znać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='radoslavm' date='08.03.2006, 15:18 ']No tak... To se zapytałem ;) 17 000 :) (całe szczęście, że jeszcze mam dużo czasu przed sobą na zarabianie kasy<lol>)
Druga część wypowiedzi mnie podbudowała:) I już prawie napewno chcę mieć HD-950.
Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie: Mój ampli nie ma wejść cyfrowych, tylko analogi. Trochę mnie to zbiło z tropu, ale zrobiłem pewien test:
podłączyliśmy u qmpla AVR-330 do CD po optyce, a potem po analogu i szczerze powiem, że dużej różnicy nie słychać. Podobno porządny chinch (taki za ok. 200 PLN) nie ustępuje przekazowi cyfrowemu  - przynajmniej u Harmana.
Masz na ten temat zdanie? Z opisu sprzętowego można wysnuć wniosek, że "ucho" masz wyrobione. Co prawda i tak nie pozostaje mi nic innego niż podłączenie analogiem, ale opinię chciałbym znać:)
[right][post="1771"][/post][/right][/quote]
Zastanawiam się jak chcesz mieć dzwięk 5.1 bez połączenia cyfrowego, Twoj amp musi miec analogowe wejscie 5.1 inaczej nici z 5.1 z DVD.
Na dobrym chinch-u będzie super, przy słuchaniu SACD bedziesz musiał kupić ich 5 szt plus szósty do subwoofera ... to trochę zaboli... w komplecie są kabelki audio ale beznaddziejne.
Dobrych wrażeń ... i jeszcze jedno ... ten Samsung zupełnie nieźle gra MP3 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcale nie chcę mieć 5.1:) Jestem zwolennikiem stereo i bardzo mi się ten system dźwięku podoba. Więc wydatek jest do zniesienia. Przewody Ultralink, czy może jest coś lepszego w tym przedziale cenowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy moglby ktos z posiadaczy Samsunga 945 lub 950 wrzucic zdjecia dla porownania przed i po upsallingu? Mocno zastanawiam sie nad takim "tanim" rozwiazaniem.
Chodzi mi o takie zdjecia jak np. w porownywaniu obrazu przez zlacza w telewizorach.
Z gory dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pioneer DV-490V obraz z wyjścia HDMI w przypadku dysków PAL jest słaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze i tak, ale on nie jest w kregu moich zainteresowan. Prosze o Samsunga 945 i/lub 950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...