Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szykuje się do kupna telewizora i mam takie pytanie jakie telewizory polecacie . Zastanawiam sie nad oledem ale nie widze matryc ponizej 55cali w co wlasnie chcialem celowac oraz mam fatalne ustawienie na tv bo pod katem 45 stopni do okna przez co odbija mocno swiatlo.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? pod lekkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? obojetnie
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony pod katem pada swiatlo przez co w aktualnym tv widac odbicie okna
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LOEWE 20 letni telewizor
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k hdr youtube netflix smart tv z kursorem
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? hd - kablówka
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? brak
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  2-3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?  nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?  film
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? południe-wieczór
17. Preferencje co do wielkości? maksymalnie 50cali moze byc mniejszy (wiekszy bedzie problem z umiejscowieniem)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie potrzebuje
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4tys ale wolalbym w okolicach 3tys

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak jesli cos pomoze ale sie nie znam na tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Sławek Duda napisał:

mam fatalne ustawienie na tv bo pod katem 45 stopni do okna przez co odbija mocno swiatlo

W takich warunkach tylko LCD z matową/półmatową matrycą. Szklana w dzień będzie robiła za lustro, chyba że godzisz się na zasłanianie rolet i robienie z salonu jaskini :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A duża jest różnica w jakości obrazu przez rodzaj matrycy ? i jaki telewizor byś polecił i czy da rade sprostac moim wymaganiam bo jak mówiłem nie chce aż tak dużego tv a bardziej jakość mnie interesuje ? No jaskini bym nie chciał a w dzien czasami tez chce człowiek oglądac :D i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, fuze napisał:

W takich warunkach tylko LCD z matową/półmatową matrycą

a jaki lcd z tych lepszych ma chociaż półmat?  chyba takich "powłok" już nikt nie robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na jakość obrazu - zdecydowanie oled, ale skoro musi być 50 cali lub mniej to pozostaje ci lcd. Nie widziałem oledów mniejszych niż 55 cali.

Przedział cenowy który podałeś też ogranicza ruchy w obrębie lcd

.

Edytowane przez tommor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cenie do 4kzł i do 50cali niedawno był jeszcze panasonic 50EX780 - w tej cenie chyba najlepszy ale matryca mocno odbija - bardziej niż oled

juz na wymarciu w sklepach ale moze znajdziesz jeszcze nówkę nieekspozycyjną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może znajdziesz jakiś lcd z półmatem - wg mnie w półce średniej i wyższej wszyscy montuja lustra - czyli podobnie bedzie jak na oled z tym że w półce średniej może być troche gorzej 

ale ja dużo nie szukałem - skupiłem sie na sony xf900 i panasonic   i wybrałem ze względu na cenę i 3d Panasa

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

funkcja kursora w pilocie występuje w LG? Bo na niej tez by mi zależało. Ogólnie byb Tv tez fajnie obsługiwał internet czy yt. Teraz przynajmniej wiem ze odpuszcze oleda i kupie dobre zasłony :D Wiec stawiam na 50cali moze byc mniej 4k ultra hd i hdr cos sie ogarnie ciekawego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...