Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam zupełnie inne doświadczenia i zdanie nt dodatkowej gwarancji... 2 tygodnie temu padł mi TV Sony, okazało sie, że gwarancja producenta była do lipca a mamy już koniec września. Zgłosiłem więc do serwisu co sie potem okazało, że padła matryca i nie występuje to jako cześć zamienna. W związku z tym gwarant zaproponował mi nowy TV równorzędny z 2018r plus gwarancja producenta 2 lata i w dalszym ciągu leci dodatkowe ubezpieczenie (brałem na 5 lat)

Gdybym nie wziął tego ubezpieczenia to byłbym w czarnej d... i musiałbym wyłożyć znowu 5 tys na nowy tv (oczywiście chcąc wziąć coś o podobnych parametrach) a tak to mam o 2 lata nowszy TV (modelowo nawet 3) i pełną gwarancje :) bez ponoszenia kosztów

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zupełnie inne doświadczenia i zdanie nt dodatkowej gwarancji... 2 tygodnie temu padł mi TV Sony, okazało sie, że gwarancja producenta była do lipca a mamy już koniec września. Zgłosiłem więc do serwisu co sie potem okazało, że padła matryca i nie występuje to jako cześć zamienna. W związku z tym gwarant zaproponował mi nowy TV równorzędny z 2018r plus gwarancja producenta 2 lata i w dalszym ciągu leci dodatkowe ubezpieczenie (brałem na 5 lat)
Gdybym nie wziął tego ubezpieczenia to byłbym w czarnej d... i musiałbym wyłożyć znowu 5 tys na nowy tv (oczywiście chcąc wziąć coś o podobnych parametrach) a tak to mam o 2 lata nowszy TV (modelowo nawet 3) i pełną gwarancje bez ponoszenia kosztów
Wszystko się zgadza. Ale jesteś 1 na powiedzmy 500 ludzi. Dla sklepu to interes. Ja kiedyś 3 razy nie wykorzystałem tego. A pieniądze nie małe. Każdy sam decyduje. Jak ktoś ma pecha to się tego nie przeskoczy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaję, że poncio to jest nawet 1 na 2000 i więcej ludzi.
Sam kilka razy dałem się wciągnąć w te ubezpieczenia (tablet czy płyta indukcyjna), ale odkąd mam sąsiadów jakich mam już grzecznie dziękuję za te dobrodziejstwa :D

 

Podpowiedzcie mi proszę - czy w zestawie w pudełku z TV są jakieś śruby do montażu na ścianie? Chcę wykorzystać swój stary uchwyt z Panasa, ale gdzieś zapodziałem komplet śrub montażowych. A uchwyt mam taki uniwersalny do VESA chyba 600x600 z regulacją co 100, więc powinien przypasić do C8. Tylko kurka nie wiem jakich tu potrzeba śrub (jaki gwint, fi etc)

Edytowane przez shpath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli widze ze nie tylko ja mam dylemat czy brać ubezpieczenie czy nie. Tylko ja myśle czy brać w PZU z Allegro. Czytałem czy jest tam coś o wypaleniach ale nie znalazłem i tego się głównie boje. ? a jak gadałem z gościem z MM to mówili ze to droższe ubezpieczenie od nich jest wzmianka o wypaleniach ale nie widziałem OWU od nich....

Edytowane przez Bonesso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi się wydaję, że poncio to jest nawet 1 na 2000 i więcej ludzi.
Sam kilka razy dałem się wciągnąć w te ubezpieczenia (tablet czy płyta indukcyjna), ale odkąd mam sąsiadów jakich mam już grzecznie dziękuję za te dobrodziejstwa
 
Podpowiedzcie mi proszę - czy w zestawie w pudełku z TV są jakieś śruby do montażu na ścianie? Chcę wykorzystać swój stary uchwyt z Panasa, ale gdzieś zapodziałem komplet śrub montażowych. A uchwyt mam taki uniwersalny do VESA chyba 600x600 z regulacją co 100, więc powinien przypasić do C8. Tylko kurka nie wiem jakich tu potrzeba śrub (jaki gwint, fi etc)
Nie ma śrub.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruby nie zależą od uchwytu tylko od tv. I to są zwykle śruby, pewnie M8 albo M10, dobierz długość i kup w sklepie. W czym problem?

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, shpath napisał:

Mi się wydaję, że poncio to jest nawet 1 na 2000 i więcej ludzi.
Sam kilka razy dałem się wciągnąć w te ubezpieczenia (tablet czy płyta indukcyjna), ale odkąd mam sąsiadów jakich mam już grzecznie dziękuję za te dobrodziejstwa :D

 

Podpowiedzcie mi proszę - czy w zestawie w pudełku z TV są jakieś śruby do montażu na ścianie? Chcę wykorzystać swój stary uchwyt z Panasa, ale gdzieś zapodziałem komplet śrub montażowych. A uchwyt mam taki uniwersalny do VESA chyba 600x600 z regulacją co 100, więc powinien przypasić do C8. Tylko kurka nie wiem jakich tu potrzeba śrub (jaki gwint, fi etc)

Nie ma srub do montazu na scianie w zestawie. Sruby M6.

Edytowane przez szewi
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękował za odpowiedzi dotyczące śrub :) Tylko długość będę musiał dopasować i będzie gitara.

Znając życie i prawo Murphiego to jak już kupię to pewnie znajdą mi się te z zestawu od uchwytu co miałem ;)

Edytowane przez shpath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podziękował za odpowiedzi dotyczące śrub Tylko długość będę musiał dopasować i będzie gitara.
Znając życie i prawo Murphiego to jak już kupię to pewnie znajdą mi się te z zestawu od uchwytu co miałem
Tak jest. " życie "

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies 12mm sruby wkrecasz w TV, ja u siebie mam jeszcze taki dystans miedzy obudowa TV a ramieniem mocowania i podkladke do sruby, wiec u mnie sruba ma cos ok 33mm, ale to zalezy od typu mocowania, wiec musisz dobrac pod siebie

 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak dystans i stosowna podkładka obowiązkowo!

nic na brutala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SPYKER napisał:

poncio - a w jakim sklepie wykupiłeś tą dodatkową gwarancje?

Saturn, kosztowała mnie równo 500zł

W moim przypadku już kilka razy korzystałem z dodatkowej gwarancji / ubezpieczenia natomiast miałem 2 telewizory zakupione w Sony Center i tam również wziąłem dodatkowe ubezpiecznie i nigdy nie skorzystałem.

Ja osobiście uważam, że warto brac dodatkowe ubezp/gw. No chyba, że dla kogos wydatek rzędu 12-15 tyś nie stanowi żadnego problemu i jak sie zepsuje po 2 latach sprzęt to kupi sobie nowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem "poncio". Że Ty to nie znaczy każdy. Wielu z nas z tego korzystało ale nie wykorzystało. Zbieg okoliczności że akurat Ty z tego tyle razy korzystałeś. Co to był za sprzęt że się sypną? Ja nie po to czekałem, szukałem niskich cen, promocji żeby przepłacać niby 500zł. To tanie ubezpieczenie. W RTV AGD było mega ful wypas za min. chyba 800zł. Nie jestem pewien. Ale tv wyrwałem za 8000zł. B7V 65". I każda stówka w górę to dla mnie była porażka. Coś za bardzo to reklamujesz kolego. Powiem tak. Jeśli masz pecha to będzie tak : stoisz z całą armią ludzi trzymając widelec w górze podczas burzy. Tylko w Ciebie piorun trzaśnie. Trzymając widelec - plastikowy -. To jest pech.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, STELVIO napisał:

Z całym szacunkiem "poncio". Że Ty to nie znaczy każdy. Wielu z nas z tego korzystało ale nie wykorzystało. Zbieg okoliczności że akurat Ty z tego tyle razy korzystałeś. Co to był za sprzęt że się sypną? Ja nie po to czekałem, szukałem niskich cen, promocji żeby przepłacać niby 500zł. To tanie ubezpieczenie. W RTV AGD było mega ful wypas za min. chyba 800zł. Nie jestem pewien. Ale tv wyrwałem za 8000zł. B7V 65". I każda stówka w górę to dla mnie była porażka. Coś za bardzo to reklamujesz kolego. Powiem tak. Jeśli masz pecha to będzie tak : stoisz z całą armią ludzi trzymając widelec w górze podczas burzy. Tylko w Ciebie piorun trzaśnie. Trzymając widelec - plastikowy -. To jest pech.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Każdy robi co chce i każda decyzja należy do nas samych. Nikogo nie namawiam a skoro kolega prosił o opinie to wyraziłem ją i opisałem swój przypadek dlatego też nie rozumiem skąd ten atak w moją stronę? Wyluzuj

 

Zepsuł mi się Sony KD55X8507C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to faktycznie było 500zł to jeszcze by można było się nad tym pochylić. Ale - na moim przykładzie - zakupu 55C8 za niemal 7kzł i do wyboru mam pełną ochronę (cokolwiek to znaczy, chodzi mi o przykład), na którą mam ekstra wydać 1750zł to dla mnie to ewidentnie coś nie tak. Te 1750 - w mojej ocenie, jakże zapewne subiektywnej dla innych, to po prostu marnotrawstwo pieniędzy. Jak się ma coś zepsuć to i tak się zepsuje, ale w przypadku tych ubezpieczeń jest wręcz zaznaczone, że ma to być przypadkowe i niespodziewane. A takie wypalenia czy inne martwe piksele (tak to się chyba nazywa) to jest raczej naturalne zużycie a nie nieszczęśliwy wypadek.

Dlatego podzielam opinię STELVIO i żadnego plastikowego widelca do ręki nigdy nie weżmę :D

 

PS.

Szkoda, że C8 nie przybędzie do mnie w niedziele, chętnie bym finał z Brazylią obejrzał już na nim :) A tak to Panas ma ostatnie pole do popisu, bo jak zostanę przy "zamówionym i oczekiwanym", to już mam chętnego na tę wiekową plazmę :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy robi co chce i każda decyzja należy do nas samych. Nikogo nie namawiam a skoro kolega prosił o opinie to wyraziłem ją i opisałem swój przypadek dlatego też nie rozumiem skąd ten atak w moją stronę? Wyluzuj
 
Zepsuł mi się Sony KD55X8507C
Przepraszam to nie nie miał być atak tylko moja prywatna opinia. Może trochę agresywna. Zawsze staram się być obiektywny. Polska wygrała 3:2 USA. Pozdrawiam wszystkich.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Subman napisał:

Ciekawe, że żąda od innych publikowania plansz, a sam się nie pochwalił swoimi z QLEDa - np. taką planszą czerwoną 100%, albo białą 5% i 100%.

Bo nikt mnie o to dotychczas nie prosił. Poza tym to nie ja zaśmiecam temat zdjęciami pudełka, zamiast w to miejsce pochwalić się równomiernością planszy (którą autor zachwala jako dobrą).

I gdzie Ty widziałeś żądanie? :blink:

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby to faktycznie było 500zł to jeszcze by można było się nad tym pochylić. Ale - na moim przykładzie - zakupu 55C8 za niemal 7kzł i do wyboru mam pełną ochronę (cokolwiek to znaczy, chodzi mi o przykład), na którą mam ekstra wydać 1750zł to dla mnie to ewidentnie coś nie tak. Te 1750 - w mojej ocenie, jakże zapewne subiektywnej dla innych, to po prostu marnotrawstwo pieniędzy. Jak się ma coś zepsuć to i tak się zepsuje, ale w przypadku tych ubezpieczeń jest wręcz zaznaczone, że ma to być przypadkowe i niespodziewane. A takie wypalenia czy inne martwe piksele (tak to się chyba nazywa) to jest raczej naturalne zużycie a nie nieszczęśliwy wypadek.
Dlatego podzielam opinię STELVIO i żadnego plastikowego widelca do ręki nigdy nie weżmę
 
PS.
Szkoda, że C8 nie przybędzie do mnie w niedziele, chętnie bym finał z Brazylią obejrzał już na nim A tak to Panas ma ostatnie pole do popisu, bo jak zostanę przy "zamówionym i oczekiwanym", to już mam chętnego na tę wiekową plazmę
Ja swojego Philipsa 9600 37" 9 letniego sprzedałem za 550zł. Interes życia. Ale student był zadowolony. I pewnie jeszcze długo będzie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, shpath napisał:

Gdyby to faktycznie było 500zł to jeszcze by można było się nad tym pochylić. Ale - na moim przykładzie - zakupu 55C8 za niemal 7kzł i do wyboru mam pełną ochronę (cokolwiek to znaczy, chodzi mi o przykład), na którą mam ekstra wydać 1750zł to dla mnie to ewidentnie coś nie tak. Te 1750 - w mojej ocenie, jakże zapewne subiektywnej dla innych, to po prostu marnotrawstwo pieniędzy. Jak się ma coś zepsuć to i tak się zepsuje, ale w przypadku tych ubezpieczeń jest wręcz zaznaczone, że ma to być przypadkowe i niespodziewane. A takie wypalenia czy inne martwe piksele (tak to się chyba nazywa) to jest raczej naturalne zużycie a nie nieszczęśliwy wypadek.

Dlatego podzielam opinię STELVIO i żadnego plastikowego widelca do ręki nigdy nie weżmę :D

 

PS.

Szkoda, że C8 nie przybędzie do mnie w niedziele, chętnie bym finał z Brazylią obejrzał już na nim :) A tak to Panas ma ostatnie pole do popisu, bo jak zostanę przy "zamówionym i oczekiwanym", to już mam chętnego na tę wiekową plazmę :D

Dlatego takie "dodatkowe" bajery trzeba przekalkulować. W moim przypadku sie opłacało natomiast płacić 1700zł przy cenie 7 tys za tv to faktycznie przegięcie i ja również raczej bym odpuścił :) (przy kwocie 15k może bym wziął pod uwagę)

Zauważyłem jedną rzecz na zagranicznych rynkach... np Sony daje do każdego TV 5 lat gw w standardzie. My musimy jak zwykle dopłacać a ceny są podobne

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, fuze napisał:

Bo nikt mnie o to dotychczas nie prosił. Poza tym to nie ja zaśmiecam temat zdjęciami pudełka, zamiast w to miejsce pochwalić się równomiernością planszy (którą autor zachwala jako dobrą).

I gdzie Ty widziałeś żądanie? :blink:

Fuze wrzuć swoje plansze 5% w watku Q9FN no i dodaj plansze z Voldemortem z Harrego ;)  moje masz poniżej.

 Przy okazji to pokazuje, ze obraz sie poprawia po automatycznej kompensacji po 4 godzinach.

Tak u mnie wygladało out of the box 5% grey

mzPlACz.jpg

a tak po 4 godzinach dzialania tv i auto kompensacji:

kNN9du5.jpg

20% i 40% wygladaja idealnie wiec nie ma potrzeby wrzucać. 5% to tylko jako ciekawostka wrzucam. 

Edytowane przez szewi
  • Plusik 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, STELVIO napisał:

Ja swojego Philipsa 9600 37" 9 letniego sprzedałem za 550zł. Interes życia. Ale student był zadowolony. I pewnie jeszcze długo będzie. emoji41.png

Mój Panas 37PV80 stoi na znanym portalu po 400-500zł - sam byłem w szoku :) Ale ja swojego zostawiam w rodzinie i grosza nie wezmę. Niech mają i niech im służy ?

7 godzin temu, poncio napisał:

Dlatego takie "dodatkowe" bajery trzeba przekalkulować. W moim przypadku sie opłacało natomiast płacić 1700zł przy cenie 7 tys za tv to faktycznie przegięcie i ja również raczej bym odpuścił :) (przy kwocie 15k może bym wziął pod uwagę)

Zauważyłem jedną rzecz na zagranicznych rynkach... np Sony daje do każdego TV 5 lat gw w standardzie. My musimy jak zwykle dopłacać a ceny są podobne

Co do Sony - to w PL u nich można sobie gwarancję wydłużyć i to jest przynajmniej prawdziwa gwarancja producenta a nie jakieś ubezpieczenie. Choć na forach można poczytać, że z tym serwisem Sony różnie bywa.

6 godzin temu, szewi napisał:

Fuze wrzuć swoje plansze 5% w watku Q9FN no i dodaj plansze z Voldemortem z Harrego ;)  moje masz poniżej.

 Przy okazji to pokazuje, ze obraz sie poprawia po automatycznej kompensacji po 4 godzinach.

Tak u mnie wygladało out of the box 5% grey

...

a tak po 4 godzinach dzialania tv i auto kompensacji:

...

20% i 40% wygladaja idealnie wiec nie ma potrzeby wrzucać. 5% to tylko jako ciekawostka wrzucam. 

ooo widzę, że ta kompensacja faktycznie czyni cuda :)

Czy aby ona się wykonała trzeba bite 4h z zegarkiem w ręku mieć włączony TV, przy krótszym czasie pracy się nie wykonuje?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do posiadaczy C8 prośbę czy możecie sprawdzić aplikację w tv YouTube, chodzi mi o zacinanie i buforowanie kanałów na żywo (live) ponieważ w B7V to występuje, i chcę to zgłosić do LG i dlatego chciałbym wiedzieć czy w modelach 2018r też to występuje

przykłady na żywo które się zacinają:

https://www.youtube.com/watch?v=krjnV0vRNOk

https://www.youtube.com/watch?v=qEwWnZ8XETo

https://www.youtube.com/watch?v=zi5X9BIu4G4

Edytowane przez mxmxm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mxmxm napisał:

Mam do posiadaczy C8 prośbę czy możecie sprawdzić aplikację w tv YouTube, chodzi mi o zacinanie i buforowanie kanałów na żywo (live) ponieważ w B7V to występuje, i chcę to zgłosić do LG i dlatego chciałbym wiedzieć czy w modelach 2018r też to występuje

przykłady na żywo które się zacinają:

https://www.youtube.com/watch?v=krjnV0vRNOk

https://www.youtube.com/watch?v=qEwWnZ8XETo

https://www.youtube.com/watch?v=zi5X9BIu4G4

U mnie na c8 leca wszystkie 3 linki bez zajakniecia :)

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...