Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? +/- 20m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,5-2,5m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3 osób.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Centralnie na wprost, kąty mało ważne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Telewizor będzie wisiał na północnej ścianie, a okno jest usytuowane po prawej, na wschód. Jednak sprzęt będzie usytuowany we wnęce obok szafy i światło nie będzie padać centralnie na ekran.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 39LN575S w drugim pokoju.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K (do laptopa z GTX1080, PS4 i Netflixa), matrycę VA, podświetlenie Direct LED, 120hz rr, HDR i inne możliwe ulepszenia. Wygląd bez większego znaczenia.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD) ? 4K lub HD (być może H96 Pro+) .
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder UPC, PS4, gamingowy laptop i może box.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Najczęściej tylko weekendowo koło 5-7h.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bardziej matowa, ale nie jest to priorytet.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?Sport, filmy, seriale.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Czasami, ale głównie YouTube jak już.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC/konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, na PC i na konsoli, jakieś 50%.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Przeważnie wieczorami, ale w dzień również.
17. Preferencje co do wielkości ? Maksimum 43' ze względu na ograniczoną wielkość wnęki.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Odwzorowanie czerni, szybkość pracy.
19. Preferencje co do marki ? LG, Sony, Samsung, Panasonic.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Jedyny wodotrysk, którego nie potrzebuję.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Brak ograniczeń, ale wiadomo, że im mniej tym lepiej.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej tak.

 

Witam forumowiczów!

Podobne tematy były już zakładane jednak zawsze była w nich różnica co do wielkości lub ceny więc nigdzie nie znalazłem odpowiedniej dla mnie porady. Mam świadomość, że im telewizor większy tym więcej opcji i udogodnień będzie posiadał jednak ze względów ograniczonej przestrzeni jestem zmuszony znaleźć coś maksymalnie w tym rozmiarze. Ostatni tydzień spędziłem na wyszukiwaniu czegoś konkretnego i choć póki co nie znalazłem dokładnie tego czego potrzebuję to udało mi się wyłonić kilka sprzętów zawierających choć część takich parametrów. Mam nadzieję, że razem znajdziemy coś odpowiedniego a przy okazji jeśli nie będzie dokładnie tego czego potrzebuję w tym rozmiarze to prosiłbym o podanie modeli nawet większych byle miały to wszystko. Przyda się na przyszłość. Dzięki z góry za odzew i pozdrawiam.

LISTA POTENCJALNYCH KANDYDATÓW NA OBECNĄ CHWILĘ:

- Sony KD-43XF8596

- Panasonic TX-43FXW754

- Samsung UE43NU7479

- LG 43UK7500

Edytowane przez Karol Mzr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K (do laptopa z GTX1080, PS4 i Netflixa), matrycę VA, podświetlenie Direct LED, 120hz rr, HDR i inne możliwe ulepszenia. Wygląd bez większego znaczenia.

- Sony KD-43XF8596  - IPS, 120Hz

https://www.displayspecifications.com/en/model/5160115c

- Samsung UE43NU7479  - IPS, 60Hz

https://www.displayspecifications.com/en/model/9c661386

- Panasonic TX-43FXW754 - IPS, 120Hz

https://www.displayspecifications.com/en/model/654d12f2

- LG 43UK7500

A nie 7900?

Nie widzę modelu 43" dla serii UK7550, za to wersja 49" jest IPS, 60Hz

tak czy inaczej - wszystkie LG, nie OLED są IPS.

 

Drogą eliminacji pozostaje Sony i Panasonic.

Dlaczego Sony? Bo jest na Androidzie, a Panas ma mega cienki SmartTV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, wkradła się literówka, a w sumie cyfrówka w tym wypadku. Chodzi mi oczywiście o model:

LG43UK6500AUA (https://www.displayspecifications.com/en/model/1a201254Direct LED'em i VA. 

Co do funkcji smart, to wyczytałem już w niejednym temacie, poście, że przede wszystkim powinno się zwracać uwagę na jakość obrazu i oferowane funkcje co do jego ulepszenia. Dobry smart można zawsze dołączyć za pomocą boxa więc nie musi być bezpośrednio w tv choć na pewno to duże odogodnienie. W takim razie jaka jest różnica pomiędzy tymi telewizorami? Jak sprawuje się ten procesor obrazu X1 w oraz funkcja X-Reality Pro w produkcie Sony?

Edytowane przez Karol Mzr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...