Skocz do zawartości
cinublabla

TV do 2000 pod ps4, LG 49UJ6307 vs Samsung UE50MU6102

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, szukam TV 4k 50 cali pod ps4 + Netflix / jakis film z laptopa. Czytajac forum natknalem sie na TV takie jak LG 49UJ6307 oraz Samsung UE50MU6102 - chcialbym poznac wasze opinie, ktory z tych tv nadawalby sie bardziej? Albo jesli macie jakis inny do zasugerowania, to tez chetnie sprawdze. Dzieki wielkie!

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 14m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? do przemeblowania - albo z 3m albo kolo 6-7m tak sadze
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 - czasem 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stac
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z boku tylko o poranku
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  brab
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, 50 cali, maly input lag i reszte potrzebnych rzeczy pod ps4
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? ps4, laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? sadze ze matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy / seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? raczej tylko okazyjnie, chyba ze wliczamy tu Neflixa
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 80% 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 50 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nic co mi przychodzi na mysl
19. Preferencje co do marki ?  brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, cinublabla napisał:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 14m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? do przemeblowania - albo z 3m albo kolo 6-7m tak sadze
 

Jesteś pewien? Czy pokój ma >2m x <7m, skoro taka powierzchnia?

Czy poczytałeś o którymkolwiek gdziekolwiek? Znasz zalety i wady tych opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalety pisania w nocy. Trochę ciężko mi określić dokładnie, ponieważ jest to kawalerka do której się dopiero będę wprowadzać, ale no przegięcię z tym 6-7, bliżej 5 będzie. Tak, czytałem o obu, ale jako laik w temacie nie mogę się kierować tylko opinią innych. LG jest o około 200zł tańszy, jest pół matowy, więć nie powinno się światło odbijać, ma ponoć ciekawie rozbudowane opcje smart, mały input lag do grania, a ten jeden cal nie powinien robić różnicy. Za to niestety ma odświeżanie o wiele niższe (1300 samsung vs 100 lg albo wg czeskiej strony 1600 vs 50). Chociaż z tego, co wiem to 1600 jest nieprawdziwe tylko 'ulepszane' i co prawda nie ma 1600, ale ulepszanie też sporo daje. Chciałem poznać opinie ekspertów, ponieważ jak już wspominałem - trochę sie gubie jako osoba, która pierwszy raz kupuje telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, super. 

Teraz podrzucę ci dwa kolejne hasła, a ty się zastanów, co ci bardziej odpowiada.

LG ma matrycę RGBW, czyli niepełne 4k z prawdopodobieństwem dziwnych kolorów. Dlaczego? Odsyłam do google.

Kolejny temat, to czy wolisz matrycę IPS, czy VA. IPS ma mniejszy kontrast, niezbyt czarną czerń i lepsze kąty widzenia niż VA. Z drugiej strony - ja sam często, a nawet bardzo często używam tv przy zgaszonym świetle. Przy IPS na dłuższą metę bolą oczy w takich warunkach.

System Smart w obydwu jest dobry, aczkolwiek w LG jest uważany za lepszy, ale nie na tyle, aby rezygnować z Samsunga. Na pewno nie. 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Sądzę, że jakąś lampkę przynajmniej zawsze będę mieć zapaloną, więc to nie problem. Poczytałem o matrycach i no wychodzi na to, że VA wygrywa jak dla mnie, zwłaszcza, że nie TV nie będzie ogladany z różnych kątów. A z tego co czytałem, to kontrast, głębią czerni, itd też jest lepsza, a jest to istotniejsze dla mnie od wcześniej wspomnianych kątów. Niecałe 200zł więcej to nie jest straszna różnica, a z tego, co widzę, to chyba warto dołożyć. Chciałbym zapytać jeszcze jak sprawują się 'ulepszacze' odświeżania? Bo niby jest 1300 współczynnik, ale nie wiem jak to traktować tak naprawdę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z upłynniaczem to jest tak, że jeśli nie przywykniesz, to przyda się tylko przy meczach. Kreskówki wyglądają super. Ja filmów nie trawię z włączonym upłynniaczem.

Jak obejrzysz sobie na stronie Samsunga, to można wyróżnić jakie polepszacze obrazu są zastosowane. Samsung ma całą gamę. Od upiększających kolory, do wygaszania strefowego. Ten współczynnik płynności obrazu, to suma technologii polepszających obraz. Jeśli ten ma 1300, a inny ma 1500, to mogą różnić się na przykład techniką poprawiania kolorów albo czymś podobnym. Większość tych technik jest opisana w internecie.

Zarówno Samsung, LG, Sony, czy Panasonic mają tę technologie fajne i działające. Gdzieś wyczytałem, że najlepsze są u Sony i Panasonica. Samsung, to półka niżej, ale w dalszym ciągu bardzo dobra jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...