Skocz do zawartości
DebaGTX

49-50" - tani, pod kątem, przy oświetleniu

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? nawet 5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Kąty oglądania do ok. 35 stopni
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smatr TV, Youtube, Netflix, Przeglądarka (bardzo rzadko)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? SD, HD, 4K 
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Laptop po HDMI (często)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Mecze, sport, filmy. Reszta rodziny telewizja DVB-T. 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak (ale po podłączeniu laptopa)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Po równo. W nocy zawsze oglądam TV przy jakimś świetle (niekiedy tylko lampka, choć na ogół preferuje mocniejsze światło). W przypadku philipsa - ustawienie tv nie pozwoli mi w pełni skorzystać z efektu ambilight - tylko z góry będę ten efekt widział (po bokach komody)
17. Preferencje co do wielkości? 49-50
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Rozmycia w meczach
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Brak
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

TV staram się wybrać od 2 tygodni, niestety mnogość technologii znacząca utrudnia wybór. Każdy telewizor o którym czytałem posiada jakieś wady, opinie co forum to inne... 
Raczej z uwagi na kąty powinienem wybrać IPS ale jaki model? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

poprawka: Kąty oglądania do ok. 40 stopni

wymagana obsługa słuchawek BT

Edytowane przez DebaGTX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli inetersuje cię matryca IPS i nie Sony i nie Panasonic.

Pozostaje LG, na matrycy RGBW, chyba, ze jakiś starszy.

Ewentualnie wybrać 55" i wziąć Samsunga UE55MU6172. Jest na IPSie i ma BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV od piątku w domu, jednak zdecydowałem się na: Samsung UE50MU6172.

widziałem obydwa TV przed zakupem w sklepie (tzn tego samsunga oraz philipsa 49pus6561) - zdecydowała kwestia ceny (600zł różnicy), opinii na temat philipsa na różnych forach - dużo problemów mają osoby z tym philipsem, oraz zaufania do samsunga które mam z racji tego, że od kilku lat mam ich inny TV i działa on bardzo dobrze

Samsung UE50MU6172:
- kąty widzenia mimo matrycy VA moi zdaniem są bardzo dobre, nie zauważam spadku jakości w kolorach 
- pilot nie sprawa problemu i opanowanie go jest bardzo proste (choć mogli by dołożyć z dwa przyciski do hbb oraz hdr+, lub jakiś programowalny przycisk), martwi mnie jednak to jak długo wytrzymają przyciski głośności oraz zmiany kanałów. 
- posiada wszystkie popularne serwisy vod - ipla, player, vod tvp, vod onet, showmax, netflix, youtube (niektóre aplikacje trzeba doinstalować, ale jest to proste)
- oglądałem na nim mecz - nie zauważyłem nic niepokojącego, ruch był płynny
- ładny dźwięk (w stosunku do moich poprzednich tv)
- wada mojego egzemplarza/wada matrycy va - gdy się bardzo chce, można dostrzec przy krawędziach ekranu ciemniejsze pasy
- MINUS - radio poprzez dvb-t - nie mogę wyłączyć ekranu, jest taka kolorowa plansza informująca o tym, że kanał ten ma tylko "audio"

Warto sobie także zadać pytanie przed zakupem: 
"Czy naprawdę potrzebuje androida?"
- w moim przypadku odpowiedź brzmiała "nie". 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...