Skocz do zawartości
Migot

55XE7705 vs 49C7026 vs TX-50EX700E vs 49PUS6561

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć:)

 

Stoje przed zakupem tv do 3000 zł. Rozmiar jaki mnie interesuje to przedział 49-55. Mam już wybranych faworytów ale za cholerę nie mogę się zdecydować,  każdy w temacie co innego poleca dlatego prośba o pomoc :):

1 Sony 55XE7705 - 2779zł sporo osób poleca ale podobno tandetnie wykonany?

2. TLC 49C7026 - 2299zł + promo na pilot za 1 zł. Bardzo ładny tylko podobno smuży? tylko na białej scianie może być srednio :), czy on ma wejście na tą kartę cv?

3. Panasonic TX-50EX700E - 2699zł - kompletnie nie znam tego modelu ale też dużo osób poleca tylko ten system operacyjny, wiadomo można mi boxa podłączyć...ale to więcej kabli i pilotów:P

4. Philips 49PUS6561  - promo za 2600 + karta 300 zł do saturna - podobno 120hz ale tandeta na maxa z serwisem i jakością matrycy ? 

 

Co z tych będzie najlepszym wyborem :)? 


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 14m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  Tv do sypialni więc oglądanie na leżąco :)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  raczej na tv 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?  karta z upc do multiroom i netflix
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? switch, i moze jakiś  box
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  max 3000 zł

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie same miałem pierwsze typy, jak wybierałem.

1. TCLa odrzuciłem za smużenie

2. Philipsa za smużenie i matrycę IPS (to drugie mniej mnie dręczyło). Poza tym opinie o awaryjności dobiły tą opcję.

3. Panasonica odrzuciłem za to, że w tej cenie można mieć 5" większy Sony, no i za miernego Smarta

Droga eliminacji za 2775 w mediaexpercie kupiłem Sony 55XE7096.

Jestem zadowolony. Co do wykonania Soniaka - cóż - jak się popatrzy na inne telewizory w sklepie, to Sony wygląda najbiedniej, a najlepiej wygląda TCL. Jeśli chodzi o wygląd, to TCL gromi w tym segmencie cenowym, ale TV nie służy do podziwiania ramki i podstawki, ale do oglądania i w tym temacie Sony jest optymalny. Kąty widzenia są bardzo dobre, jak na VA. Upłynnianie działa rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza różnica między Panasem EX700 a Sony z serii XE7005 / XE7096 to to że te modele Sony nie są wstanie wyświetlić szerokiego zakresu barw, który jest nagrany na materiałach HDR.

>Sony 55XE7005 nie jest w stanie odwzorować szerokiej palety barw: pokrycie przestrzeni DCI wynosi około 67%.

>Panasonic 50EX700 jest w stanie odwzorować szeroką paletę barw, pokrycie przestrzeni DCI wynosi około  86%

Sony ma Kontrast :2676:1
Panas ma kontrast 4345:1

Sony ma jasność w trynie HDR  338 cd
Panas ma jasność w trynie HDR 248 cd

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zdecydowanie najlepszy telewizor z tych powyżej to Panasonic ? A może jakiś po prostu tańszy model LG lg-49uj6307 albo Samsung UE50MU6172, jeżeli każdy ma wady? Kurde cięzki na maxa wybór. Zapomniałem dodać, że to TV do sypialni :) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze żeby Ci namieszać w głowie. 

TCL55 C70

Kontrast średni 6000:1

Jasność 350 nitów

https://hdtvpolska.com/tcl-c70-test-u55c7006-ofensywa-ze-strony-chinskiego-gracza/

Poza tym ja tam żadnego smużenia nie widzę. Co więcej nikt smużenia u mnie nie zauważył.

Ten tv. ma inne wady. Największa to słabe kąty widzenia. On się praktycznie nadaje tylko do oglądania na wprost. Android potrafi kaprysić, ale sam system jest szybki i nie muli. Zalety systemu przeważają jego wady. Przede wszystkim dlatego że można mieć KODI i VAVOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na testach UFO wyszło że matryca TCL smuży bardziej niż jakiekolwiek inne matryce które były dotąd testowane, cytat z recenzji Macieja :

''Jak widzimy rozmycie jest duże, co było by normalne w 60Hz matrycy. Gdy jednak dokładniej porównać zrobione zdjęcia sylwetki UFO, to wygląda na to, że matryca C70 smuży nie tylko ze względu na fakt niskiego odświeżania, ale także wysokiego czasu reakcji, wyższego niż w telewizorach konkurencji.''
 

 

 

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sony 55XE7705 jest za 2599  i do tego karta podarunkowa za 200 zł. czy to będzie dobry wybór? Martwi mnie strasznie 50hz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...