Skocz do zawartości
Phanomas

55-65 cali TV 7k konsola filmy netflix proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? około 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? zazwyczaj na wprost czasami przy stole z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? raczej wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okna sa na przeciwko TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 10 letni samsung
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? konsola soundbar dysk
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  4 w tygodniu w weekend więcej pewnie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?  taka żeby światło i inne rzeczy nie odbijało się najlepiej w TV ale nie jest to warunek konieczny
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 65% gry reszta netflix filmy z dysku
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? różnie ale raczej wieczorami
17. Preferencje co do wielkości?  55-65 poproszę o doradzenie
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ?  nie jestem zabardzo przekonany do androida
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? fajnie by było 7k ale jak warto można dołożyć

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? myślę że tak ale nie jestem pewny bo nigdy nie miałem porządnego TV

 

Witam poprosiłbym o pomoc w wyborze TV głównie pod konsole i filmy z dysku netflix'a. Oledy raczej odpadają bo boję się wypaleń przy konsoli. Co do firmy przekonuje mnie Samsung z matrycami VA i podobno mają matowe matryce w których nie odbja się tak bardzo wszystko ale jedyny tv z FALD to Q9 który ma cenę zaporową na ten moment chyba że polecicie coś fajnego, LG trochę szkoda tych IPS bo na kontach aż tak bardzo mi nie zależy i chyba mają błyszczące matryce ale może nadrabiają czymś innym. To co mniej więcej wpadło mnie w oczy to:

 

Samsung UE65MU8002 tani w miare chyba dobry TV jest też nowy model ale dużo droższy i nie koniecznie lepszy UEnu8002

LG65sk8500 bądź LGsk9500 wydaję mi się że różnica w cenie jest za duża żeby dopłacać do modelu wyżej bo aż tyle chyba nie ma w nich różnic??

Sony KD-65XE9005 chociaż bardziej 9305 do mnie przemawia tyle że android ale czytałem dobre opinie o tym TV i trochę kusi 9305

Samsungi QLED ale chyba trochę drogie do stosunku cena jakość.

 

Bardzo poprosiłbym was o pomoc

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sony 55XF90  aktualnie kosztuje ok 6,5k

Edytowane przez Kulfis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No jeszcze wczoraj była jedna sztuka w SC ale już na tą godzine faktycznie nie ma :P. Więc sony raczej odpada bo F90 raczej gorzej wypada od xe9305 i jest droższy.  Mógłby ktoś podpowiedzieć coś na temat wielkości TV ale raczej skłaniałbym się ku 65 cali jak już kupić to raz a porządnie. Jak wypadają te LG nowe z nano cel ktoś wie może? Jakaś propozycja od Samsunga może bo wolałbym mimo wszystko chyba coś na tizenie albo web'osie? mógłbym się jeszcze wstrzymać z zakupem aż coś stanieje porządnego z tego roku?

Edytowane przez Phanomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o sonym XE9005 lub nowszy XF90 bądź LG sk8500 lub9500? skłaniam się głównie na 65 cali chyba że ktoś mi wybije ten pomysł chociaż myślę że przy 3m to będzie dobry wybór.

Edytowane przez Phanomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 65 cali. Jak cię stać to xe9005, w przeciwnym wypadku mu70xx. Na lg bym nawet nie patrzył w tych cenach bo wszystkie ledy są na ipsach. Z lg warto zerknąć na oledy ale to już za wysoka półka cenowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@deadeye możesz mi napisać dlaczego uważasz że modele LG SK950 /850 nie są warte na  spojrzenie w ich stronę ,czy to że mają IPS  dyskfalifikuje je  na starcie , a jeżeli tak to gratuluję fachowości  bo rzadko się zdarza żeby na ; odległość czytając tylko opis wydać tak wiarygodną ocenę.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...