Skocz do zawartości
rafauu

Telewizor 65'

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeczytałem masę tematów,opinii,testów itp o telewizorach i szczerze mówiąc czym więcej czytam tym głupszy się chyba robię bo nie wiem co kupić.

Telewizor do 5tyś (naciąganym mocno) planowałem 55 cali ale nie chce niedługo żałować ze nie kupiłem 65 cali. Zależy mi na jakości obrazu, by przy takiej wielkości naprawde miło się oglądało wiadomości, mecz (idzie mś więc będzie tego dużo) ale zarazem w przyszłości filmy w b. dobrej jakości.

 

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-6
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? 80% na wprost - narożnik na przeciwko, reszta stół obok
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od boku (ale będą rolety)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? nie posiadam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, obraz,dźwięk, w zasadzie wszystko co w moim budżecie będzie najlepsze
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? sygnał satelitarny, prawdopodobnie cyfrowy polsat, lub nc+ (jeszcze nie zagłębiałem sie w oferte)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? pend-rive,telefon,wifi, kiedyś może jakaś konsola
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? w tygodniu 4 godziny w przybliżeniu, w weekendy więcej
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? głównie wiadomości, różnego rdzaju programy,hbo, dużo sportu, pewnie netflix
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak,bardzo często 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? sam nie wiem, możliwe że tak. 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65`
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? chciałbym by mimo wielkości dawał sobie rade ze zwykłym sygnałem z cyfrowego polsatu przykładowo, ale jednocześnie by ogarniał netflixa, bądź jakieś filmy z nośników. Nie wiem czy od razu będę oglądał coś w 4k itp bo mieszkam na wsi i internet nie jest trafgczny ale szału też nie robi, z drugiej strony orange łapie swobodnie LTE. Więc nie chce kupić telewizora i za dwa lata szukać innego.
19. Preferencje co do marki ? Podoba mi się Ambilight - Philips (telewizor będzie wisiał na na pomarańczowej imitacji cegiełek więc myślę że ładnie by się to zgrało) ale że lubuje się w sprzętach Samsunga o też oglądałem Samsungi. 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5 tysięcy to już mocno naciągnięty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś się uparł na Philipsa to jest 65PUS7502. Jeszcze nie ma nowych Philipsów, więc podaję ten z roku 2017. Chyba trochę przyoszczędzisz nawet, ale ja bym na Twoim miejscu obserwował cenę 8102, bo ostatnio mocno spadła i można jeszcze spodziewać się jakichś obniżek, gdy wejdą nowe modele do gry i będzie wyprzedaż starszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65PUS7502 kosztuje prawie 6 tysi więc dużo za dużo przekracza budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...