Skocz do zawartości
adam111

czy dobrze podłączyłem????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam pytanie o podłączenie następujących rzeczy:
Lcd sony kdl-40u2000
amplituner sony str-dg700
tuner telewizji N
tuner podłączyłem do lcd kablem hdmi,natomiast amplituner z tunerem telewizji N przewodem cyfrowym optycznym.
Czy takie podłączenie jest dobre,można podłączyć te wszystkie zestawy lepiej,w amplitunerze mam wyjscia hdmi.
Z góry dziękuję za podpowiedz.
adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='adam111' post='36249' date='24.01.2007, 19:58 ']Witam
Mam pytanie o podłączenie następujących rzeczy:
Lcd sony kdl-40u2000
amplituner sony str-dg700
tuner telewizji N
tuner podłączyłem do lcd kablem hdmi,natomiast amplituner z tunerem telewizji N przewodem cyfrowym optycznym.
Czy takie podłączenie jest dobre,można podłączyć te wszystkie zestawy lepiej,w amplitunerze mam wyjscia hdmi.
Z góry dziękuję za podpowiedz.
adam[/quote]
Bardzo dobrze podłączyłeś :D:) HDMI tv a OPTYCZNY amplituner :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='adam111' post='36249' date='24.01.2007, 17:58 ']Witam
Mam pytanie o podłączenie następujących rzeczy:
Lcd sony kdl-40u2000
amplituner sony str-dg700
tuner telewizji N
tuner podłączyłem do lcd kablem hdmi,natomiast amplituner z tunerem telewizji N przewodem cyfrowym optycznym.
Czy takie podłączenie jest dobre,można podłączyć te wszystkie zestawy lepiej,w amplitunerze mam wyjscia hdmi.
Z góry dziękuję za podpowiedz.
adam[/quote]

Potwierdzam :) Lepiej być nie może :angry: Dźwięk 5.1 będziesz miał w niektórych audycjach np. na programach TVN czy Discovery HD dzięki takiemu podłączeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='adam111' post='36249' date='24.01.2007, 17:58 ']Witam
Mam pytanie o podłączenie następujących rzeczy:
Lcd sony kdl-40u2000
amplituner sony str-dg700
tuner telewizji N
tuner podłączyłem do lcd kablem hdmi,natomiast amplituner z tunerem telewizji N przewodem cyfrowym optycznym.
Czy takie podłączenie jest dobre,można podłączyć te wszystkie zestawy lepiej,w amplitunerze mam wyjscia hdmi.
Z góry dziękuję za podpowiedz.
adam[/quote]

Inni już odpowiedzieli.

Ja się podłączę z pytaniem przy okazji.

Napisz, ale tak szczerze, jak oceniasz jakość programów SD z N-ki wyświetlanych na tym TV przy połączeniu HDMI, szczególnie TVP1, TVP2 i TVP3. Próbuję sobie jakoś uśrednić różne opinie, dlatego pytam...

Ale tak szczerze proszę :)

Pozdrawiam
Sławek

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='36301' date='24.01.2007, 22:55 ']Inni już odpowiedzieli.

Ja się podłączę z pytaniem przy okazji.

Napisz, ale tak szczerze, jak oceniasz jakość programów SD z N-ki wyświetlanych na tym TV przy połączeniu HDMI, szczególnie TVP1, TVP2 i TVP3. Próbuję sobie jakoś uśrednić różne opinie, dlatego pytam...

Ale tak szczerze proszę :)

Pozdrawiam
Sławek[/quote]

Witam
Mam jeszcze oprucz telewizji N kablówkę i naprawdę szczerzę mówiąc róznica jest minimalna,stwierdzam to po przełanczani właśnie z N-ki na kablówkę i odwrotnie.
Pozdrawiam Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='adam111' post='36315' date='25.01.2007, 09:00 ']Witam
Mam jeszcze oprucz telewizji N kablówkę i naprawdę szczerzę mówiąc róznica jest minimalna,stwierdzam to po przełanczani właśnie z N-ki na kablówkę i odwrotnie.
Pozdrawiam Adam[/quote]
I jeszcze jedno,ogólnie jestem rozczarowany N-ką,mam cały pakiet a oglądać nie ma co,na kanałach filmowych puszczają jakiś stary badziew,które to filmy oglądałem już 100lat temu a jakość,mój boże!!! tragedia,poza tym te wszystkie discovery,ich jakość tak samo woła o pomstę do nieba,oczywiście oprócz discovery HD,tutaj obraz jest prawdziwym cudem.Tak jak piszę jak dla mnie jest to porażka na całej lini,kupiłem LCD i dałem się nabrać na ich promocje,na dodatek nikt nie mówił,że umowe trzeba podpisać na cały rok,żeby pół roku mieć za darmo,i te reklamy:hity filmowe,cinemax i inne rzeczy,wszystko to starocie.Chyba miałem za wysokie wyobrażenie o tej telewizji a w szczególności o jakości, może inne platformy mają jeszcze gorsze propozycje,nie wiem???
Pozdrawiam Adam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='adam111' post='36329' date='25.01.2007, 10:18 ']I jeszcze jedno,ogólnie jestem rozczarowany N-ką,mam cały pakiet a oglądać nie ma co,na kanałach filmowych puszczają jakiś stary badziew,które to filmy oglądałem już 100lat temu a jakość,mój boże!!! tragedia,poza tym te wszystkie discovery,ich jakość tak samo woła o pomstę do nieba,oczywiście oprócz discovery HD,tutaj obraz jest prawdziwym cudem.Tak jak piszę jak dla mnie jest to porażka na całej lini,kupiłem LCD i dałem się nabrać na ich promocje,na dodatek nikt nie mówił,że umowe trzeba podpisać na cały rok,żeby pół roku mieć za darmo,i te reklamy:hity filmowe,cinemax i inne rzeczy,wszystko to starocie.Chyba miałem za wysokie wyobrażenie o tej telewizji a w szczególności o jakości, może inne platformy mają jeszcze gorsze propozycje,nie wiem???
Pozdrawiam Adam.[/quote]

Generalnie chodziło mi o odczucia w kwestii technicznej, a nie merytorycznej zawartości programów :)

To znaczy czy nie odczuwasz zbyt dużej kompresji na programach TV publicznej w Nce i na wspominanych Discovery, jak nie przymierzając filmiki z YouTube ?.

Pytam o to w kontekście posiadanego przez Ciebie TV, który raczej obnaża wszelkie niedoskonałości sygnału. o AXNach nie wspominam nawet bo AXN po prostu tak nadaję i Nka nic tu nie fiknie, ale programy TVP i podobne wydają się być nadawane z jakością absolutnie "nowej generacji".

Co do porównań z kablówką, to akurat kablówka może brać sygnał z podobnego źródła cyfrowego . Prędzej z naziemną TV bym porównywał.

Pozdrawiam
Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie należę do malkontentów i staram się zawsze dostrzec jasną stronę księżyca :P ale na niektórych programch emitowanych w publicznej telewizji wysiadam, mimo że nie jestem miłośnkiem TVN-ów szybko zmieniam kanał i od razu lepiej :( na Discovery HD zaś sama poezja jedynie na Lux HD ostatnio jakieś zakłócenia a jak u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...