Skocz do zawartości
EyJey

TV 55-65 do PS4 PRO do 6tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stałem się szczęśliwym posiadaczem PS4 PRO i nadszedł ten dzień kiedy stary tv (FULL HD) wyląduje w sypialni, a jego miejsce zajmie nowy. Tym razem zakup typowo pod konsole, jednak oglądanie filmów także stoi na wysokim miejscu. Zależy mi przede wszystkim na niskim input lagu bo gram w gry sieciowe, no ale jakość obrazu też musi być super, w końcu po to zmieniam tv. Do przeznaczenia mam 6 tyś. Bije się ciągle z myślami bo za tą kwotę już mogę mieć dobre 55 cali premium tv, OLED czy QLED, ale mogę tez mieć 65 cali w niższej jakości. Może mi podpowiecie co i jak, jakieś sugestie, modele tv których wcześniej nie brałem pod uwagę. Nie pisze nic o modelach którym się trochę przyglądałem, bo nie chce sugerować. Proszę o pomoc :)

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,5-3
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od południa jednak pokój głęboko osadzony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? sonu kdl 47w805
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? niski input lag, 120hz, 4k, hdr
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? od SD do 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? ps4 pro, dekoder od orange
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojetnie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, filmy, dzieci bajki 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, głównie yt
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? przede wszystkim, konsola ps4 pro - ok 2 - 4h dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? zrównoważone - dzieci dzień, wieczory ja
17. Preferencje co do wielkości? 55-65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? cena, i dziwne wady (wypalanie się oledów)
19. Preferencje co do marki ? samsung, sony, lg
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi, mam w obecnym, nie uzywam
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 6000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? może w przyszłości, ale wątpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kiedyś podobny dylemat: wziąć porządne 55 cali czy budżetowe 65 cali. Wybrałem 55 cali bo stwierdziłem że mogę sobie pozwolić na lekkie przemeblowanie i kanapę po prostu postawić bliżej TV. A lepszego obrazu który dają TV premium nijak nie uzyskam na budżetowym 65 calowcu. Dzisiaj jestem zadowolony z tego co mam. Wiadomo że większym ekranem bym nie pogardził ale 55 cali z odległości 2 m wystarcza mi w zupełności. Mam oleda LG B7. Razem z PS4 PRO robi niesamowite wrażenie. Wypaleniami się nie przejmuję, bo większość gier w które gram albo nie ma statycznych elementów, albo da się je wyłączyć w opcjach. Oledy LG z serii 7 mają co prawda ciemniejszy tryb HDR Gra niż konkurencja, ale da się to skompensować ustawieniami jasności w grze, poza tym zachowują dzięki temu więcej detali w jasnych scenach. Efekt jaki robi HDR na tym telewizorze tak czy inaczej jest piorunujący. 

Decydując się na zakup oleda musisz po prostu przewalczyć strach przed wypaleniem. Na gwarancji przez 2 lata nie ma się co przejmować, bo LG wymienia panele albo całe telewizory jeżeli się wypalą. Inni producenci różnie do tego podchodzą. Gorzej po gwarancji. Ryzyko jest małe, ale jest. W najgorszym przypadku będziesz musiał kupić po prostu nowy telewizor, tak samo jak w przypadku gdy padnie Ci każdy inny TV. 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wypalanie bardzo mnie boli, bo zdarzają się dni kiedy cały dzień leci odpalony jeden kanał (dla dzieciaków z bajkami). Z jednej strony rozumiem, że posiadając OLED'a trzeba o niego dbać, jednak w moim przekonaniu nie o to chodzi, żeby dokładać sobie kolejnych powodów do zmartwień i pilnowaniem się czy tv za długo nie chodzi włączony. Tak samo przy grach gdzie są stałe elementy interfejsu i kombinowanie wyłączenia jakiś elementów bo a nóż się coś wypali. Będąc w EuroAgd wisaiał taki OLED pomiędzy innymi tv różnych producentów i ogólne wrażenie było takie że ten tv 'nie świeci'. Wiadomo co innego jak będzie sam stał w domu, ale porównanie jako takie było. Tyle co do moich obaw o OLED'a.

Ktoś jeszcze jakieś propozycje by miał jeśli chodzi o tv 55-65 do PS4 PRO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował LED no i w tym budżecie to raczej Sony najlepiej z zeszłego roku o ile uda Ci się dostać nowe. Mam na myśli model XE9305 lub XE9005 , ewentualnie tegoroczny XF9005 jeśli byłaby jakaś promocja. Ewentualnie ciekawe wydają się Samsungi tegoroczne od modelu NU8000 w górę, głównie ze względu na upłynniacze dostępne w trybie gra, ale jasność HDR będzie niższa niż w Sony a i wygaszanie nie takie sprawne (prócz Q9 ale to nie ta półka cenowa). Ewentualnie jak się wstrzymasz  to myślę że na dniach będą dostępne nowe tv LED od Panasonica, ale ceny nie będą raczej rewelacyjne a i parametrów też nie znamy. 

Z drugiej strony mundial za 3 tygodnie, więc sklepy będą zaczynać akcje promocyjne na  TV. Może uda Ci się coś okazyjnie trafić.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Samsungów patrzylem na MU7002 w 65 calach, już w sumie byłem bardzo zdecydowany, ale trafiłem na jakiś temat w którym są problemy tego telewizora (i nie tylko tego) w połączeniu z PS4 PRO. Jakieś mrugające ekrany itd. I nie wiem czy to jednostkowe problemy czy też jest szansa na to że trafie taki egzemplarz, z którym będą problemy. A tak poza tym patrzyłem na Samsunga qe55q7f i LG OLED55B7V. Po odwiedzeniu MM 65 calowe TV zrobiły na mnie wrażenie ale te 2 mniejsze 55 przekonują mnie jakością i mieszczę się w kwocie 6tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria qled od Samsunga ma mocno zawyżony stosunek ceny do jakości no i jakby na to nie patrzeć to się nie opłaca, chyba że jesteś fanatykiem marki.

W cenie Q7 spokojnie dostaniesz Sony z lepszym wygaszaniem i wyższą jasnością, więc nie widzę sensu przepłacać.

Ewentualnie bardzo dobry tv to Philips ze strefowym wygaszaniem i direct LED, model to PUS8102. Tyle że on występuje tylko w 65" i raczej przekroczy budżet.

Jeżeli natomiast wolisz większy tv to popieram Samsunga 65" MU7002 w swojej cenie jest najlepszy. Musisz sobie zadać pytanie czy wolisz lepszy HDR czy większy tv, czy może wydać więcej na tv chociaż moim zdaniem budżet i tak już masz wysoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet za wysoki, żona kręci nosem ;) W tym samsungu MU7002 zachęca mnie input lag który jest jednym z niższych, a gram sporo w gierki online. Boje się jednak przypadłości wyłączania się ekranu, czy migania, bo znalazłem parę postów o tym traktujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to wacham się miedzy tymi dwoma:

https://www.neonet.pl/telewizory/samsung-ue65mu7052.html

lub

https://www.neonet.pl/telewizory/samsung-qled-qe55q7f.html

W neonecie do jutra jest spoko promo na nie więc musze się zdecydować. MU7052 jest w 65 calach wiec za to duży plus. za to ge55g7f na żywo jak widziąłem jednak ma chyba lepszy obraz. pomóżcie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...