Skocz do zawartości
BoDeX

..:: SAMSUNG 46`` vs. XORO 47``- porównanie Full HD ::..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Po testach Gmeru na Samsungu pojawia się dylemat jak w temacie .

Czy różnica w obrazie pomiędzy tymi modelami skłania do zapłacenia
50% więcej za Samsunga ? Ciekawe czy na grupie znalazłaby się osoba ,
która ma możliwość i dokonałaby takiego porównania - tylko jakość obrazu !
Nie ważny design , wyposażenie i funkcje - jedynie sama jakośc obrazu .

Wiadomo - Samsung posiada zapewne lepszy dźwięk , ma USB i czytnik kart ,
dodatkowo ( po aktualizacji firmware ) obsługuje 1080p na wszystkich wejściach,
a na HDMI obsługuje Pixel Maping 1:1 oczywiście bez jakiegokolwiek overscanu .

Xoro w zamian jest o cal większy , ma 3 HDMI , PiP na 2 tunerach , szybszą matrycę
i może coś więcej . Może także pojawi się nowe firmware z nowymi funkcjami ?

No ale co jest najważniejsze , to jakość samego obrazu - czy jest ona na tyle wyższa
aby usprawiedliwić dodatkowy wydatek ok. 4 000 pln. ? Wiadomo - marka , ale czy to
jedyny powód ? Dwa odbiorniki , kilka prostych testów i może udałoby się uchylić
rąbka tajemnicy - jak to właściwie z tą jakością jest .

Wszystkich , którzy mogą pomóc w tym temacie , gorąco proszę o taką pomoc !


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się pojawił w Digitalo i zobaczył 47" ale spadło tyle śniegu, że na razie podziękuję :) Myślę, że naprawdę można założyć, że jakość nie jest bardzo odbiegająca oprócz czerni. Czerń zawsze w Chinolach była słaba i juz w temacie o XORO osoby co posiadają też to piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='36240' date='24.01.2007, 19:08 ']Chętnie bym się pojawił w Digitalo i zobaczył 47" ale spadło tyle śniegu, że na razie podziękuję :) Myślę, że naprawdę można założyć, że jakość nie jest bardzo odbiegająca oprócz czerni. Czerń zawsze w Chinolach była słaba i juz w temacie o XORO osoby co posiadają też to piszą.[/quote]
test czerni na xoro wypadł bardzo dobrze, poziom znacznie lepszy niż w badanym w tym samym czasie sharpie, philips odstawał znacząco, thomson to epoka, można by się spierać
za cenę samsunga mamy xoro + hd dvd toshiby i dobry amplituner...
mogę pokusić sie o zakład, że odnośnie czerni xoro będzie górą nad samsungiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najfajniej byłoby postawić je obok siebie - "n" + HD DVD , ale jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma ! :)
Gdyby jeszcze jakieś info nt. aktualizacji softu do Pixel Magic 1:1 i wyświetlania bez overscanu , to byłoby super ! :angry:
Może Xoro.de ma jakieś informacje dla autoryzowanych sprzedawców ?


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='olatigid' post='36246' date='24.01.2007, 17:40 ']test czerni na xoro wypadł bardzo dobrze, poziom znacznie lepszy niż w badanym w tym samym czasie sharpie, philips odstawał znacząco, thomson to epoka, można by się spierać
za cenę samsunga mamy xoro + hd dvd toshiby i dobry amplituner...
mogę pokusić sie o zakład, że odnośnie czerni xoro będzie górą nad samsungiem[/quote]

No jestem strasznie zatem ciekaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='36240' date='24.01.2007, 17:08 ']Chętnie bym się pojawił w Digitalo i zobaczył 47" XORO .... No jestem strasznie zatem ciekaw ....[/quote]


Jedyna nadzieja w Gmeru i Olatigid - tylko w DIGITALO są obydwa w ofercie .
A dodatkowo na stanie posiadają Toshibę HD-E1 - idealne warunki do porównania .

[url="http://digitalo.pl/product_info.php/manufacturers_id/37/products_id/1284"]XORO[/url] vs. [url="http://digitalo.pl/product_info.php/manufacturers_id/22/products_id/1574"]Samsung[/url]



Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...