Skocz do zawartości
Gość otan

Co sądzicie o TV 3LCD Sony KFD E42A11E

Rekomendowane odpowiedzi

Gość otan
Witam.

Jestem ciekaw Waszych opini na temat tego TV. Jakie sa wady i zalety tylniej projekcji ? Myślałem o kupnie plazmy Pioneera 43 xde za 12,5K Ale natknąłem się na Soniaka za 7k ze stolikiem. Czy jest sens przepłacać ponad 5k ? Moje wymagania to: odległość od ekranu w granicach 3,5m, 99% to ogladania telewizji z kablówki - UPC, salon jasny i słoneczny. Co bardziej się opłaca kupić i na co powinienem zwrócic uwagę rozważajac nad zakupem telewizora.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć,
tak się składa, że mam ten TV od 1,5 miesiąca.
Zdecydowałem się na niego, bo nie zależy mi na płaskości choć on ma tylko 35cm głębokości. Za te pieniądze w odniesieniu do przekątnej nie ma żadnej konkurencji w zasięgu wzroku. Jeśli chodzi o jakość obrazu, to porównywałem jednocześnie z dwoma plazmami w MM. Na wszystkich leciało to samo demo HD i ja nie widziałem różnicy między 3LCD a plazmami za 20 tys. Jeśłi chodzi o [b]minusy, to:[/b]
- lampa, która się po 8000h zużywa (ale z kolei zużywa mało prądu)
- trochę słychać wentylator (chłodzący lampę) w cichych scenach
- mniejsze kąty pod którymi można oglądać
- nie fullHD (tylko 1280x720)
- rozgrzewa się jakieś 30s
[b]podstwowe plusy[/b] jakie w tej chwili mi przychodzą do głowy to:
- jakość obrazu
- można oglądać z mniejszej odległości niż LCD czy plazmę (mniej widoczne piksle)
- małe zużycie prądu (chyba 170W. przy plaźmie 400W)
- matowy ekran, mało odbija światło
-dobrze świeci nawet przy dużym oświetleniu zewnętrznym
- HDMI (choć tylko jedno)
- Tuner DVB-T (w Wawie odbiera 3 programy testowe)
- ładny design inny niż typowe TV z tylną projekcją. Mała rameczka dookoła ekranu, brak dolnego pudła. Zgrabny
- lekki :)

Niektóre z wad mogą nie mieć znaczenia dla jednych a dla drugich być nie do zaakceptowania. Np. kąty oglądania przy mojej konfiguracji nie są żadnym minusem (Oglądam głównie na wprost i siedząc), albo tylko jedno HDMI (ja podłączam wszystko przez A/V).
Wymiana lampy to podobno koszt około 1000 zł, ale z drugiej strony po jej zmianie mamy znów obraz doskonałej jakości. Jej koszt częściowo rekompensuje mniejsze zużycie prądu w porównaniu do plazmy.

Oczywiście opinia ta jest bardzo subiektywna, ale jak poszukasz w sieci, to są prawie sami zadowoleni z tego telewizora

Pzdr
KrzyHo

PS
jeśli 99% czasu oglądasz z kablówki, to będziesz raczej rozczarowany zmianą z normalnego telewizora. Niestety plazmy, LCD, 3LCD najlepiej się czują z sygnałem co najmniej jakości DVD a skrzydła rozwijają dopiero przy HDTV.
Pamiętaj, że przy marnym sygnale (kablówka) nawet najlepszy i najdroższy telewizor będzie kiepsko się prezentował. Najgorszy TV z sygnałem HD będzie o niebo lepiej wyglądał niż 65" LCD za 80 tys zł z sygnałem kablówki.
Reasumując: podstawa to dobry sygnał, dopiero potem liczy się TV

Edytowane przez KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość otan
Witam.

Wielkie dzięki KrzyHo za wyczerpującą wypowiedz. Trochę martwią mnie kąty pod którymi można oglądać ekran i szum wentylatorka. Lampa którą się wymienia średnio co 4 lata myślę że z czasem znacznie potanieje. Ciekawi mnie jak sobie tv radzi z bardzo dobrze doświetlonym pomieszczeniem. Słoneczko mam od rana do 17 w okresie wiosenno-jesiennym. Salon połączony z aneksem kuchennym to około 40m i pięć okien. Plazmy i lcd też mają swoje wady-niestety! Podstawową wadą dobrych plazm czy lcd jest zbyt wygórowana cena. Dobra plazma - lcd to wydatek kilkunastu tysięcy (12-13) za ekran 42 calowy nie wspominając o 50.
Wywalić taką kasę na sprzęt który ma jeszcze mankamenty to porażka. Można np. wypalić sobie logo stacji i na ekranie pozostaje trwały ślad nie wspominając o martwych pikselach. Do MŚ w piłce pozostało trochę czasu więc jeszcze się zastanowię nad wyborem mając nadzieję że sprzęt potanieje a i wybór będzie wiekszy bo producenci co rusz wprowadzaja nowe modele na rynek. Czas działa na moją korzyść.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Tutaj jest bardzo duży wątek na ten temat

[url="http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=3889"]link[/url]

Pzdr.


Edit. Rozumiem, że to żart admina/moderatora edytowanie czyjegoś postu i nawet nie poinformowanie o tym. Edytowane przez Dark Lord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Witam ja będe miał zamiar zakupić ten TV tylko za jakies 2 miesiece (mam nadzieje że jeszcze troszku potanieje) ale 50" i mam pytanko do Krzycha,dużo sie naczytałem o tym TV już i widziałem go wczoraj w MM ale takie ogladnie to zadna przyjemnosc (ustawienie straszne do tego widać że jadą z kontrastem w doł!!) ale mysle ze w domu powinien odbierac duzo lepiej ale mnie męczy jedna sprawa nigdzie nie znalazłem wzmanki jak sie ten TV sprawuje na Playstation 2 może miałes okazje testowania na tej konsoli tego TV?? Edytowane przez MiloPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,
niestety nie mogę nic powiedzieć o współpracy z PS2, ale w jej przypadku, to chyba tylko złącze musi pasować (component?), bo obraz nie jest HD.
Niech się wypowiedzą raczej spece od konsol

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To napewno bedzie pasowac tylko mi chodzi o jakosc jaka jest czy nie smuzy itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KrzyHo mam jeszcze do ciebie takie pytańko jakie katy widzialnosci (poziomo i pionowo) ma te TV oficjalnie bo nigdzie znalesc nie moge a jakie w zeczywistosci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oficjalnie, to na boki chyba 170st a w pionie jest slabiej bo chyba 30-40.
U mnie jest tak, ze jak podejdziesz Na 1m, to stojac jest kiepsko. Chociaz moja zonka jak prasuje i zerka na tv z odleglosci 2,5m (ze 2 m w bok) to nie marudzi ze kiepsko widac.
Najlepiej idz do sklepu i sie poprzemieszczaj przed tv
W moim przypadku (ustawieniuo) katy nie maja znaczenia na przyklad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze gdzies czytałem że przy bliskim siedzeniu przeszkadza osłona antyrefleksyjna.Jaka jest optymalan odległość żeby nie było tego problemu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
???
czego to ludzie nie wymysla. Jaka oslona? Po prostu panel na ktory jest rzucany obraz jest matowy co IMO jest sporym plusem tego tv, bo przy ciemnym obrazie nie ogladam siebie jak w lustrze co ma miejce w tv z szyba.
Co do odleglosci, to 2m sa wystarczajace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem ze po paru razach wymiany lampy w Sony KDF trzeba wymienic matryce czy to prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Milo' date='11.06.2006, 11:54 ']Słyszałem ze po paru razach wymiany lampy w Sony KDF trzeba wymienic matryce czy to prawda??
[right][post="6137"][/post][/right][/quote]

Pewno do tego momentu zmienisz telewizor na inny :) Przeciez lampy nie zmienia się co miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale obliczali ze po 10 latach gdzies tak trzeba bedzie wymienic,orientuje sie ktos ile taka wymiana kosztuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MiloPL' post='1655' date='06.03.2006, 20:57 ']To napewno bedzie pasowac tylko mi chodzi o jakosc jaka jest czy nie smuzy itp..[/quote]

Mam tego soniaka model 50 " i oczywiście mam podłączone PS2 wer.NTSC kablem
component - jakość obrazu jest niezła żadnych smużeń i opóznień.
God Of War w 480p wygląda naprawdę świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potwierdzam god of war naprawde wyglada niezle, dorzucam jeszcze burnout revenge(ah ta predkosc) i tekken 5(chyba najlepiej wygladajaca gra na ps2 w 480p. no i shadow of the colossus, moze graficznie nie jest najlepiej, ale na 50" kolosy powalaja swoim wygladem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zapytania do większego brata, czyli Bravii 3LCD 50". Czy wejście HDMI jest zgodne z HDCP? Wg specyfikacji oznaczenia HD Ready (a takie ma ten model) musi być, ale wolę sie upewnić.

P.S. W instrukcji o tym ani słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stary temat - prawie (nie mylic z żywcem) każde HDMI w LCD obsługuje HDCP.

Sony Bravia wszystkie modele na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od dwoch miesiecy mam TV o ktorym piszecie, kupilem na przecenie w MM w krakowie za 5500 heh - a tego samego dnia ogladalem go jeszcze w Saturnie na slasku (nie pamietam miejscowosci) i kosztowal 8800. Ale nie o tym chcialem napisac (chcialem sie pochwalic cena).
Poczatkowo mialem te same rozterki co wszsyscy: " jaki wybrac TV" ale w koncu musialem podjac decyzje i naprawde nie zaluje a nawet wiecej, bardzo sie cisze ze wybralem wlasnie ten. Sygnal mam glownie z Cyfry czy tez Syfry, jak wola inni, i wbrew ogolnym opiniom o sygnale z cyfry, dla mnie jest wiecej niz satysfakcjonujacy - ogladam obraz z godleglosci troche ponad 3,3m i NAPRAWDE na 50 calach (bo ta wersje posiadam) z tej odleglosci obraz jest rowny badz lepszy od CRT 21 cali z 2 metrow. Z dvd Panasonic ze skalerem obraz jest dla mnie NAPRAWDE bardziej niz bardzo dobry a ogolnie zecz biorac jeszcze lepiej zrobilem zakupujac do cyfry Humaxa HDCI-2000 z sygnalem wedlug mojego mniemania robi cuda. Przelaczam miedzy 576/720p/1080i i obraz jest fatalny/bardzo dobry/bardzo dobry z minusem.
Ostatnio przeprogramowalem modul CAM w odbiorniku zeby odbieral canal+ sport HD i pierwszsy raz w zyciu zobaczylem 720p i to juz napewno mi wystarczy (przynajmniej narazie :( ) w zupełnosci.
Wracajac do watku, mysle ze za chwile naprawde lepszym wyborem bedzie tylna projekcja Full HD - tak zeby byc gotowym.
Pozdrawiam

PS.
KrzyHo do ciebie prosba, jak masz moze jaies ciekawe spostrzezenia dot 3LCD SONY napisz prosze, moze wykrzesam jeszcze cos ciekawego z tego TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymiana lampy czy matrycy jest praktycznie nieopłacalna, z mojej praktyki moge powiedziec, że żaden klient się na to nie decyduje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Lampe mozna kupic praktycznie w kazdym sklepie internetowym RTV tylko trzeba sie o nia spytac. Ja na poczatku grudnia szukalem z ciekawosci i cena jej byla ok.700zl. W servisach nie mieli pojecia na poczatku o co chodzi a pozatym drozej Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest szansa (ktos gdzies widzial/czytal) ze ten sprzet przyjmie 1280/720 po VGA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sensei' post='32696' date='03.01.2007, 19:31 ']Czy jest szansa (ktos gdzies widzial/czytal) ze ten sprzet przyjmie 1280/720 po VGA ?[/quote]

Podłączyłem do niego i kompa po VGA z filmikami hd i zwykłymi. Telewizor sam dostowoju rozdzielczość przy współpracy z kompem i o ile pamietam to bylo 1280x768.

PS2 chodzi super po wejściu scart.

XBOX 360 po komponencie jak bajka, jest cudowna jakość.


"N" - obraz po hdmi, niestety z tym podłączeniem, nie można używać formatówobrazu telewizorka i traci sie trochę na niektórych programach bo n-ka daje 4/3.

Izhak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...