Skocz do zawartości
sergio213

PS3 Dla mnie wielki przegrany

Rekomendowane odpowiedzi

Wyglada na to ze Playstation 3 bedzie wielkim przedgranym na rynku konsoli HD.

Gier jeszcze nie mam ale zaczolem testowac video na mojej PS3 60GB kupinej w Best Buyu dwa tygodnie temu.
Po pierwszym zachwycie jakoscia inicjujacej strony PS3 ktora ogladam w rozdzieczosci 1080p po HDMI (Westinghouse 37" LCD) przyszla pora na same niepowodzenia. Plyt dvd w PAL nie czyta!!!! Nawet tych region free!! Gdzie prawie wszystkie odtwarzacze w US nie maja problemu z plytami DVD PAL z tzw regionem 0.
Druga niespodzianka orginalna plyta DVD amerykanaska zaczyna grac ale co 10 sekund przeskakuja chaptery? Wyglada to na wade sprzetu. Ide wiec na oficjalna strone www.us.playstation.com a tam takich jak ja klijetow co niemiara i sa juz tacy co 4 raz wymieniali ta konsole. Jutro dostane plyte BR i jesli dalej bede te objawy to zegnaj PS3.

Cale szczescie ze w US mozna oddac towar do sklepu do 30 dni.

W Polsce takich mozliwosci jeszcze nie ma WIEC UWAZAJCIE.

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest to czego się obawiam: S O N Y. PS1 się waliło (miałem 3 modele), PS2 się waliło(miałem dwa modele) a teraz czas na PS3? O_o Nie ma co się dziwić, że tyle sprzedali do tej pory :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie trzeba poczekać na jakiś piracki soft i wszystko będzie elegancko chodzić ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sergio213' post='36044' date='23.01.2007, 16:33 ']Wyglada na to ze Playstation 3 bedzie wielkim przedgranym na rynku konsoli HD.

Gier jeszcze nie mam ale zaczolem testowac video na mojej PS3 60GB kupinej w Best Buyu dwa tygodnie temu.
Po pierwszym zachwycie jakoscia inicjujacej strony PS3 ktora ogladam w rozdzieczosci 1080p po HDMI (Westinghouse 37" LCD) przyszla pora na same niepowodzenia. Plyt dvd w PAL nie czyta!!!! Nawet tych region free!! Gdzie prawie wszystkie odtwarzacze w US nie maja problemu z plytami DVD PAL z tzw regionem 0.
Druga niespodzianka orginalna plyta DVD amerykanaska zaczyna grac ale co 10 sekund przeskakuja chaptery? Wyglada to na wade sprzetu. Ide wiec na oficjalna strone www.us.playstation.com a tam takich jak ja klijetow co niemiara i sa juz tacy co 4 raz wymieniali ta konsole. Jutro dostane plyte BR i jesli dalej bede te objawy to zegnaj PS3.

Cale szczescie ze w US mozna oddac towar do sklepu do 30 dni.

W Polsce takich mozliwosci jeszcze nie ma WIEC UWAZAJCIE.

pozdrowienia[/quote]

[size=2]Szczerze mowiac to od poczatku mialem zle przeczucia co to losow PS3. Ciagle odwlekanie, dezinformacja - przeciez to cyrk. Dlatego zmeczony czekaniem kupilem X360 i jestem bardzo zadowolony. Miejmy jednak nadzieje, ze nie bedzie az tak zle i ze za rok doprowadza to wszystko do stanu uzywalnosci. Gdyby to jeszcze nie bylo tak "pradozerne" :unsure:

[/size]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='36046' date='23.01.2007, 17:45 ']To jest to czego się obawiam: S O N Y. PS1 się waliło (miałem 3 modele), PS2 się waliło(miałem dwa modele) a teraz czas na PS3? O_o Nie ma co się dziwić, że tyle sprzedali do tej pory ;)[/quote]

Prawdziwy z Ciebie pechowiec (szczere wyrazy współczucia). PS1 miałem 1 egzeplarz - działał bezawaryjnie, PS2 w starej dużej "skorupie" mam i używam (1 egzemplarz) - działa bez zarzutu.
Dałem teraz szanse X360, na PS3 poczekam jakiś rok i zobaczymy jak się sprawy rozwiną...
:unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak tam z odtwarzaniem plikow z dysku ? (avi,mpg,divx,materialy w HD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='worekk' post='36090' date='23.01.2007, 13:59 ']a jak tam z odtwarzaniem plikow z dysku ? (avi,mpg,divx,materialy w HD)[/quote]

Tez nic nie chodzi, plyty z filmami w MPEG2-TS i DivX HD nie widzi

Plyte z WMV9 HD rozpoznaje jako data DVD ale tez nie odtwarza filmow

Cale szczesie ze mam AVELa2 starszego brata Snazio to moge sobie dalej filmy ogladac.

A z tym grzaniem sie to swieta prawda 350W mocy!!!!!, poleczka pod TV ktora specjalnie do tego zrobilem po 10 minutach pracy jest goraca jak kaloryfer. W gorace lato to pewnie potrzeba bedzie extra wentylator.

No i na koniec jedna pozytywna wiadomosc. W zestawie dodawana jest ksiazeczka z kuponami na 7 plyt BR po 10$ off. Tak wiec film na BR kupiony za 27$ w amazon.com po wysylce kuponu bedzie kosztowal 17$ i to by bylo na tyle pozytywnych wiadomosci na dzis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam PS1,PS2 i żadne do tej pory się nie zepsuło,no ale jutro idę do sklepu wymienić PS2+2 gry+dopłata na xbox-a 360 premium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[code]W Polsce takich mozliwosci jeszcze nie ma WIEC UWAZAJCIE.[/code]

W Polsce jaki w całej unii można towar zwrócić w ciągu 14 dni z paragonem lub rachunkiem oraz w org. opakowaniu.
Ale nikt o tym nie wspomina (zwłaszcza sprzedawcy) :)

Edytowane przez goggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze nie w ciągu 14-tu dni tylko w ciągu 10-ciu a po drugie tylko towar zakupiony poza siedzibą sprzedającej firmy czyli np. przez internet.
Jak pójdziesz do sklepu w którym kupiłeś sprzęt, to Cię pogonią i co gorsza będą mieli rację (oczywiście w świetle prawa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]moze to jednak wina TV Westinghouse a nie PS3!!!!![/b]
wlasnie na forum playstation odkrylem tred o tym z linkiem:

[url="http://www.popularmechanics.com/blogs/technology_news/4212161.html"]http://www.popularmechanics.com/blogs/tech...ws/4212161.html[/url]

Wszystko przez te cholerne HDCP/HDMI. Jutro kupie component kabel do PS3 i sprawdze to. Prawdopodobnie bede musial dzwonic do Westinghouse po ustalenie wizyty technika ktory porawi firmware w tym telewizorze.

Tak dla wyjasnienia : TV Westinghouse LVM-37w3 podbily rynek fanow HDTV w USA gdyz sa najtansze w klasie TV37" LCD z 1080p. W slynny czarny piatek po Thanksgiving day kupilem go za 795$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='36046' date='23.01.2007, 17:45 ']To jest to czego się obawiam: S O N Y. PS1 się waliło (miałem 3 modele), PS2 się waliło(miałem dwa modele) a teraz czas na PS3? O_o Nie ma co się dziwić, że tyle sprzedali do tej pory :D[/quote]

no to z matematycznego punktu widzenia, widac tu postep geometryczny (ciągi itd), psx miales 3, ps2 miales 2, ps3 bedziesz mial 1szt - wiec sie nie bedzie walic :)

ja mialem psx 6 lat i tez raz porty, raz laser i raz co najlepsze zjarala mi sie konsola nie wlaczona, jakis kondensator czy co tam jest w zasilaczu pękł i wylal sie z niego jakis kwas i zaczal trawic cala konsolke, obudzilem sie to caly pokoj byl zadymiony, wstalem odlaczylem konsole, otworzylem okno i poszedlem spac, rano sie zdziwilem kto otworzyl okno i myslalem ze mi sie to snilo, jednak jak sie okazalo ze 1/4 obudowy konsoli jest sfajczona to uwierzylem :)

ps2 tez sie nieco walilo, xboxow mialem z 8 chyba (czesto zmienialem) i nigdy nie mialem zadnego problemu tak samo teraz z x360, mimo iz mam Core to wszystko elegancko smiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam X360 i pewne jego wkurzające cechy powodują że poważnie myślę o PS3. Oczywiście nie od zaraz, najpierw niech betatesterzy się nim pobawią ;-)

W związku z tym mam następujące pytania:

- jak z głośnością pracy? czy sama konsola pracuje głośno? a jak podczas grania z płyty lub odtwarzania filmu?
- jak z odtwarzaniem DivX, XVid? Polskie napisy? Może ten linux na PS3 jest tutaj właściwym kierunkiem?
- czy konsola posiada zarówno wyjście component jak i HDMI? a wyjście optyczne audio?
- jak prezentują się gry? pewnie nie masz jak porównać do X360...
- czy jest w PS3 analogiczny system do XBox Live? Czy w zestawie jest jakiś headset?

No to na razie tyle...

Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam,
helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sergio213
Dlaczego założyłeś taki topic że ps3 jest wielką przegraną, tylko dlatego że trafił Ci się zły model O_o, dlaczego ja nie widze takich topic'ów gdzie ludzie piszą że x360'tka jest wielkim przegrzanym bo luty pod GPU się czasem zwierają podczas pracy i następuje zwis konsoli. Dlaczego nie piszą że x360 tka
im padła po okresie gwarancyjnym bo luty pod GPU "rozpadły się" i konsola nadaje się do śmietnika ....

@helcik
Odpowiem Ci czysto teoretycznie na Twoje pytania po przeczytanych przezemnie kilku recek ps3 :)

- jak z głośnością pracy? czy sama konsola pracuje głośno? a jak podczas grania z płyty lub odtwarzania filmu?
Konsola jest cichutka, za sprawą dobrego chłodzenia konsoli i czytania dysków Blu Ray prędkościa 2x , dla porównania napęd dvd w x360tce podczas grania w gry x360tki rozpędza się do prędkoście 12x

- czy konsola posiada zarówno wyjście component jak i HDMI? a wyjście optyczne audio?
Konsola posiada Component HDMI i wyjście optyczne audio, vga brak :)

- jak prezentują się gry? pewnie nie masz jak porównać do X360...
Gry multiplatformowe [x360 vs ps3] np. Call of Duty 3 wyglądają troszkę gorzej niż na x360 a to za sprawą szybkiej konwersji z x360 tki na ps3, braku ps3 devkit'ów dla developerów na czas i trudna architektóra the cell'a ;) Przy tym należy wspomnieć że układ graficzny w ps3 jest gorszy wydajnościowo od tego w x360 tce

- czy jest w PS3 analogiczny system do XBox Live? Czy w zestawie jest jakiś headset?
Tak Sony zrobilo klona xbox live Z tego co mi wiadomo headsetów na razie brak

Edytowane przez lesiu_adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lol nieprawda.
PS3 Network nie umywa sie do XBL. Lista przyjaciol itp. jest osobna dla kazdej gry, trzymana wlasnie na serwerach producenta danej gry. Nie ma tez odpowiednika Achivementow, a wiec i Gamerscore.

Headsetow oczywiscie nie ma.

A winą gorszej grafiki w PS3 nie jest szybka konwersja (to nie ma tu nic do rzeczy - modele i tekstury pozostaja te same -.-), a mniej wydajny GPU (nie ma zunifikowanych shaderow, a to bardzo wazne) oraz 256mb natywnej pamieci, ta druga polowa ma wolniejsze dzialanie.

Dziekuje [:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że "PS3 Network nie umywa sie do XBL" to wiadomo od dawna, xbox live to od dawna rozwijająca się społeczność xboxowców jeszcze za czasów pierwszego xbox'a którego sam mam i sobie chwale :)
Napisałem że klona bo ma podobne funkcje tj. sciąganie dem ... ,granie on line, które z tego co słyszałem jest za free zaś aby pograć na x360tce w sieci trzeba mieć wykupiony xbox live gold lub trafić na darmowy weekend i pograć mając xbox live silver
Oczywiście płatność za xbox live gold można usprawiedliwić tym że wiemy za co płacimy, zaś ta darmowość w ps3 network [playstation store o ile się nie myle :) ] jest widoczna w każdym calu między innymi ubogością serwisu ....

Chyba napisalem "Przy tym należy wspomnieć że układ graficzny w ps3 jest gorszy wydajnościowo od tego w x360 tce " ;)
M$ może sie pochwalić tym że x360 się dużo łatwiej programuje w przeciwieństwie do ps3, dużo czasu minie jak developerzy rozgryzą jej architekture i trudy do programowania The Cell stanie się potężnym układem w tej konsoli do obliczanie fizyki w grach.

PS Coś ostatnio słyszałem że w TH P8 na ps3 możemy doświadczyć lepsze oświetlenie niż w wersji na x360tke , czyżby The cell zadziałal czy ja może dawno uszów nie myłem :)

Ja również dziekuje :)

Edytowane przez lesiu_adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='goggy' post='36116' date='23.01.2007, 21:13 '][code]W Polsce takich mozliwosci jeszcze nie ma WIEC UWAZAJCIE.[/code]

W Polsce jaki w całej unii można towar zwrócić w ciągu 14 dni z paragonem lub rachunkiem oraz w org. opakowaniu.
Ale nikt o tym nie wspomina (zwłaszcza sprzedawcy) :)[/quote]


Klient sam powinien znac swoje prawa, ale na pytanie czy mozna zwrocic towar w przeciagu 14dni powinien odpowiedziec ze tak, w przeciwnym wypadku sam dziala na swoja szkode, bo oklamuje klienta.

Wspominam tu wprawdzie o sprzedazy wysylkowej, jednakze co do zwyklych sklepow, dobry sklep nie chcac miec niezadowolonego klienta przyjmie sprzet bez mrugniecia okiem, najwyzej juz tam sie nie pojawie.

Edytowane przez Bischoop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]The Cell stanie się potężnym układem w tej konsoli do obliczanie fizyki w grach.[/quote]
Możliwe, aczkolwiek Cell ma.. ile mu tam zostaje? 6 rdzeni, tak? Z czego jeden PPC a reszta SPE.

Wiec hm.. ten jeden moglby obliczac powiedzmy inteligencje i inne podstawowe rzeczy w grze. Podstawowe, ktore sa tylko przystawka, no powiedzmy jakas fizyke i takie tam. (od oswietlenia jest gpu i shadery)

A podzielmy CPU Xboksa 360.. 3 rdzenie PPC.
1 -> Podstawy, takie jak pozycja kamery, reakcje na przyciski, zmiany pozycji i ogolnie wszystko [;
2 -> Fizyka
3 -> (mam problem z wymysleniem ;p) AI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@sergio masz dużego pecha ale chyba zdeczko przesadzasz, nie mam jeszcze PS3 ale z większości donosów z różnych forów konsola nie jest ani głośna ani się mocno nie grzeje. Zmierzono też pobór mocy - bierze 180W a 350W to peak power zasilacza.
Powodzenia w walce z wadliwym sprzętem - dalej uważam że miałeś pecha, bo z lektury forów zagranicznych nie wynika żeby PS3 było bublem na masową skalę, czego nie da się powiedzieć o X360 na początku.

@wicko - heh, trochę inaczej się dzieli pracę pomiędzy rdzenie. Tak naprawdę to poszczególne zadania rozdziela się na wątki i najlepiej nie dedykować całych rdzeni do konkretnego zadania - tak to robią najlepsi. Podobnie jest z Cell- amatorzy przydzielą ze 2 SPE na fizykę, jeden na jakieś symulacje cieczy, materiału itp - a procesor można zaprogramować również tak żeby podzielić wszystkie prace na tysiące małych zadań i rozrzucać po wszystkich SPE w miarę konieczności.

Jak się to robi pokazał Havok - niedawno był news o wprowadzeniu wersji 4.5 pakietu który dynamicznie skaluje się na wszystkie SPE i można w to ingerować. Sam kod działa 5-10 razy szybciej w typowych scenach z gier na PS3 (przypomnę że Havok jest użyty m. in w Motorstorm) niż poprzednia wersja 4.0, która pracowała z prędkością 1,5 raza większą niż procesor dual-core w technologii pecetowej. Także z czasem na tą maszynę będą robić cuda i niekoniecznie w grafice tylko w AI, fizyce itp dziedzinach które wzbogacają wrażenia z rozgrywki.

I parę luźnych przemyśleń:

1.Nie ma co patrzeć na papier, bo wg specyfikacji (magicznie zmienionych jak Sony ogłosiło specyfikację RSX na E3 2005) Xenos jest szybszy bo może wykonać więcej operacji cieniowania w jednym cyklu zegara. Tylko że używający tego argumentu zapominają że taktowanie RSXa jest wyższe, i że SPU w Cell są częścią graficznego pipeline w PS3 (dla laików- można zadania przeznaczone normalnie dla GPU zlecić procesorowi) - czyli może być tak (jeżeli developer o to zadba), że Cell zrobi całą geometrię, przekształcenia itd a RSX pozostanie tylko teksturowanie, cieniowanie i post-processing. Pierwszą grą która taką technikę wykorzystuje, będzie Warhawk który nie ma sam w sobie jakiejś wspaniałej grafiki (to gra rozpoczęta na PS2) ale wolumetryczne chmurki i ich cieniowanie jest robione przez procesor a nie przez GPU. [b]Czyli - nie patrzeć na papier i cyferki tylko na finalny efekt.[/b]

2.Sony nie ma ostatnio najlepszego PR ale zastanawia mnie skąd takie uwielbienie X360 i totalna pogarda do maszyny od Sony zwłaszcza że większość na razie widziała go tylko na obrazkach (ja widziałem w PS3 Trucku) - sam mam X360 i nie uważam go za 7. cud świata - potrafi się zawiesić, czego nie widziałem nigdy na Playstation i Playstation 2, hałasuje jak odkurzacz, połowę gier jakie ma to FPSy i action shootery bez przyzwoitych wyścigów, bijatyki, o platformerze czy RPG nie wspomnę (mówię o tym co jest teraz). Mimo to zostawię go dla exclusives jak Viva Pinata czy Mass Effect a po HD pójdę z PS3.

3. Headset - dowolny z BTdziała - trzeba trochę chęci :)

4. PS Network wiadomo że nie umywa się do XBL ale ma wszystko czego potrzeba do grania - a najważniejsze jest że nic nie kosztuje. Żeby było śmieszne, startowa gra na PS3 - Resistance - ma tryb MP do 40 graczy czego nie dorobiła się żadna do tej pory gra na X360 i chyba żadna na Xboxa też. Friend listy powinni zrobić jak w XBL - jedna na wszystkie gry ale cóż, może to naprawią (w Resistance mają to podlinkować do PSN)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@albz74

Z zawieszaniem się PSX/PS2, będe polemizował, bo o ile problem jeszcze przy PS2 nie był to duży, to przy PSX problem był do tego stopnia duzy, że na samej konsoli istniał przycisk "Reset".

Wyścigi na Xboxa są: RR6 i PGR, w drodze Forza 2
Z RPG: Oblivion i Blue Dragon (wprawdzie dopiero co wyszedł), w drodze ME i Fabule 2
Strzelanki są zresztą dobre na konsoli - Project Dark Zero, GRAW, GoW, CoD3, Lost Planet
Inne gry: DoA4, N3, Romble Roses XX i całkiem sporo sportowych.
Dla mnie Xbox360 i PS3 będa mieli porównywalny garnitur gier - nie kiedy z przewagą dla Xbx (GoW, Halo) niekiedy dla PS3 (jRPG). Jednak wolnę cRPGi i shootery to wybrałem Xbox360.

Co do samej mechaniki PS3 to osiagami obie konsole sa podobne, by nie powiedzieć identyczne. Jeden z rdzeni Cella jest wogóle wyłączony, konsola na obsługę systemu przeznacza 10% mocy obliczeniowej - gdy przy Xbx jest to 1-3 %. Układ ATi w Xbx pracuje na ALU - czyli ujednoliconych shaderach, w czasie gdy RSX jest dalej oparty na podziale. Idąc dalej, Cell jest procesorem niesymetrycznym a więc znacznie trudniejszym w programowaniu. A właśnie prostota programowania gier była tym czymś co dało SONY przewagę nad konkurencją przy okazji PSX. Xbx był od zawsze chwalony za dobre warunki przy programowaniu.
Ogólnie więc konsole nie mają za wiele różnic między sobą. Jeżeli gdzieś PS3 wyprzeda Xbox360 to bardzo nieznacznie.

Co do samego grzania - to konsola musi sie grzać, gdyż ynteligenty z SONY postanowili by cały zasilacz wrzucić do środka konsoli. Każdy kto ma Xbox360 i grał na nim w GoW przez kilka godzin nonstop, wie jak grzeje sie sama konsola i osobny zasilacz. Ponad to twórcy PS3 nie zdecydowali się na chłodzenia wodne, co w przypadku PS3 znacznie by poprawiło sytuacja, tylko na powietrzne. A skoro do Xbx sa sprzedawana odzielne wentylatory to co będzie przy PS3...

Co do PR firmy, to jest ona tak pewna siebie jak wypowiedź jednego z jej szefów, że gracze by kupili 5mln konsol nawet jakby nie było na nią [u]żadnej[/u] gry.

Dla mnie PS3 to przeraklamowana zabawka. Zapowiadana jako 8 cud świata, w zasadzie nie odstępuje od rywala, nie ma niczego ciekawego sobą do zaoferowania. Nawet BR zapowiadany jako przełom, przy obecnych sukcesach Xbox Live! Video nie jest już taki super.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ponad to twórcy PS3 nie zdecydowali się na chłodzenia wodne, co w przypadku PS3 znacznie by poprawiło sytuacja, tylko na powietrzne. A skoro do Xbx sa sprzedawana odzielne wentylatory to co będzie przy PS3..."

@Mag_OZ
Do PlayStation 3 też są sprzedawane "odzielne wentylatory"

Poczytaj [url="http://forum.xbox-scene.pl/index.php?showtopic=8616"]ten link[/url] a wszystko stanie się jasne, co do przegrzewania się GPU w x360tce ......
........ i z tego wyniknie że więcej shaderów w układzie graficznym x360tki jest zbędne gdyż ta konsola idzie się sypać po pewnym czasie.

Ja zaczynałem od ps one ---> ps2 i przyszedł czas na xboxa i mając go przeklinałem na sony na psujące się lasery w ps2, gdyż z mojej nie wiedzy konsola nie chciała czytać płyt. Po czasie [rok] postanowiłem zaryzykować tj. rozebrać plejkę i wyczyścic laser, wiecie co, pomogło to dziś chodzi jak zloto :angry:
Ale mam kilku znajomych co czyszczenie lasera nie pomogło i niestety wolali kupić nową plejkę niż nowy laser. Można napisać że te ok 110 milionów sprzedanych plejek nie wzięło się z kosmosu :)

Analogiczna sytuacja jest dziś ps3 i x360 tylko tym razem nie sony a M$ przegieło i jestem na 99% pewnien że te 10 milionów wzięło sie miedzy innymi stąd że wiekszośc kupiła nowego iXiaka bo stara poszła na straty przez te luty pod GPU. Też mam kilku takich znajomych którym padła x360'tka w taki sposób Z tego co słyszałem w U.S.A gwara na x360 tkę to 3 miechy O_o

Resumując nie jestem fanboyem, tylko stwierdzam fakty bo chyba większość kupuje konsole do grania i nie chce aby mu padła przez jakąś badziewną technologie lutów bezolowiowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że obie konsole sie grzeją przez olbrzymie bebechy w środku. Wiem, przecież jak wygląda sprawa u mnie w kompie (procek AMD 2600XP+ i zasilacz 400W), który trzeba czyścić z kurzu co 2 miechy bo się resetuje, a nawet po czyszczeniu działa jak mały kaloryfer. A co dopiero Xbox360/PS3 majacy jeszcze bardziej prądo żerne układy, a więc i "ciepło twórcze". Tyle, ze MS odrobił lekcję i zasilacz umieścił za konsola, z czego wszyscy sie początkowo śmiali, a później ten krok okazał sie strzałem w 10. Sony zaś, lekcji odrobiła na 2, nie jest to wprawdzie tandeta jak PS2, ale np zasilacz jest w konsoli - mógłbyc poza lub mogli dać chłodzenie wodne, sama sobą nic twórczego nie daje (wielki Cell ma swój minus w postaci asymetryczności), ale oni dalej są zaślepieni i żyja w przekonaniu, że nie ważne co wypuszczą to i tak będzie to dobre. Widać, jednak, że tym razem podjeła rękawicę. Sam chciałbym, żeby obie firmy MS i Sony trzymały siebie w ryzach, bo obie jako monopoliści są tragiczni (MS pokazał to przy okazji Win98 -> ME, kolejne klony starego IE; a Sony na początku PS2 po tym jak rozgromiło DreamCasta - wadliwe laseryect). Im bardziej będa mieli wyrównane szanse na rynku tym lepiej dla nas graczy :)

Co do awaryjności Xbx -> to nie przesadzałbym - awarie się zdarzaja jak w każdym innym sprzęcie. Nie może, byc ich tak dużo, skoro MS dobrze sie sprzedaje. W USA zresztą już przedłużono gwar. do 1 roku :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze dyskusja sie rozkreca w roznych kierunkach :)

Dlaczego dalej uwazam ze Playstation 3 moze byc (ale nie musi) wielkim przegranym?

Ja sobie juz poradzilem i zatrzymuje ta konsole jako najtanszy na rynku odtwarzacz BR. Znam za to mentalnosc przecietnego amerykanina i wiem on sobie z tym nie poradzi i odda konsole z powrotrem do sklepu , co sami mozecie sprawdzic na forum www.us.playstation.com (ile ludzi juz to zrobilo).

Jak myslicie co sie z tymi konsolami dzieje?

Wracaja do fabryki gdzie sa przegladane i ewentualnie naprawiane i w mysl amerykanskiego prawa nie moga byc z powrotem wstawiane do sklepu tylko staja sie tzw REFERBISH i z taka naklejka moga byc sprzedane ale po nizszej cenie jako produkt urzywany. Powoduje to dalsze straty firmy i gdy bedzie tego duzo to Sony moze tego nie wytrzymac.

Dlaczego tak jest?


Mysle ze Sony nie przygotowalo sie do tego jak nalezy. W instrukcji brak nawet slowa ze moga byc problemy z HDMI. W zestawie nie daja kabla HD component (za ktory trzeba dac extra conajmniej 20$) a przeciez to rozwiazaloby wiele problemow. Nie ma takze zadnej plytki demo a taki drobiazg
powstrzymalby ludzi przed zwrotem sprzetu. Do tego problemy z firmware i dodatkowym pilotem do konsoli. Jednym slowem istna gehenna i to za calkiem niemale pieniadze.

Tymczasem takie Nitendo Wii jest przebojem. Sprobujcie je kupic? Dalej ludzie koczuja pod sklepem dzien przed dostawa tej konsoli gdzy tymczasem PS3 grzeja ale polki w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A [url="http://megagames.com/news/html/console/ps3shouldbewithdrawnsaysgabe.shtml"]tutaj [/url] wyjątkowo skrajna i szokująca opinia jednego z pionierów rynku zaawansowanych gier. :)

W całym dziale console sporo negatywnych opinii na temat PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gabe Nevell zrobił do tej pory tylko JEDNĄ grę na konsole więc guru specjalnym w tym świecie nie jest- owszem developerzy pecetowi może go posłuchają - tacy już teraz robią gry na X360 i niech robią. Nie pomnę oczywiście że mimo tych opinii Nevell wypuszcza na PS3 Half_Life 2 Orange

A Cell bierze 2,5 raza mniej prądu niż Xenon, więc nie wiem kto lepiej odrobił pracę domową skoro zasilacz jest w środku i wszystko działa :( Ja szczerze mówiąc niedługo zmieniam mieszkanie i tam będę się musiał trudzić żeby znaleźć miejsce na cegiełkę zasilającą X360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...