Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie nosze się z zamiarem kupna nowego tv obecny mam od 4 lata i pomyślałem coś nowego do 49 cay z 4K i HDR.Cena wiadomo jak najtaniej czy jest cos w stanie kupić do 2200 ?

Głównie oglądam tv z kablówki często córka Youtuba wiec to musi dobrze chodzić razem z NETFLIXEM.Co do ogladania tv to lubie oglądać mecze.

I mam pytanie wiem ze zwykłe ps4 nie posiadają opcji HDR ale mam rozumieć ze jeśli tv posiada taką opcje to mogę ją z poziomu TV włączyć i będzie ładnie działać ?

 

Tak dla sprawnej w tematyce osoby w przypadku zmiany na jakiś nowy tv różnica w obrazie bedzie widoczna w stosunku do swojego starego LG ? I czy przesiadka na 49 cali już mnie całkiem nie zabije wzrokowo oglądająć z takiej odległości ?

 

Miałem na oku ten  ale ze wzgledu na cene raczej odpada.

SONY LED KD-49XE7096

 

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Max 15 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? max 2,5 a najcześciej 1,5
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  również bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od lewej strony

7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 42 LB650V
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K ,HDR , SMART TV (YOUTUBE I NETFLIX) PODSTAWA
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? głównie HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? czasem laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 10h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? głównie filmy i seriale oraz dużo sportu PIŁKI NOŻNEJ
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie (chyba ze mowa o youtubie i netflixie)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Konsola jak najbardziej prawie codziennie PS4  w późniejszej opcji PS4 PRO 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Obojętne
17. Preferencje co do wielkości? najlepiej 49
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? ---
19. Preferencje co do marki ? ----
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Jeśli bedzie to bedzie spoko - Pasywne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2200 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie to z własnego doświadczenia mogę polecić Samsunga 50MU6102. Do PS4 ok, input lag ok. 17 ms w trybie gry. Matryca VA, ale u mnie naprawdę kąty nie są złe, tzn jak siedzisz pod rozsądnym kątem, tak żeby komfortowo widzieć obraz. Co do piłki nożnej w tym budżecie, jakiś czas temu wyszedł nowy soft, który poprawił smużenia piłki w meczach i jest okej. SmartTV szybki, ale i tak masz konsolę ;) Czerń super, równomierność podświetlenia też, kolory również. HDR'a to prawie w ogóle nie ma, ale jakikolwiek zauważalny to od ok. 4000 zł dopiero :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...