Skocz do zawartości
Mr_Iwo

OLED C7/B7 Playstation 4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu szukam pomocy i informacji w internecie odnośnie planowanego zakupu. Jak wiadomo 'specjalistów' z elektromarketów nie zawsze dobrze prosić o pomoc. Chcę zrobić przesiadkę ze zwykłej czwórki na ps4 PRO. Postanowiłem odrazu wymienić też telewizor jako że aktualnie od lat posiadam zwykłego ledowego LG 42".  Szukam TV konkretnie pod gry na prosiaku. W dzień na tv lecą głównie bajki ;) wieczory i weekendy natomiast to gaming :) gram dużo czasami pół dnia czasami po kilka godzin, nie chce wyrzucić kasy w błoto a nie jestem też gościem, który zmenia tv co rok ;) Bardzo prosze osoby obeznane w temacie o konkretne porady. 

Zastanawiam się pomiedzy oled c7 a b7 55" . Podobno różnice są kosmetyczne. Na tv jestem w stanie przeznaczyć + - 6000. 
Pytanie do osób posiadających ww oledy i ps pro. Jak wrażenia? Są problemy? 
Dzięki za pomoc, zakup planuje już na dniach ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem 65b7 to postanowiłem wymienić ps4 na ps4pro i dokupić xboxa one x i o ile one x faktycznie robi wrażenie (szczególnie forza horizon, forza 7), to ps4pro już nie, dodatkowo jest niestety bardzo głośne. Owszem gry działają lepjej niż na zwykłej ale nie jest to jakaś duża różnica, np takie uncharted czy horizon zero dawn wygladały na zwykłej ps4 na tyle dobrze że tu nie widze po prostu (po za detalami) różnicy. 

 

Między b7 a c7 różnice są tylko wizualne. Gram dużo (oleda mam od początku roku) i nie mam żadnych problemów. 

Edytowane przez kislawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z playstation od początku i tak już zostanie. Headset na głowie więc jak chce to może nawet odleciec liczy sie dla mnie biblioteka gier która w każdej generacji ps jest fantastyczna. Wracając do oledów, zdarza Ci się grać np 5 godzin bez przerwy w jedną gre gdzie jest cały czas wyświetlony hud? Żadnych niepokojących prześwietleń powidoków i innych legendarnych już zjawisk? ;)  U mnie granie jest praktycznie codziennie wieczorami po kilka godzin. 

Tv ma być gotowy na kolejną generacje dlatego też celuje w oled skoro to prawdopodobnie przyszłość i solidny następca led. Zamierzam kupić 55" większy będzie za duży do mojego pokoju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja też zostawiłem sobie ps4pro, tylko stwierdzam że mogłem te hajsy zainwestować w więcej gier ;). Gram czasem i po 10h ciągiem i nie mam żadnych powidoków, ale tam gdzie mogę wyłączam HUD i co jakieś 2-3h.

Ja siedzę od mojego jakieś półtora metra, więc nie ma czegoś takiego jak za duży ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też będzie to zapewne 1,5m. Muszę zmierzyć. 
Wyłączanie hud''a w sieciowych fpsach odpada. Co dwie trzy godziny wyłączasz tv pilotem na jakiś czas tak? 
Tyle kasy na tv żeby uważać troche zniechęca. Wal wprost, warto? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to że robie sobie przerwy raczej wynika z tego, że obiad, spacer z psem, czy coś ;), nie że mam budzik i co 3h przerwa bo sie boje o tv. Zdarzyło się i ciągiem 12h zagrać. 

No tak wiadomo, też nie wyłączam wszystkiego, ale w niektórych grach jest tyle tego na[beeep]ane na ekranie że po prostu mnie drażni ;)

Czy warto, tak ale trzeba mieć świadomość że OLED ma swoje wady i nie jest idealny, ja przed zakupem testowałem również philipsa pus8102 i sony xe93 i wybrałem OLED.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizji nie oglądamy. W dzień dziaciaki pooglądają bajki godzinke połtorej i tyle. Wieczorami czasami film. Dlatego też głównie będzie latać konsola i to pod nią chce dobrać TV. Szukam takiego przy którym pspro i ewentualnie kolejna generacja będzie mogła pokazać pełnie możliwości. To nie musi być oled ale z tego co widze na oledzie to wszystko wygląda najlepiej. 10k za TV też nie położe. Ciężka sprawa z tym telewizorem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada jeszcze jakieś informacje na temat konsoli pspro pod OLEDEM? Ewentualnie inne propozycję niekoniecznie OLED, które pokażą pełnię możliwości obecnej generacji i teoretycznie będą gotowe na przyszłą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2018 o 13:34, kislawa napisał:

Czy warto, tak ale trzeba mieć świadomość że OLED ma swoje wady i nie jest idealny, ja przed zakupem testowałem również philipsa pus8102 i sony xe93 i wybrałem OLED.

 

Pokusisz się o jakieś porównania, jeśli chodzi o te 3 mode tv? Ciekaw jestem Twojej opinii.

Do konsoli xe93 jak znalazł

Edytowane przez Ary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Ary napisał:

Pokusisz się o jakieś porównania, jeśli chodzi o te 3 mode tv? Ciekaw jestem Twojej opinii.

Do konsoli xe93 jak znalazł

Tak krótko to, xe93, super tv, hdr naprawdę wow jeśli chodzi o jasności ale android to jakaś masakra i denerwowały mnie „świecące” czarne paski podczas oglądania filmów. Pus8102 to ogólnie dla mnie rozczarowanie straszne, ok ambilight jest fajny i poziom czerni robi robotę sam obraz tez ok, ale po tylu pozytywnych testach zawiodłem się mocno, jakość wykonania i wygląd tego telewizora oceniam bardzo słabo a największa jego wadą jest system operacyjny. Jak dłużej to musiałbym się rozpisać ;). Wygrał oled bo webos działa dobrze, jakoś obrazu jest świetna i tu bez porównania do LCD i tak naprawdę jedyne wady to banding i podatność na wypalenia oraz dużo niższa jasność hdr niż w sony, ale kontrastem nadrabia ;)

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Twoje wrażenia pokrywają się dosłownie w 100% z moimi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...