Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Analogi Analogi napisał:

Też to samo?. A jeszcze kilka dni temu wszystko chulało.

czyli nie jestem sam , kuzwa człowiek chce obejrzeć film a tu mu Sony majstruje w Tv patologia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może ile w najszerszym miejscu ma rozstaw pomiędzy stopkami XF90 w wersji 49? I jaka maja ogólna długość? Mam dość wąski regal (95cm) i zastanawiam się czy będzie bezpiecznie stać ? 

Bo według strony Sony te w XF85 są dużo węższe i jeśli XF90 się nie zmieści to wezmę XF85

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W modelu XF90 jest możliwość zamiany nóżek tak by były skierowane do środka. Co prawda wygląda to trochę dziwnie, ale jeżeli miałbym wybierać pomiędzy XF85, a XF90 z nawet najbrzydszymi nóżkami na świecie to nie wahałbym się ani chwili i brałbym XF90. Oba TV dzieli przepaść jeśli chodzi o jakość obrazu zwłaszcza w HDR. Tylne podświetlenie robi robotę.

W przypadku odwróconych nóżek rozstaw będzie mniejszy niż 70 cm. Normalnego układu jednak nie zmierzę, bo u mnie TV wisi na uchwycie, a dostępu do nóżek aktualnie nie mam

odwrócone nóżki

Edytowane przez PrzemekKRK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Sony niby pisze ze 98, 7 więc prawie 4 mm by wystawaly? 

W porównaniu do XF85 to jest przepaść bo tam niecałe 70. 

Matryca w XF90 jest VA? Jak kąty wyglądają w nim? Bo nie ukrywam często oglądam TV tak przesunięty jakieś 20 cm w bok od krawędzi ekranu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XF90 ma matryce VA, XF85 VA ma tylko w rozmiarach 49 i 85 cali. Reszta to IPS.

Co do kątów to ja osobiście nie narzekam. Wiadomo, że obraz traci trochę na kontraście, ale według mnie jest na prawdę nieźle (zwłaszcza jeśli nie ogląda się w zaciemnieniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kase i boisz się o kąty widzenia to XG90 tam pokombinowali i jest jakiś system który poprawia znacznie te kąty widzenia  nazywa się to X -Wide Angle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze XG90 z tego co jest w instrukcji to ma mieć szerokość podstawy 101,5 co przy moim regale 95 jest zdecydowanie za dużo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według danych nowe telewizory w wersji 49 i 55 cali nie będą wyposażone w X-Wide Angle . U mnie w modelu 49 XF9005 nóżki znacznie wystawały na biurku o szerokości 90 cm. Nóżek nie dało się ustawić odwrotnie, tzn do środka - uniemożliwiała to plastikowa wypustka w miejscu gdzie przykręca się nóżki i trzeba byłoby ją zeszlifować aby nóżki się tak dało przykręcić. Ponadto jak dla mnie te nóżki są zupełnie bez sensu dla wersji 49 cali. Po postawieniu telewizora na biurku ekran znajduje się za nisko, siedząc na krześle górna krawędź znajduje się na wysokości oczu.  Obraz ulega znacznej degradacji zarówno w pionie jak i poziomie w przypadku patrzenia pod kątem. Ja od razu kupiłem stojak TV FNP3, który pozwolił podnieść do góry ekran oraz bez problemu zmieści się na biurku nawet o szerokości 50 cm.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nawet nie zwróciłem uwagi na to. Po wyjęciu z pudełka postawiłem TV na nóżkach dosłownie na moment w celu sprawdzenia telewizora, a potem od razu na wieszak. Ciekawe w takim razie jak udało się to Vincentowi. Bo na zdjęciu widać, że mu się to udało. Widać już po premierze musieli zrobić jakąś modyfikację.

W każdym bądź razie przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Edytowane przez PrzemekKRK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, polo508 napisał:

Czyli zostaje XF85, nowy XG83 albo coś zupełnie innego ?

Naprawdę szkoda, bo jak pisałem różnica w jakości obrazu pomiędzy XF85, a XF90 jest znacząca. Nie ma możliwości montażu na uchwycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, PrzemekKRK napisał:

Naprawdę szkoda, bo jak pisałem różnica w jakości obrazu pomiędzy XF85, a XF90 jest znacząca. Nie ma możliwości montażu na uchwycie?

Już teraz 42 cale jest totalnie na styk, 49 nie wejdzie w regal i planowałem go postawić przed wnęka, więc już do ściany jest kawałek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie u mnie też TV nie mieści się na regale, ale obszedłem ten problem w inny sposób. We wnęce na TV zamontowałem półkę w pionie (oczywiście na śrubach dla stabilności), a do niej uchwyt z wysięgnikiem. TV wisi stabilnie i wygląda to całkiem elegancko. Mogę go wystukać do przodu jeśli chce coś podłączyć itp.

Poniżej szybki szkic jak to wygląda żeby łatwiej zrozumieć o co mi chodzi

IMG_20190409_235657.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ten problem ze decydując się na 49 już z czegoś rezygnuje bo jedna szafkę chyba pobawię drzwi bo inaczej w ogóle nie będzie dostepu?

 A tak szczerze jak byś miał wybierać XF85 43 cale czy Philips 49pus8303/12, co byś wybrał? Bo Philipsa mieć nawet taniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pokażą to zdjęcia. Jak widać w moim przypadku telewizor zachodzi na drzwi szafki po lewej i barek po prawej. Jednak po wysunięciu i uchyleniu TV dostęp jest lepszy. Co prawda dalej nieco utrudniony w przypadku barku, ale z niego korzystam jednak niezbyt często więc to akurat nie problem ;). Przy wyborze TV w lutym też miałem dylemat 43" kontra 49", ale jako że zależało mi na matrycy VA 120 HZ wygrał rozmiar 49". Zastanawiałem się pomiędzy SONY XF85 i Samsung serii 8 - wygrało Sony dzięki matrycy 120 Hz, a że akurat XF85 się w tym momencie wyprzedał dopłaciłem (wyraźnie więcej niż planowałem) do XF90 i teraz nie żałuję obu wyborów. Z TV jestem bardzo zadowolony, a różnica pomiędzy 49", a poprzednim TV 43" w kontekście oglądania filmów też jest na duży plus.

Co do dwóch podanych przez Ciebie modeli ciężko będzie mi porównać, bo Philipsa osobiście akurat nie sprawdzałem. Z testów widzę, że oba mają matryce IPS 120 Hz. Sony ma wyższą jasność, a więc lepszy HDR. Samo upłynnianie też wydaje się być lepsze w Sonym, a to już wiem z różnych opinii, że Sony są pod tym względem w czołówce.

Philips ma lepszy dźwięk, Ambilight (jak ktoś lubi - ja akurat fanem nie jestem), ciekawy pilot z klawiaturą QWERTY na odwrocie, ale HDR taki sobie i upłynnianie też raczej średnie. Musiałbyś przeczytać sobie obie recenzje na stronie i wybrać to co pasuje Ci bardziej, bo ogólnie te TV są porównywalne

IMG_20190410_095137.jpg

IMG_20190410_095221.jpg

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie żeś to wymyślił ?

Hmm no nic decyduje się na Sony chyba. 

Wezmę 43 cale XF85, IPS mi aż tak nie przeszkadza bo w aktualnym Philipsie też jest i nie narzekam. 

Z 49 i tak jest problem z dostępnością, nawet Sony ma tylko powystawowe. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Panowie że macie różne ograniczenia, ale za nim podejdziecie do kasy w sklepie lub podajcie numer karty kredytowej w internecie przemyślcie jeszcze raz czy nie dalibyście razy kupić większego telewizora. Niewiele jest wstanie zrekompensować większy ekran i jest to cecha telewizora którą praktycznie trudno upgradować oczywiście nie licząc zamiany na inny. Jest to szczególnie istotnie w czasach 4K. Oczywiście jeżeli ktoś planuje oglądać pseudo HD z satelity itp. to wielkość ekranu traci znaczenie, ale jeżeli ktoś nastawia się na 4K to warto się 3 razy zastanowić. Piszę to na podstawie własnych doświadczeń w tym temacie. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały ,,News''

Prawdopodobnie SONY również wejdzie w program HDR10+ tylko sprawa przedstawia się następująco: Nie wiadomo czy któryś z obecnych BRAVII dostanie aktualizacje, czy będą to już nowe modele, chociażby na 2020 r. Albo i wcześniej, jeżeli SONY pokaże jakiś / jakieś modele jeszcze w tym roku. Np. Podczas targów IFA 2019 - w Berlinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Tomek398 napisał:

Rozumiem Panowie że macie różne ograniczenia, ale za nim podejdziecie do kasy w sklepie lub podajcie numer karty kredytowej w internecie przemyślcie jeszcze raz czy nie dalibyście razy kupić większego telewizora. Niewiele jest wstanie zrekompensować większy ekran i jest to cecha telewizora którą praktycznie trudno upgradować oczywiście nie licząc zamiany na inny. Jest to szczególnie istotnie w czasach 4K. Oczywiście jeżeli ktoś planuje oglądać pseudo HD z satelity itp. to wielkość ekranu traci znaczenie, ale jeżeli ktoś nastawia się na 4K to warto się 3 razy zastanowić. Piszę to na podstawie własnych doświadczeń w tym temacie. 

Ja do tego akurat podchodzę tak, obecne ograniczenia wymuszają na mnie niejako 43 cale, ale ze jestem jeszcze ciągle względnie młody, bo 29 w sierpniu to chyba jeszcze nie jest dużo??

Więc w obecnym mieszkaniu przy tych ograniczeniach pewnie nie będę mieszkał do końca życia, więc w przyszłości zawsze mogę zdegradowac mniejszy wyświetlacz do roli drugiego TV w domu kupując cos większego. 

Kupił bym XF90 i to pewnie 55 gdyby tylko miejsce na to pozwalało, ale niestety nie pozwala obecnie 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli już ktoś pytał o to to sory nie doszukałem się . Już mam zaklepany tv i już prawie go kupiłem jednak znalazłem coś co mnie zaniepokoiło mianowicie input lag . Chodzi o tv Sony KD-55XF9005. Mam konsolę Xbox one s i PS4 . Czy ktoś może mi powiedzieć jak wychodzą input lagi ale tak na chłopski rozum. Dzięki bardzo za wszelakie zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jeśli już ktoś pytał o to to sory nie doszukałem się . Już mam zaklepany tv i już prawie go kupiłem jednak znalazłem coś co mnie zaniepokoiło mianowicie input lag . Chodzi o tv Sony KD-55XF9005. Mam konsolę Xbox one s i PS4 . Czy ktoś może mi powiedzieć jak wychodzą input lagi ale tak na chłopski rozum. Dzięki bardzo za wszelakie zainteresowanie.

Nie odczujesz. Chyba że włączysz upłynniacz na maksa - ale to tylko w dynamicznych grach.

Ja np. w Wiedzmina3 grałem na upłynnieniu 4:) super się gralo

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, psq napisał:

Nie odczujesz. Chyba że włączysz upłynniacz na maksa

a jak upłynniacz nie jest nastawiony na max-a to będzie mniejszy input lag niż te testowe 90ms (jakie podał Gmeru w teście)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...