Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Zerknij: https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1519270866

 

"Of course, X900F features Chromecast Built-in (the software version) as it is part of the Android TV package. This will allow you to use the TV more or less like the Chromecast dongle."

Edytowane przez Tomek398

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydatna apka na android TV: Button Mapper: Remap your keys - każdy przycisk pilota można zmapować, dostępne są po 3 funkcje (pojedyncze, podwójne kliknięcie i długie przytrzymanie). U mnie np.: Czerwony na pilocie otwiera YouTube, żółty GPlay, niebieski Amazon Prime a przytrzymanie zielonego to: kill all task in background,  Polecam

1 godzinę temu, kloud3 napisał:

Przydatna apka na android TV: Button Mapper: Remap your keys - każdy przycisk pilota można zmapować, dostępne są po 3 funkcje (pojedyncze, podwójne kliknięcie i długie przytrzymanie). U mnie np.: Czerwony na pilocie otwiera YouTube, żółty GPlay, niebieski Amazon Prime a przytrzymanie zielonego to: kill all background tasks,  Polecam

 

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poleci mi ktoś jakieś słuchawki BT żeby dobrze działały z tym telewizorem. Podzieli się ktoś doświadczeniami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Johny B napisał:

Witam. Poleci mi ktoś jakieś słuchawki BT żeby dobrze działały z tym telewizorem. Podzieli się ktoś doświadczeniami? 

Ja Ci polecam Marshalle Major 2 mam sluchaweczki i bardzo fajnie współgrają z tym tv

11 godzin temu, Johny B napisał:

Witam. Poleci mi ktoś jakieś słuchawki BT żeby dobrze działały z tym telewizorem. Podzieli się ktoś doświadczeniami? 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/sluchawki-bezprzewodowe-sony-wh-ch500b-czarny?gclid=CjwKCAjw1KLkBRBZEiwARzyE76TvRhyr4xeYrU7wAiPSYGBKYW-7mVGrwYO6TYJKDQe1S8rBXkL3cxoCMYYQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds myśle ze te tez by się nadały , ale nie wiem jak śmigają z Tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2019 o 10:58, Tomek398 napisał:

Za radą z forum kupiłem konwerter optyczny (toslink ) - RCA i okazało się to niepotrzebne ? Konwerter działa, choć jest trochę za cichy. Może się kiedyś przyda. Sony pozytywnie mnie zaskoczyło. W ustawieniach da się przełączyć wyjście słuchawkowe na 'Line out' i podłączyć bezpośrednio do zestawu stereo. Działa to bardzo dobrze. Poziom i jakość dźwięku są super. Nie wyłącza to głośników w TV więc można sobie swobodnie decydować czego chcemy słuchać. Oczywiście 'tracimy' możliwość podpięcia słuchawek, ale dla mnie to nie problem ponieważ zawsze mogę je podpiąć pod zestaw stereo i efekt jest dokładnie takim sam.

 

 

Sony jack audio.jpg

Ja jestem kompletnie zaskoczony jakością tego wyjścia słuchawkowego, po przełączeniu na stały poziom i podpięcie pod mój audiofilski wzmak przyzwoitym kablem, mam dace lampowe i kilka cd ale to co robi ten Sony przy odtwarzaniu dobrych źródłowo nagrań z YouTube to mnie zszokowało... Nie wierzyłem początkowo w to co słyszę... Coś kapitalnego, zależy od nagrań ale jakością dorównuje a czasem przebija moje sprzęta...

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Świetne wyjście jack. Niby analogowe, ale chyba świetny DAC posiada-czy jak to się nazywa. W recenzjach pomijana często kwestia

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Damian gurazda napisał:

myśle ze te tez by się nadały , ale nie wiem jak śmigają z Tv

Każde słuchawki, bedą działały z naszym tv, które wspierają format bluetooth A2DP. O ile słuchawki każde praktycznie mają ten format,  tak inne modele Tv jest nie do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, gabler napisał:

Ja jestem kompletnie zaskoczony jakością tego wyjścia słuchawkowego, po przełączeniu na stały poziom i podpięcie pod mój audiofilski wzmak przyzwoitym kablem, mam dace lampowe i kilka cd ale to co robi ten Sony przy odtwarzaniu dobrych źródłowo nagrań z YouTube to mnie zszokowało... Nie wierzyłem początkowo w to co słyszę... Coś kapitalnego, zależy od nagrań ale jakością dorównuje a czasem przebija moje sprzęta...

LoL.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem bardzo jak ta cała sekcja audio jest zrobiona ma ktoś service manual, bo to jak gra wprawiło mnie w pozytywne zakłopotanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, uren napisał:

Każde słuchawki, bedą działały z naszym tv, które wspierają format bluetooth A2DP. O ile słuchawki każde praktycznie mają ten format,  tak inne modele Tv jest nie do końca.

Okej ja tylko poleciłem 2 modele które uważam , że dadzą rade 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekaw jestem bardzo jak ta cała sekcja audio jest zrobiona ma ktoś service manual, bo to jak gra wprawiło mnie w pozytywne zakłopotanie
Nigdzie nie mogę znaleźć właśnie informacji bardziej szczegółowych. Bardziej mi chodzi, bo chciałbym słuchawki na kabel 3.5mm jack. I zastanawiam się, jakie kupić, bo wybór jest duży. A chciałbym takie, żeby słuchawki się nie marnowały i do tego- żeby nie były za słabe. Wiecie o co chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, psq napisał:

Nigdzie nie mogę znaleźć właśnie informacji bardziej szczegółowych. Bardziej mi chodzi, bo chciałbym słuchawki na kabel 3.5mm jack. I zastanawiam się, jakie kupić, bo wybór jest duży. A chciałbym takie, żeby słuchawki się nie marnowały i do tego- żeby nie były za słabe. Wiecie o co chodzi :)
 

Chcesz otwarte czy zamknięte, teraz w świetnych cenach są Audioqest Night Hawk to genialne słuchawki, mam je i sobie bardzo chwalę

Edytowane przez gabler
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcesz otwarte czy zamknięte, teraz w świetnych cenach są Audioqest Night Hawk to genialne słuchawki 
Nie ma znaczenia. Ważne - wygodne. :) Cena? Maksymalnie około 500 zł. Mogę i dać tysiąc, ale tylko wtedy, kiedy będzie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, psq napisał:

Nie ma znaczenia. Ważne - wygodne. :) Cena? Maksymalnie około 500 zł. Mogę i dać tysiąc, ale tylko wtedy, kiedy będzie warto.

To Marshalle do dłuższych odsłuchów raczej nie , bo dosyć mocno uciskają i po jakimś czasie ucho się mocno poci  . Ale generalnie  polecam do mocnych brzmień 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety chyba mój tv doświadcza właśnie pierwszego poważnego problemu a mianowicie wygląda mi to na to jakby wejście hdmi arc się zepsuło. Mianowicie od dwóch dni miałem problem z netflixem, wszelkiej maści filmy czy seriale z dźwiękiem 5.1 czy atmos się nie ladowaly dochodziło czasami do 99% i zgon w sensie nawet czekanie oko 10 min nic nie dawalo. Wpierw myślałem że to jakiś błąd że strony netflixa i to olalem. Tym bardziej że aktualnie oglądałem serial tylko hd z 5.1 odpalalem to przez nvidie shield i tam normalnie mi się ładował. No ale że wczoraj miałem więcej czasu zacząłem się zagłębiać w temat. Pierwsze co zauważyłem że wszystkie filmy czy seriale z dźwięk 5.1 się nie ładują przy zmianie ścieżki na stereo idzie normalnie. Więc zacząłem sprawdzać pliki dema podobna historia pliki niby ruszają ale za chwilę zwiecha dodam tylko że wcześniej chodziły normalnie czy to na wbudowanym odtwarzaczu czy na kodi z dźwiękiem dolby atmos teraz zgrzyt zwiecha brak dźwięku. Pierwsza myśl wina receviera więc reset do ustawień fabrycznych ustawianie wszystkiego od początku. Pomogło na chwile... demo odpaliło się na recevierze wyświetla się info dolby atmos sprawdzam film zonk nie działa sprawdzam demo ZONK nie działa. No skoro moja frustracja sięgnęła zenitu factory reset tv. To samo pierwsze uruchomienie działa drugie nie. Więc próbuje włączyć ps4pro włącza się normalnie działa. Już miałem postawione że będę pisał do Sony więc wpierw chciałem sobie ustawić obraz na wszystkich urządzeniach tak jak miałem przed resetem. Niby wszystko ustawiłem więc chciałem zobaczyć czy wszystko jest tak jak powino więc włączam grę z hdr no i wyskakuje mi informacja że mój tv obsługuje lepszy obraz jedyne co muszę ustawić wejście HDMI w ustawieniach TV. Mój błąd zapomniałem o tym tym bardziej że walczyłem z tv już od jakiś 8h a na zegarze cyferki wskazują godzina 3 rano (na 6 do pracy sic!). No więc włączam to ulepszenie obraz znikł zaczął migotac w sensie czarny ekran z rodzielczosciami zmieniającymi się co chwilę w lewym górnym rogu tak jakby tv nie potrafił określić jaka jest właściwa. Po ponownej zmianie na normalny tryb hdmi obraz wrócił do normy. Wymusilem w ps4 obraz 4k ale nie ten najlepszy zmieniłem tryb hdmi obraz jest więc znowy zmiana trybu obrazu na auto w konsoli i znowu obraz miga. W tym momencie obstawialem że recevier mi pada więc odlaczylem konsolę od receviera i podłączyłem bezpośrednio do tv pod arc i ta sama sytuacja więc jednak to może być gniazdo arc winne.
Podsumowując pliki z dźwiękiem 5.1/ atmos Nie działają a na 100 działały
Ps4pro nie może się dogadać z tv na podrasowanym hdmi
Netflix nie działa przy dzwieku 5.1/atmos.
Za to shield działa normalnie odtwarza dźwięk 5.1/atmos.
Napisałem do Sony ale nie spodziewam się przez kilka pierwszych emaili jakieś sensownej odpowiedzi tylko sugestie resetu co już zrobilem.
Jak wrócę do domu podepne ps4 pod inne gniazdo hdmi zobaczę jak wtedy sytuacja tylko przypomnijcie które gniazdo obsługuje ten ulepszony format po za arc ?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak migał obraz przy PS4 pro to winny był kabel (oryginalny). Po jakimś czasie sam z siebie się zepsuł. Kupiłem certyfikowany 4K HDR i już nie miga od ponad pół roku

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem test Netflix'a (darmowy miesiąc) i wszystko wygląda bardzo ładnie oprócz jednej rzeczy. Dolby Vision jest za ciemny i to zdecydowanie. To nie jest jedynie kwestia ustawień. Coś jest nie tak.... Tym bardziej że to Dolby Vision czyli dynamiczne metadata a więc zakres jasności powinien być dopasowany niemal do każdej sceny. Powinno być idealnie a to co widzę wygląda po prostu źle pod względem jasności. Podświetlenie jest ustawione na max. Teraz 2 pytania:

1. czy problemem jest TV czy też aplikacja Netflix'a? Po prostu zastanawiam się do kogo napisać, a zrobię to na pewno. 

2. czy da się 'wyłączyć' Dolby Vision czy też po prostu HDR i oglądać film w wersji bez HDR? Teraz to zaciemnienie odbiera przyjemność z oglądania. 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem właśnie.

Ale to pewnie dlatego, że z Dolby Vision ma tyle wspólnego co HD Ready z 4K.

Puść remuxa jakiegoś z DV. Zobaczysz prawdziwe DV. Na Netflix film w 4 k ma bitrate 15Mbps. Nieważne czy z DV czy bez.

 

Co do drugiego. Raczej nie, bo jest opcja na szaro. Chociaż nie starałem się jej na siłę wylaczyc innymi sposobami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama jakość w sensie rozdzielczości, kompresji etc. jest dla mnie OK. Jest kilka pozycji które chciałbym zobaczyć dlatego w tej chwili nawet opcja wyłączenia HDR byłaby dla mnie zadowalająca. 

Edytowane przez Tomek398

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, psq napisał:

Też to zauważyłem właśnie.

Ale to pewnie dlatego, że z Dolby Vision ma tyle wspólnego co HD Ready z 4K.

Puść remuxa jakiegoś z DV. Zobaczysz prawdziwe DV. Na Netflix film w 4 k ma bitrate 15Mbps. Nieważne czy z DV czy bez.

 

Co do drugiego. Raczej nie, bo jest opcja na szaro. Chociaż nie starałem się jej na siłę wylaczyc innymi sposobami

A jest jakis sposob zeby uzyskac dolby vision z remuxa ? Myslalem ze tylko hdr10 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zapytam inaczej. Czy jeżeli zmienię plan na Netflix z najwyższego na ten full HD to pozbędę się Dolby Vision? Wiem że to pytanie nie związane z TV tylko Netflixem, ale może ktoś z was wie. 

Edytowane przez Tomek398

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, psq napisał:

Nie ma znaczenia. Ważne - wygodne. :) Cena? Maksymalnie około 500 zł. Mogę i dać tysiąc, ale tylko wtedy, kiedy będzie warto.

Z 2500 promo na na 1400 mega wygodne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może zapytam inaczej. Czy jeżeli zmienię plan na Netflix z najwyższego na ten full HD to pozbędę się Dolby Vision? Wiem że to pytanie nie związane z TV tylko Netflixem, ale może ktoś z was wie. 
Jak tak zrobiłem i DV nie mam.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Też tak zrobię. Ale swoją droga to paranoja żeby technologia która z założenia powinna rozwiązywać takie problemy generowała jeszcze większe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...