Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Tomek398 napisał:

Dzięki za odpowiedź

 

Ad1) Również podejrzewałem że to może przez słaby procesor, dlatego nagrałem te same materiały 4K na pendrive'a i jak napisałem wcześniej poszły bez problemu w tym standardowym odtwarzaczu. Nie mam Netflix'a ale jestem ciekawy czy tam jest również podobny problem z 4K???

 

Ad1) Podejrzewałem że to może być tego typu problem. Czy w Sony jest sens zgłaszać takie problemy i czy też trafiają w pustkę? 

1 Na Netflixie, nie ucieknie Ci nawet jedna klatka :D Tam jest Ok

2 Trafi w pustkę! Karzą Ci nowy tv przywrócić do ustawień fabrycznych, jeżeli to nie pomoże (a na pewno nie) to będą obwiniać Youtube ?

5 minut temu, koti74 napisał:

250mbs to krótko...to mniej więcej 30 mega bajtów na sekundę a to jest transfer nie realny i nie gwarantowany w kablówkach. Ja mam 300mbs i na kompie tną mi się filmy 1440p z youtuba. Trzeba szybszy net mieć.

Nie obraź się, ale doszukiwałbym się gdzie indziej przyczyn, Twojego przycinania na kompie. Miałem 100mbs, ( światłowód Orange, utrzymywało stałą prędkość) i nie miałem związku z tym żadnych przycięć na youtube. Teraz mam 300mbs (światłowóod UPC, tu faktycznie problem z utrzymaniem prędkości)

Taką mam prędkość po wifi w TV

IMG_20190119_111252.thumb.jpg.f7253487fe9f656e027b517a75a66fa6.jpg

10 minut temu, koti74 napisał:

i7, 12Gb Ram, ssd, win10, grafika wyzsza srednia polka

Pisałem, zanim napisałeś parametry :). A napisz, masz jakieś oprogramowanie do torrentów? Pytam, ponieważ uruchomiony w tle u mnie na kompie Utorrent, robi takie problemy, z netem, że musiałem resetować kartę sieciową w kompie. Zrywanie połączeń, buforowanie, brak sieci itp. Jak wyłączyłem jego uruchamianie z systemem, to brak problemów :)

Edytowane przez uren
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, uren napisał:

1 Na Netflixie, nie ucieknie Ci nawet jedna klatka :D Tam jest Ok

2 Trafi w pustkę! Karzą Ci nowy tv przywrócić do ustawień fabrycznych, jeżeli to nie pomoże (a na pewno nie) to będą obwiniać Youtube ?

Nie obraź się, ale doszukiwałbym się gdzie indziej przyczyn, Twojego przycinania na kompie. Miałem 100mbs, ( światłowód Orange, utrzymywało stałą prędkość) i nie miałem związku z tym żadnych przycięć na youtube. Teraz mam 300mbs (światłowóod UPC, tu faktycznie problem z utrzymaniem prędkości)

Taką mam prędkość po wifi w TV

IMG_20190119_111252.thumb.jpg.f7253487fe9f656e027b517a75a66fa6.jpg

Pisałem, zanim napisałeś parametry :). A napisz, masz jakieś oprogramowanie do torrentów? Pytam, ponieważ uruchomiony w tle u mnie na kompie Utorrent, robi takie problemy, z netem, że musiałem resetować kartę sieciową w kompie. Zrywanie połączeń, buforowanie, brak sieci itp. Jak wyłączyłem jego uruchamianie z systemem, to brak problemów :)

U mnie problem z netem na 100% a nie z gratami. Jak odpalam 60 gigowy film w 4K HDR to śmiga jak po maśle, karte sieciową też mam jakąś lepszą. Ja uzywam „Azureus” do torrentow, mocno konfigurowalny, zadnych problemów od wielu lat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, uren napisał:

1 Na Netflixie, nie ucieknie Ci nawet jedna klatka :D Tam jest Ok

2 Trafi w pustkę! Karzą Ci nowy

 

Człowieku proszę Cię, nawet nie da się na to patrzeć !!!@ wstyd

Chwilę wcześniej miałem LG SK9500, internet po kablu czy wifi,  a obraz w 4K na YT smigał aż miło. Na Sony nie da się tego oglądać. Mało tego, prędkość internetu 60mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, tomulus2000 napisał:

Człowieku proszę Cię, nawet nie da się na to patrzeć !!!@ wstyd

Wstyd mi bardzo ?, podmieniło mi na smartfonie, a za późno było na edycję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobna uwaga - gniazdo Ethernet jest 100 Mbit, więc szybciej pójdzie po Wi-Fi 5 GHz :). Ja chwilę odtwarzałem Netfliksa, oglądałem również cały film na Chili (chociaż tam bitrate jest jakiś żenujący) i była może jedna krótka przycinka przez prawie 2 godziny. Mam łącze 60 Mbit/s.

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie wynika że głównym źródłem przycięć jest łącze internetowe. Procek powinien sobie poradzić z 4K/60. Nie mam monitora komputerowego 4K, ale sprawdzę dzisiaj na kompie jak działa odtwarzanie przy przełączeniu do 4K. Komp jest podłączony kablem do routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Tomek398 napisał:

Z tego co piszecie wynika że głównym źródłem przycięć jest łącze internetowe. Procek powinien sobie poradzić z 4K/60. Nie mam monitora komputerowego 4K, ale sprawdzę dzisiaj na kompie jak działa odtwarzanie przy przełączeniu do 4K. Komp jest podłączony kablem do routera.

Nie chce mi się wierzyć żeby problem leżał w łączu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Tomek398 napisał:

Z tego co piszecie wynika że głównym źródłem przycięć jest łącze internetowe. Procek powinien sobie poradzić z 4K/60. Nie mam monitora komputerowego 4K, ale sprawdzę dzisiaj na kompie jak działa odtwarzanie przy przełączeniu do 4K. Komp jest podłączony kablem do routera.

Ja obstaje przy swoim. To nie nie wina łącza internetowego

Film Peru https://www.youtube.com/watch?v=1La4QzGeaaQ&t=172s Ta sama długość odtwarzania

4K na PC zgubione 3 klatki

IMG_20190227_135318.thumb.jpg.4eddfb4e5a6241eeb4677f7e2e2a9ba9.jpg

Wbudowana apka Youtube zgubione 290 klatek

IMG_20190227_135918.thumb.jpg.c4dea687e25cd799405b49aed4b9fdf5.jpg

Co ciekawe, do końca odtwarzania na TV zgubionych klatek było ok 150. Dopiero jak wziąłem pilot, wywołałem menu, aby zastopować film, zrobiło się duże przycięcie, i podwoiło  zgubione klatki. Wartość byłaby większa, gdybym np. bawił się ustawieniami na pilocie. 

A tak wygląda klatkowanie (4844, co daje nam prawie połowę materiału), tylko z włączonym menu ustawień. Co dowodzi, że procek nie wyrabia, a samo menu pojawia się po dłuższym czasie.

IMG_20190227_143743.thumb.jpg.5b2d87f1d5f60e4d748551a4947723c0.jpg

 

 

Edytowane przez uren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę potwierdzić, że wąskim "gardłem" jest karta sieciowa. Dopiero po przesiadce na WiFi 5GHz przestało u mnie zacinać zarówno w LAN jak i YouTube. Na wifi pokazuje mi ok. 250Mbit. Wcześniej nie mogłem płynnie obejrzeć 4K po LAN pomimo, że komputer jest na 1Gbit sieci.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To piszesz, że lepiej po 5Ghz Wifi niż po kablu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież pisałem wyżej, że Ethernet jest 100 Mbit/s. Na Wi-Fi ac można wyciągnąć powyżej 200 Mbit/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem właśnie 4K na PC i działa bez problemu. Wszystko idealnie więc łącze internetowe jest wystarczająco szybkie.  PC jest podłączony kablem do routera. Na TV video w 4K/60 tnie dość mocno. Widać bardzo wyraźnie że bufor nie jest wstanie się zapełnić. Na PC nie ma z tym problemów. Bufor ładnie się zapełnia.  Myślę że z samym dekodowaniem procek telewizora sobie radzi ponieważ pliki 4K/60 z pendrive'a dekoduje bez problemu. Jednak jest gdzieś jakieś wąskie gardło..... Filmy 4K/24 z YouTube'a działają na TV bez problemów. Jedynie 60fps jest dla niego barierą nie do przeskoczenia. 

Zauważyłem też że ten deafult'owy odtwarzacz video radzi sobie bardzo dobrze. Wszystko działa płynnie. VLC potrafi czasem przyciąć. Jego zaletą jest bardzo duża liczba opcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Tomek398 napisał:

Sprawdziłem właśnie 4K na PC i działa bez problemu. Wszystko idealnie więc łącze internetowe jest wystarczająco szybkie.  PC jest podłączony kablem do routera. Na TV video w 4K/60 tnie dość mocno. Widać bardzo wyraźnie że bufor nie jest wstanie się zapełnić. Na PC nie ma z tym problemów. Bufor ładnie się zapełnia.  Myślę że z samym dekodowaniem procek telewizora sobie radzi ponieważ pliki 4K/60 z pendrive'a dekoduje bez problemu. Jednak jest gdzieś jakieś wąskie gardło..... Filmy 4K/24 z YouTube'a działają na TV bez problemów. Jedynie 60fps jest dla niego barierą nie do przeskoczenia. 

Zauważyłem też że ten deafult'owy odtwarzacz video radzi sobie bardzo dobrze. Wszystko działa płynnie. VLC potrafi czasem przyciąć. Jego zaletą jest bardzo duża liczba opcji. 

Zwróć uwagę na kabel, nie wykluczone że po wifi będzie szybciej.

Pogoogluj kable ethernet, to zacna technologia ale wchuj stara i jak uzywasz słabego kabla (100mbit) to moze byc problem.

Edytowane przez koti74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie na kompie po kablu działa bez najmniejszych kłopotów. Nie działa na TV za dobrze przez WiFi na 5GHz 

 

Edytowane przez Tomek398

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Tomek398 napisał:

Ale właśnie na kompie bo kablu działa bez najmniejszych kłopotów. 

 

Moj setup na moje starodawne standardy mam zamiar zrobic sobie tak jak zawsze: siedzieć na kanapie przed wchuj wielkim wyswietlaczem (XF90 65”) z klawiaturą i myszką pod ręką -> TV traktowany jako tylko ekran podłączony do mocnego kompa po HDMi 2.1 srieden czy co tam. Smart TV tylko jako dodatek, byle bym mógł z kobitą obejrzeć jak lecą newsy w TV żeby było coś widać i slychac jako tako ale jak bedziemy chcieli obejrzeć coś w dobrej jakości to z komputera (jakie fajne słowo “komputer” :))

Dla mnie ważne jest żeby mieć dobry wyświetlacz, smart tv jest tylko dodatkiem...i szybki net w kompie z przyzwoitą grafą. 

Edytowane przez koti74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące różnych trybów obrazu w TV Sony (Vivid, Standard itd.) Czy oprócz ustawień które ja jako użytkownik mogę zmienić w tych trybach  różni je coś więcej co jest zaszyte gdzieś głębiej co nie może być zmienione przez użytkownika? Wiem że tak jest np. z trybem Game gdzie np. nie można włączyć interpolacji obrazu. Zastanawiam się czy między innymi trybami są również jakieś różnice na które użytkownik nie ma wpływu. 

Drugie pytanie dotyczy przycisku Apps na pilocie. Do czego on właściwie służy? :-) Sądziłem że przeniesie mnie do zbioru aplikacji zainstalowanych na TV, ale to bardziej wygląda na miejsce gdzie są rekomendacje. Od razu uprzedzam że nie czytałem instrukcji :-)

P.S. Wygląda na to że problem z 4K/60 na YouTube jest stary i wątpię że będzie rozwiązany. Szkoda. 

https://community.sony.pl/t5/android-tv/kd-65x8505c-youtube-4k-problem/td-p/2253390 

Edytowane przez Tomek398
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Tomek398 napisał:

Widać bardzo wyraźnie że bufor nie jest wstanie się zapełnić.

XF90 ma raptem 2 GB RAM. Szału nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, radosuaf napisał:

XF90 ma raptem 2 GB RAM. Szału nie ma...

Ech Sony!!! Robić takie dziadowskie oszczędności w TV za takie pieniądze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - czy ktoś ma pojęcie, jak ustawić Bravia Sync, żeby TV nie włączał mi się, kiedy chcę tylko posłuchać radia internetowego na amplitunerze? Jak miałem podłączony poprzedni TV, to włączał się, kiedy np. wybierałem TV lub DVD, ale kiedy wybierałem NET, telewizor pozostawał wyłączony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tomek398 napisał:

Wygląda na to że problem z 4K/60 na YouTube jest stary i wątpię że będzie rozwiązany. Szkoda. 

No przecie pisałem, że to nie wina łącza ?

 

32 minuty temu, Tomek398 napisał:

Ech Sony!!! Robić takie dziadowskie oszczędności w TV za takie pieniądze. 

Mają jeszcze droższe modele, a takie same bolączki :D

24 minuty temu, radosuaf napisał:

Z innej beczki - czy ktoś ma pojęcie, jak ustawić Bravia Sync, żeby TV nie włączał mi się, kiedy chcę tylko posłuchać radia internetowego na amplitunerze? Jak miałem podłączony poprzedni TV, to włączał się, kiedy np. wybierałem TV lub DVD, ale kiedy wybierałem NET, telewizor pozostawał wyłączony...

U mnie akurat soundbar nie włącza TV, konsola PS4 tak. Robiłeś to Home - Ustawienia - Zewnętrzne wejścia - Ustawienia BRAVIA Sync - Automatyczne włączanie telewizora (odznaczyć)

Edytowane przez uren
  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie masz je podłączone pod osobne HDMI? Ja mam wszystko wpięte w amplituner i podpięte pod HDMI 3 (ARC)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki to amplituner ale u mnie (Yamaha) mam możliwość wyłączenia HDMI CEC które odpowiada za automatyczne uruchamianie podłączonych urządzeń, w tym wypadku TV. Tyle, że takie ustawienie będzie działało także na pozostałe tryby amplitunera, a nie tylko radio internetowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, radosuaf napisał:

Ale pewnie masz je podłączone pod osobne HDMI? Ja mam wszystko wpięte w amplituner i podpięte pod HDMI 3 (ARC)...

Konsola pod soundbar,  soundbar pod Arc w Tv. 

@radosuaf Nie pomogło moje rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PrzemekKRK napisał:

Nie wiem jaki to amplituner ale u mnie (Yamaha) mam możliwość wyłączenia HDMI CEC które odpowiada za automatyczne uruchamianie podłączonych urządzeń, w tym wypadku TV. Tyle, że takie ustawienie będzie działało także na pozostałe tryby amplitunera, a nie tylko radio internetowe

No właśnie - nie wiem, dlaczego Panasonic akurat w trybie NET telewizora nie uruchamiał...

58 minut temu, uren napisał:

Konsola pod soundbar,  soundbar pod Arc w Tv. 

@radosuaf Nie pomogło moje rozwiązanie?

Nie pomoże, bo mam tylko jedno ustawienie - a ja nie chcę tego kompletnie wyłączać. Może w Onkyo da się coś ustawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...