Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

@shortie - w changelogu jest jeszcze mowa o:

  • Poprawa jasności obrazu w określonych warunkach

Także nie chodzi tylko o HLG.

/edit

Faktycznie. Jednak w szczegółowym opisie usprawnień do XF9005 jest mowa tylko o poprawie jasności w HLG. Masz rację :(

Jeśli chodzi o DV z plików to przecież już od dawna to działa (od czasu aktualizacji wprowadzającej obsługę DV). Wszystko odtwarza się bez problemu w fabrycznej aplikacji Wideo.

Edytowane przez blablabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po aktualizacji poprzedniej odpalałem dema LG  z 4K media i mi wykrywało tylko HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, shortie napisał:

Ja po aktualizacji poprzedniej odpalałem dema LG  z 4K media i mi wykrywało tylko HDR.

Na 4K Media często mają uwalone te pliki z HDR. Często piszą, że np. demo jest w DV, a tak naprawdę jest w zwykłym HDR10. Podobnie jest z treściami SDR. Np. takie demo 4K Sony Camp miało być w HDR, a jest w tradycyjnym SDR. Także nie ufaj tej stronce do końca jeśli chodzi o formaty ;)

Tutaj masz sprawdzone demówki DV (sam testowałem) - LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV kupiony. Faktycznie Android jest okropnie solny. YT tnie, poruszanie sie po ustawieniach przyprawia o bol glowy, a intuicyjnosc... no nie ma czegos takiego. 

 

Obraz za to - omg. Rewelacyjny. W porownaniu do KS7000 wydaje sie naturalniejszy, bogatszy w detale. TV sie aktualizuje, obczaje jak bedzie dzialal po upie.

Xbox One X nie ogarnial nic poza 4k/24 pomimo podlaczenia pod HDMI2 i zmianie ustawien w TV na pelny zakres. Hm. 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ceny w polskich sklepach nie widzę żadnej konkurencji dla tego modelu tv. Brak choćby jednego godnego rywala. Dziś,żeby kupić średniej klasy tv trzeba wyłożyć sporo gotówki.  Patrząc na niektóre modele tv w cenach 4-5 tys. zł to jakość oferowanego obrazu jest bardzo wątpliwa. Bardzo słaby kontrast IPS lub słabe kąty widzenia VA. 

Ceny poszły w górę a jakość w dół. Kilka lat temu za 3 tys. zł można było kupić wysoki model plazmy. Dziś żeby kupić porównywalny jakościowo tv to trzeba dać 6-10 tys.zł Nie wiem ile lat upłynie zanim doczekamy programów w jakości 4k.  Technologia OLED jest strasznie niedopracowana. Matryce produkuje jeden producent,ale rozrzut jakościowy poszczególnych sztuk jest duży. W recenzjach każdy oled bije ten model Sony. Czy różnica jest taka duża? Nie mam oleda, więc nie wiem. Sorry, ale tak mnie trochę naszło....

Pytanie do osób posiadających ten model tv. Najlepsze ustawienia ekranu skąd sprawdzają się? Według Was jest różnica  widoczna względem ustawień fabrycznych ?

Przykładowe ustawienia

https://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1439471411

 

 

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej stronki korzystałem do mojego cx700 i wyglądało to bardzo dobrze trochę uciekał w kolor czerwony mała redukcja i było git kolory nasycenie, tv pojechał na gwarancję wymienili matryce i na tych samych ustawieniach bardzo mocno uciekał w zieleń mała ustawa i było ok ale nie git bo mam wrażenie że stara matryca miała lepsze kolory nasycenie głębię bo teraz delikatnie mówiąc są sprane trochę. Co do tej stronki najlepiej się sprawdzaly przy cx.

Nie ma tv idealnych więc poczekam na promocje Xf żeby do 55 cali jakąś belkę grająca dorzucili. Bo raczej xe93 nigdzie nie znajdę.

Edytowane przez DawidP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to zmieniałem te ustawienia ekranu ale fabryczne są wystarczające. Mi też obraz HDR w grach na PS4 Pro przełącza się z RGB na yu420 i jest ciemny. Jestem na 99% pewny że na xd93 tak nie było.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, boywrc napisał:

Szczerze mówiąc to zmieniałem te ustawienia ekranu ale fabryczne są wystarczające. Mi też obraz HDR w grach na PS4 Pro przełącza się z RGB na yu420 i jest ciemny. Jestem na 99% pewny że na xd93 tak nie było.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka


Paleta barw w HDR przy PS4 Pro musi i będzie przełączać się w tryb YUV. Złącze i przewód w standardzie HDMI 2.0 ma po prostu zbyt małą przepustowość żeby poradzić sobie z szerszą paletą jaką jest RGB (przy pracy w 4K i HDR jednocześnie). Wszystko to niestety dopiero w standardzie 2.1. Z tego co pamiętam jest to też w prosty sposób wyjaśnione w samym menu w konsoli.

Jeśli chodzi natomiast o jasność HDR. Wspominałem już o tym, że jest ciemny kilka tygodni temu tutaj na forum. Żeby dać nieco kopa do jasności polecam w trybie "Gra" włączyć "Żywy kolor" na średni. "Żywy kolor" w HDR działa inaczej niż w SDR. Można też ustawić "Poziom czerni" na wartość np. 52 zamiast 50. Ciekawą opcją jest też włączenie "Zaawansowanego zwiekszenia kontrastu".

Mam na to ogólnie taki patent. Jako, że tryb "Gra" i "Grafika" działa praktycznie tak samo, można skonfigurować sobie jeden z nich do gier w HDR, a drugi do gier w SDR i po prostu przełączać się miedzy nimi gdy zajdzie taka potrzeba.

Edytowane przez blablabla
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam foto " defektu" matrycy, o którym wspomniałem. Są to 2 pionowe linie przebiegające symetrycznie z góry na dół. Są one umieszczone idealnie równo. Wygląda to tak, jakby ekran składał się z 3 mniejszych, scalonych ze sobą. Na zdjeciu widać jedno z 2 przejść ( linia przebiega z góry na dół, w zaznaczonym miejscu) 

 

41063141_435896346816378_725690675198164

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.09.2018 o 19:07, blablabla napisał:

Swoją drogą - piszesz, żę wolisz oglądać bez HDR. Masz jakiś magiczny sposób, który pozwala na wyłączenie HDR we wbudowanej aplikacji Netflixa? I nie mówie tutaj o wykupieniu niższego planu.

Niestety we wbudowanej aplikacji nie ma takiej mozliwosci. Ogladam przez playstation 4 wylaczajac opcje hdr w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Konrad Grunwald napisał:

Na zdjeciu widać jedno z 2 przejść ( linia przebiega z góry na dół, w zaznaczonym miejscu) 

Przyznam szczerze, że bardzo ciężko mi się czegoś dopatrzeć na tym zdjęciu. Oglądam co prawda na ekranie laptopa, ale zdjęcie jest strasznie skompresowane. Mógłbyś wrzucić fotkę lepszej jakości? Na jednolitym tle nie widać tego lepiej?

32 minuty temu, Qba6113 napisał:

 Niestety we wbudowanej aplikacji nie ma takiej mozliwosci. Ogladam przez playstation 4 wylaczajac opcje hdr w systemie.

Ah, tak myślałem ;) No to witam w klubie. Jak mnie HDR wkurzy to też tak robię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem macie tv z hdr w którym podobno jest dobry hdr i go dezaktywujecie? Rozumiem że chodzi o filmy bez hdr, bo jeśli z hdr'm to chyba mija się to z celem. Albo ja czegoś nie doczytałem lub źle zrozumiałem to mi wybaczcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten HDR jest przereklamowany. A przynajmniej w niektorych produkcjach bardziej szkodzi niz daje.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DawidP napisał:

Czegoś tu nie rozumiem macie tv z hdr w którym podobno jest dobry hdr i go dezaktywujecie? Rozumiem że chodzi o filmy bez hdr, bo jeśli z hdr'm to chyba mija się to z celem. Albo ja czegoś nie doczytałem lub źle zrozumiałem to mi wybaczcie :P

HDR to bardzo fajna technologia. Problemem jest to, że w wielu przypadkach nadużywana, niedopracowana. W wielu tytułach ładowana jest na siłę, kompletnie bez sensu. Sprzęt, którym były nagrywane te tytuły wcale nie wspierał tej technologii i wygląda to jak wygląda. Brak w niej też konkretnych standardów i wytycznych, którymi mogą się kierować producenci. Wiele filmów czy gier z HDR wygląda po prostu gorzej niż w standardowym SDR z powodu złej implementacji tego standardu. Niektóre tytuły mapowane są do jasności 1000 nitów, niektóre do 4000, jeszcze inne ponoć do 10000. Objawia się głównie zaciemnionym, pozbawionym szczegółów obrazem (szczególnie w ciemniejszych lokacjach). Sami twórcy gier twierdzą, że wdrożenie tej technologii do swoich tytułów to nie lada wyzwanie i nie zawsze przynosi zamierzone efekty.

Kilka przykładów gdzie HDR zrobił więcej złego niż dobrego: seriale i ogólnie produkcje Netflixa (wspomniany wcześniej Ozark, seriale Marvela, bzdurne komedyjki dla pań), gry (np. Wiedźmin w HDR boryka się z wieloma problemami, Horizon Zero Dawn też nie jest idealny - w jasnych scenach gra wygląda pięknie, ale nocą często nic nie widać!). Sam Vincent Teoh już w 2016 roku zauważył, że filmy w HDR często są zbyt ciemne do oglądania w ciągu dnia - LINK . Według mnie są i czasami zbyt ciemne do oglądania w nocy ;)

Na szczęście jeśli chodzi o produkcję gier to coś ostatnio się ruszyło w tej kwestii. Jakiś czas temu powstała organizacja zrzeszająca twórców, której celem jest właśnie ustandaryzowanie / znormalizowanie pewnych kwestii jeśli chodzi o implementację HDR do gier. Nieco więcej można przeczytać chociażby tutaj - LINK

Osobną kwestią pozostaje jeszcze to, że HDR to stosunkowo świeża sprawa i najzwyczajniej w świecie cierpi na problemy wieku młodzieńczego :)

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki efekt hdr występuje na każdym typie tv LCD/OLED bez znaczenia jaka półka cenowa czy może tv premium lepiej sobie z tym radzą? I właśnie takich opinii brakuje w testach - przynajmniej u nas - bo mi obrazki ufo i inne takie tam zdjęcia nic nie mówią - bo później takie buty wychodzą biorę tv do domu włączam netflix a tu zonk - hdr jest a gdzie reszta obrazu ? Trzeba szukać filmu nie którego się chce obejrzeć tylko taki co ma dobrze zaimplementowany hdr w wyniku czego zamiast oglądać np. Gwiezdne wojny (starą trylogie) z hdr'm jest się zmuszonym oglądać śmierć w Wenecji co gościu pływa łódka żeby refleksy światła obejrzeć na wodzie - hdr wspaniały tyle że film do bani ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was próbował zamontować odwrotnie nogi, które są dostarczone do serii XF? Na stronie https://www.hdtvtest.co.uk/reviews/Sony/xf90

twierdzą, że jest to możliwe, tymczasem w moim 49xf9005 występują plastikowe wypustki, które uniemożliwiają odwrotne zamontowanie nóg.

Obecnie telewizor wygląda dość śmiesznie na małej szafce i przymierzam się dzisiaj do wycięcia plastikowych wypustek, tak, żeby nogi były zwrócone do środka.

 

Poza tym telewizor daje radę, obawiałem się trochę słabych kątów widzenia, ale niepotrzebnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blablabla

No tak, ale pamiętajcie że filmy są tworzone do warunków kinowych w których jest całkowicie ciemno. Tak było w SDR, i tak jest w HDR. Pamiętajcie, że filmy w SDR powinnno się oglądać z jasnością ok. 100cd/m2, czyli taką z jaką przewiduje standard SDR, ale w dzień wszyscy ją podwyższają, bo obraz byłby zbyt ciemny. Większość filmów na rynku mapowana jest do jasności ok. 1000cd/m2 (z tak ok. 60%), reszta do 4000 cd/m2. Filmów mapowanych do 10 000cd/m2 obecnie z tego co wiem nie ma, albo należą do rzadkości. Zdarzają się pewne gry, które są mapowane do 10 000cd/m2. Najczęściej wybiera się jednak format 1000cd/m2, bo najłatwiej można zapanować nad materiałem bez oślepienia widza. Tak czy inaczej, nawet jeśli pierwotnie film nie został nagrany przez odpowiednią, nowoczesną kamerę HDR, to przeważnie były one nagrywane na taśmie filmowej (najczęściej 35mm). Ponowne zgranie z taśmy takiego filmu do formatu 4k HDR powoduje, że może nie uzyskamy w pełni efektu 4k, ale na pewno będzie to film z lepszą rozdzielczością, dynamiką i kolorami niż w standardowym filmie SDR w 1080p. Jeśli chodzi o zbyt ciemne partie w filmach HDR - po pierwsze telewizor powinien być skalibrowany, po drugie należy oglądać materiał w całkowitej ciemności aby rozstrzygnąć czy faktycznie giną szczegóły. Jak oglądamy w dzień, to trzeba kombinować ustawieniami - np. zwiększyć kontrast dynamiczny (OLEDy LG je mają), tak samo jak zwiększamy jasność w filmach SDR ze standardowych 100cd/m2.

Edytowane przez Subman
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

czy ktos z Was posiada zwykle playstation4 lub switcha zeby wypowiedziec sie na temat input lagu w 1080p ?

Drugie pytanie, czy blooming na czarnych pasach jest tylko widoczny w hdr ?

Z gory dziekuje za odpowiedzi,

Pawel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje się do pytania kolegi o blooming?

Zaś o input lag myślę że powinno być dobry gdyż mój cx ma 38,5 i z synem pykamy po sieci w Fortnite i daje rade tzn nie zauważyłem opóźnień albo nie wnikalem w to gorzej z celność ale to już bez znaczenia a Xf ma 39 więc powinien być moim zdaniem dobry czas reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.09.2018 o 19:25, shortie napisał:

Ale to tylko w HLG a u nas nie ma kanałów tak nadawanych

Wydaje mi się, że to technicznie nie jest prawda.

Wiem, że to tylko jeden kanał (Canal+ 4k blablabla, nie wiem jak jest z Eleven1 4k) ale jednak - transmisje na mundialu nadawali w HLG.

I tak, wiem, że około 10 osób posiada ten kanał ;) szczególnie teraz, kiedy stał się dodatkowo płatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krzysiek Skl napisał:

Czy ktoś z Was próbował zamontować odwrotnie nogi, które są dostarczone do serii XF? Na stronie https://www.hdtvtest.co.uk/reviews/Sony/xf90

twierdzą, że jest to możliwe, tymczasem w moim 49xf9005 występują plastikowe wypustki, które uniemożliwiają odwrotne zamontowanie nóg.

 

Ja mam zamontowane nóżki  do środka. Posiadam wersję 55 cali. Musiałem tak zamontować, bo przy normalnym ustawieniu rozstaw 99cm to za dużo. Przy nóżkach do środka jest 65cm. Stoi stabilnie. Z tymi wypustkami nie wiem o co chodzi. Wszystko pasowało.

Panowie te złącza HDMI nr 2 i 3 to są w wersji 2.0 czy 2.1?  Pytam, bo nie wiem jaki kabel HDMI mam kupić 2.1 czy 2.0.  Po czym poznać,że to kabel HDMI 2.1?  Na kablu napisane jest

High Speed to jest wersja 1.4?   Napis Ultra High Speed to 2.0?   Czy ktoś pomoże, poleci kabel HDMI  2.1 w miarę tani a dobry z sieci marketów?

Ładne kolory ma ten telewizor. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, Monaro said:

Ja mam zamontowane nóżki  do środka. Posiadam wersję 55 cali. Musiałem tak zamontować, bo przy normalnym ustawieniu rozstaw 99cm to za dużo. Przy nóżkach do środka jest 65cm. Stoi stabilnie. Z tymi wypustkami nie wiem o co chodzi. Wszystko pasowało.

Czyli widocznie w wersji 49 cali coś namieszali. U mnie w miejscu gdzie przykładasz nogi przed przykręceniem po jednej stronie boku jest dodatkowy pasek plastiku.

Nogi posiadają wycięcie po odpowiedniej stronie, tak że nie włożysz ich na odwrót.

Edytowane przez Krzysiek Skl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Egg Head napisał:

Witam serdecznie,

czy ktos z Was posiada zwykle playstation4 lub switcha zeby wypowiedziec sie na temat input lagu w 1080p ?

Drugie pytanie, czy blooming na czarnych pasach jest tylko widoczny w hdr ?

Z gory dziekuje za odpowiedzi,

Pawel

 

Ja nałogowo gram i nie odczuwam Input lag a. Bałem się tego ale jest ok. 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jeśli chodzi natomiast o jasność HDR. Wspominałem już o tym, że jest ciemny kilka tygodni temu tutaj na forum. Żeby dać nieco kopa do jasności polecam w trybie "Gra" włączyć "Żywy kolor" na średni. "Żywy kolor" w HDR działa inaczej niż w SDR. Można też ustawić "Poziom czerni" na wartość np. 52 zamiast 50. Ciekawą opcją jest też włączenie "Zaawansowanego zwiekszenia kontrastu".

Żywy kolor na konsoli to jakaś porażka. Włączyłem to w Fallout 4 na Xbox One X, wyłączyłem po 15 sekundach. Kolory powinny być maksymalnie zgodne z tym, co chcieli nam pokazać twórcy gier, zaś wszystkie bajery związane z kontrastami, kolorami powinny być ustawione na minimum - daje to dużo lepszą jakość obrazu, czerń jest wystarczająco głęboka na tym TV i nie widzę potrzeby stosowania takich trików. No chyba, że ktoś lubi tak mocno przesterowane kolory. To ok.

Cytat

Dla mnie ten HDR jest przereklamowany. A przynajmniej w niektorych produkcjach bardziej szkodzi niz daje.

Gram na PS4 Pro i Xbox One X - HDR diametralnie zmienia odczucia. IMHO, jest to najlepsze co mogło spotkać gry. Naturalność kolorów, czytelność obrazu. Problemem jest nie tyle HDR (owszem, istnieją filmy z nędznym HDR jak połowa seriali na Netflix), co brak zrozumienia tej technologii oraz (co widzę częściej) źle ustawione opcje wyświetlania w TV. Ileż to razy widziałem u znajomych kolory podkręcone do 65%, ileż to razy widziałem kontrasty dynamiczne na max, motionflow na max itd. Nie. To jest porównywalne do oglądania filmów w trybach dynamicznych. Nope.

HDR to również kolory, nie tylko kontrast. Kolory! Spójrzcie na np. Kształt Wody w HDR, Chef's Table na Netflix czy bardzo fajny (i ciemny, co pięknie pokazuje moc HDR) Arrival. Mocne pozycje. W grach wygląda to nieco inaczej, ale jak na razie nie spotkałem się ze słabym HDR na konsoli. 

Wracając do samego TV - poznałem już co nieco system (nie taki tragiczny jak niektórzy piszą) i nie jest on demonem prędkości, ale daleko mu do bycia hiper wolnym. Widać że procesor nie wyrabia momentami, ale już rozgrzana w pamięci appka działa zawsze idealnie. Konsole śmigają w HDR perfekcyjnie, zaś input lag jest dużo niższy niż w KS7000 (na oko). 

Też macie problem z YT na XF90? Nie działa mi HDR pomimo aktualizacji appki. Materiał HDR uruchamiany przy pomocy telefonu (iPhone 8 ) poprawnie odpala film, jednak przez appkę w TV - nope. Kolejna sprawa, to uruchamianie filmów za pomocą telefonu powoduje spore przycinanie i częstą zmianę jakości obrazu z 4k do HD (a net śmiga jak głupi, ponad 150mbit/s)

Co zaskoczyło mnie najbardziej to niezwykle krystaliczny, przejrzysty, klarowny obraz względem KS7000 - pomimo ustawienia w trybie film i gra ostrości na 0, jest dużo ostrzej i wyraźniej niż na Samsungu. Również czas reakcji daje mi sporo frajdy, wygląda cholernie dobrze. 

Wady? Poza Android TV i tym, że nie działa mi HDR w YouTube... na razie brak. 

Edytowane przez Scumgrief
  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Scumgrief napisał:

Żywy kolor na konsoli to jakaś porażka. Włączyłem to w Fallout 4 na Xbox One X, wyłączyłem po 15 sekundach. Kolory powinny być maksymalnie zgodne z tym, co chcieli nam pokazać twórcy gier, zaś wszystkie bajery związane z kontrastami, kolorami powinny być ustawione na minimum - daje to dużo lepszą jakość obrazu, czerń jest wystarczająco głęboka na tym TV i nie widzę potrzeby stosowania takich trików. No chyba, że ktoś lubi tak mocno przesterowane kolory. To ok.

Cytujesz fragment który napisałem, a mam wrażenie, że jednak go nie przeczytałeś. Fallout 4 nie działa w HDR. Włączając opcję "Żywy kolor" w grach SDR też nie jestem w stanie tego znieść. Uruchom jakąś grę w HDR i zobacz co ta opcja daje. Mało tego - uruchom jakąś grę HDR w trybie "Własny" i włącz opcję "Żywy kolor" na maks. Wtedy dopiero dzieją się cuda z jasnością - telewizor świeci jak szalony (ale i destrukcją wszelkich detali w jasnych scenach). Ten telewizor przy włączeniu niektórych opcji działa tak, że chyba sami twórcy o tym nie wiedzą. Te sztuczki są nie zawsze dobre ;)

1 godzinę temu, Scumgrief napisał:

Ileż to razy widziałem u znajomych kolory podkręcone do 65%

To akurat niewielka różnica w stosunku do wartości domyślnych niektórych trybów także jeszcze nie ma tragedii. Np. wartością domyślną natężenia kolorów w trybie standardowym jest 60, a nie 50. Osobną sprawą jest to, że ludzie myśląc o "ładnych kolorach" telewizora mają na myśli obraz całkowicie odbiegający od pierwotnego. Sam wiele razy bywałem u znajomych, którzy mieli ustawione telewizory w ten sposób, że biali ludzie wyglądali w nich jak po poparzeniach I stopnia ;)

4 godziny temu, Monaro napisał:

Panowie te złącza HDMI nr 2 i 3 to są w wersji 2.0 czy 2.1? 

2.0. I takiego przewodu też potrzebujesz. Nie wydawaj nie wiadomo ile kasy.

7 godzin temu, Subman napisał:

Pamiętajcie, że filmy w SDR powinnno się oglądać z jasnością ok. 100cd/m2, czyli taką z jaką przewiduje standard SDR

Zgadzam się z tym co napisałeś w poście, ale akurat z zacytowanym fragmentem wypowiedzi bym polemizował. Z jednej strony racja, z drugiej strony nigdy nie oglądam SDR w 100 nitach. Chyba, że jakieś materiały w kiepskiej jakości, bardzo dawno nagrane, z telewizji naziemnej. Nie po to kupuję telewizor za kilka ładnych tysięcy, który ma naprawdę spore możliwości konfiguracji, żeby oglądać płaski, ciemny i wymyty obraz w nowych filmach. Podkręcenie jasności (i to duże) gdy telewizor jest poprawnie ustawiony przy dobrze nagranych materiałach w dobrej jakości może przynieść wg mnie tylko same plusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...