Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Beznadziejnie w porównaniu do Samsunga czy po prostu beznadziejnie? :D

Widziałem, że najpłynniejszy wydaje się system w LG - nie wiem jedynie jak z funkcjonalnością webOS. Tizen na KS7000 działał różnie - niby ciął, ale w pamięci trzymał np. YT, które po uruchomieniu TV włączało się natychmiast. Nie narzekałem. Jeżeli Android jest dużo wolniejszy to cóż... albo przeboleję, albo jednak nie wezmę XF90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak to android dobrze zoptymalizowany będzie śmigać zaśmiecony będzie się zawieszas mielic dane w tle ale napewno ma najlepsze możliwości mój panas to dopiero bieda z nędza. Jak kontrast w tym telewizorze natywny bez szału ale i mój panas niema za wysoki? Te wygaszanie strefowe wynagradza to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2018 o 21:43, KrisCardiff napisał:

Jest tylko jedno ale.. Dzisiaj podłączyłem dekoder pod jedno ulepszone wejście hdmi i obraz zmieniał rozdzielczość co jakiś czas.. nie wiem czego to wina. Mam podobnie na konsoli jeśli ustawie rozdzielczość RGB albo automatyczna, to przy Destiny zmienia mi się na YUV 422. Konsola to podobno robi dlatego że kabel hdmi ma za mało nocy 2.0  musiałby być 2.1 żeby można na hdr oglądać w RGB. Natomiast nie rozumie dlaczego mam tak w tv, a dekoder..

W końcu ktoś naprawił tą stronę forum i mogłem zalogować się. Dzięki.

KrisCardiff

Ustawiłeś wszystko tak jak na tej stronie piszą?

https://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1479212981

 

Scumgrief

Miałeś 4! razy naprawianego Samsunga i dalej myślisz o zakupie tv marki Samsung? Ja na pewno po czymś takim nie wydałbym swoich pieniędzy na ponowny zakup Samsunga.

Co do XF9005, to model 49 jest kompletnie nieopłacalny cenowo i lepiej kupić 55 calowy. Co do prędkości działania niektórzy zapominają,że tv to nie komputer. Dla mnie najważniejszym parametrem zawsze będzie jakość obrazu a nie prędkość działania.

Pojawiła się lista tv obsługujących Dolby Vision na Xbox One.

https://www.dolby.com/us/en/categories/tv/dolby-vision-xbox-compatible.pdf

Ilość modeli tv jest bardzo mała.

Edytowane przez Monaro
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

W końcu ktoś naprawił tą stronę forum i mogłem zalogować się. Dzięki.

Wystarczyło zmienić theme forum :P .

Według testów kontrast natywny jest solidny, z wygaszeniem strefowym nieco lepszy - chyba, że oglądamy ciemny film z napisami. Cóż, ten aspekt i tak wygląda lepiej niż na KS7000.

Cytat

Miałeś 4! razy naprawianego Samsunga i dalej myślisz o zakupie tv marki Samsung?

Nie oceniam wszystkich produktów przez pryzmat jednego. Widzę rysę na szkle, ale nie przekreśla to całego dorobku Samsunga - sporo osób nie ma problemów z tym modelem TV. Tak czy inaczej patrząc po testach, to obiektywnie lepszym wyborem będzie XF90. Jakość obrazu, stabilność HDR i - powiedzmy - Android to duże plusy. 

Cytat

lepiej kupić 55 calowy

Też zacząłem to rozważać. Nieco przekonuje mnie promocja w Scentre, gdzie 49 calowa wersja jest z soundbarem za 5499 zł, ale... nie potrzebuję soundbaru :D. Na chwilę obecną zarezerwowałem 55 calowego XF90 i czekam na zwrot pieniędzy od Samsunga. 

Cytat

Co do prędkości działania niektórzy zapominają,że tv to nie komputer. Dla mnie najważniejszym parametrem zawsze będzie jakość obrazu a nie prędkość działania.

Nie jeżeli korzysta się dużo z aplikacji. YT, Netflix, Twitch, Prime - musi to działać sprawnie. Dodatkowo TV musi wspierać masę formatów filmów - mam podpięty dysk z dużą ilością materiałów HDR, które chciałbym, żeby TV obsługiwał. Samsung w większości przypadków nie miał z tym problemów. Sony obstawiam, że również - za sprawą androida - będzie silne na tym polu. 

Edytowane przez Scumgrief
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android TV działa mało płynnie na XF9005, ale działa. Na dłuższą metę jednak denerwujące są zacinki i przycinki, co widać niemal na każdym etapie poruszania się między aplikacjami czy w aplikacjach wybierając film np w Netflix. Pytanie też do czego porównujemy? Ja kupiłem w kwietniu 2016 roku Nvidia Shield praktycznie zaraz po premierze. Działa do dzisiaj super płynnie i stabilnie, czasem to aż w szoku jestem że działa tak szybko, bo to tylko Android (mam pozostałe urządzenia Apple). W dodatku Shield w to lato dostał aktualizację do Oreo. Biorąc pod uwagę 2,5 letni sprzęt za który zapłaciłem z pilotem 700zł to był jeden z moich najlepszych zakupów, który prawdopodobnie z powodzeniem posłuży jeszcze kilka lat. W dodatku Nvidia - nie wzorem Samsunga - aktywnie wspiera i aktualizuje swój produkt, włączenie z akcesoriami.

Jedyny problem jaki widzę to taki, że Shield nie ma (jeszcze) Dolby Vision, czy zostanie to dodane - pewnie kwestia licencji i kasy. Jest natomiast już wsparcie dla Dolby Atmos. Na pewno Shield i Apple TV 4k to najlepsze obecnie multimedialne urządzenia i raczej szedłbym w tą stronę (wybór w zależności od potrzebnych aplikacji), niż męczył się z Android TV na Sonym.

Edytowane przez uhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie oczekuje od tego tv, że gry z androida będą działać w 2 milionach klatek na sekundę. Mam zainstalowany netflix, youtube, showmax i aplikację do przesyłania obrazu z telefonu - czyli nie jest zapchany. Natomiast denerwuje mnie to, że jak czasem potrzebuje szybko zmienić scenę z np. kino pro na animację to tv myśli.. myśli. Zawiesza się czasem przy showmaxie - biorąc pod uwagę zawartość tego vod ,to i aplikacji nie potrafią zrobić - ok można zrozumieć.

 

Nie jest fatalnie ale nie jest perfekcyjnie, czego użytkownik oczekuje od tej klasy produktu. Androida widziałem tylko na sony, więc nie odniosę się do Samsunga.

 

Zmiana wejścia hdmi i szybka zmiana sceny, to naprawdę nie powinno być wymagającą pracą dla tv. Jakaś ingerencja np. w napisy/opcje/jakość w video też potrafi dać mu trochę w kość. Mam nadzieję, że zaktualizują to oprogramowanie, bo poza tym jest bardzo ok.

 

 

Co do Destiny 2 po przełączeniu na HDR (ps4) nie widzę raczej żadnej różnicy.

  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Monaro napisał:

W końcu ktoś naprawił tą stronę forum i mogłem zalogować się. Dzięki.

KrisCardiff

Ustawiłeś wszystko tak jak na tej stronie piszą?

https://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1479212981

 

Scumgrief

Miałeś 4! razy naprawianego Samsunga i dalej myślisz o zakupie tv marki Samsung? Ja na pewno po czymś takim nie wydałbym swoich pieniędzy na ponowny zakup Samsunga.

Co do XF9005, to model 49 jest kompletnie nieopłacalny cenowo i lepiej kupić 55 calowy. Co do prędkości działania niektórzy zapominają,że tv to nie komputer. Dla mnie najważniejszym parametrem zawsze będzie jakość obrazu a nie prędkość działania.

Pojawiła się lista tv obsługujących Dolby Vision na Xbox One.

https://www.dolby.com/us/en/categories/tv/dolby-vision-xbox-compatible.pdf

Ilość modeli tv jest bardzo mała.

Tak. Wszystko mam automatycznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KrisCardiff

Ustawienie ręczne coś poprawiło?

Sony: Activate ”HDMI Enhanced” format.

Pytam czysto z ciekawości.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Monaro napisał:

KrisCardiff

Ustawienie ręczne coś poprawiło?

Sony: Activate ”HDMI Enhanced” format.

Pytam czysto z ciekawości.

 

 

Sam nie wiem. Coś tam się rozjaśnia, ale mimo wszystko obraz RGB jest moim zdaniem lepszy. Tylko wtedy trzeba wyłączyć HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie,wczoraj przywieźli mi tv,pobrałem aktualizacje,trochę się pobawiłem ustawieniami i ogólnie obraz  piękny,tylko gdzie włacza się Dolby vision ? Chciałem zobaczyć jak to się prezentuje na Netflixie,ale nie ma nigdzie opcji włączenia dolby vision. może być przyczyną to że Netflixa odpalam z poziomu PS4Pro ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Tom Ek Ws napisał:

panowie mam pytanie,wczoraj przywieźli mi tv,pobrałem aktualizacje,trochę się pobawiłem ustawieniami i ogólnie obraz  piękny,tylko gdzie włacza się Dolby vision ? Chciałem zobaczyć jak to się prezentuje na Netflixie,ale nie ma nigdzie opcji włączenia dolby vision. może być przyczyną to że Netflixa odpalam z poziomu PS4Pro ? 

Dolby Vision nie zadziała z poziomu konsoli. Konsola nie wspiera tego formatu. Uruchom Netflixa przez aplikację w TV, w wyszukiwarce wpisz HDR i ciesz się moim zdaniem totalnie przereklamowanym Dolby Vision. Fakt, niektórym produkcjom zrobiło to dobrze, ale w niektórych Netflix wciska standard HDR na siłę. Przykładem jest np. serial Ozark. Jest przez to zbyt ciemny. Gubią się przez to detale w wielu miejscach. Częściowym rozwiązaniem jest oglądanie w prawie całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj Somebody Feed Phil na netflixie, to bardzo ładnie wygląda w DV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.Wiesz,dla mnie HDR to teraz zupełna nowość bo wcześniej katowałem się 5 letnim 40 calowym samsungiem.Ogólnie  jak dla mnie to ten cały HDR nie jest wcale taką rewolucją jak  wielu uważa,polepsza to wygląd to fakt,ale żeby to tak zachwalać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni posiadam 65XF90, wcześniej miałem 46w905a. Ogólnie jestem zadowolony. Gry na PS4 rewelacja, Netflix rewelacja. Kolory naprawdę bardzo dobre, kąty widzenia wystarczające, czerń porównywalna z plazmą Pioneer Kuro. Gorzej względem poprzedniego TV Sony wypada telewizja. Zależy też od kanału ale myślę ,że może być to spowodowane różnicą w wielkości telewizora. Podświetlenie TV bardzo dobre, nie widać w ciemnych scenach, dużych różnic na rogach telewizora. Martwi mnie trochę jednak efekt widoczny na jednolitym jasnym tle, czyli przykładowo, zielonej murawie podczas oglądania meczu. Otóż widać wtedy ,że ekran składa się jakby z 3 pionowych części ( pewnie wynika to z konstrukcji ), ale widać tą równoległą podziałkę w formie pionowego przejścia z jednej części obrazu w drugi. Czy rzeczywiście jest to kwestia technologii? Widać to bardzo delikatnie, tylko na jasnym tle. 

Edytowane przez Konrad Grunwald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a propos Androida - podłączyłem się w sklepie przez swoją komórkę (niezłe, co? sprzedają nowoczesne rozwiązania a nie mają swojego wifi) i ponawigowałem chwilkę. Wszystko chodziło płynnie. Czy ktoś mógłby wskazać na jakim etapie zdarza się "mulenie" tego systemu?

Przy przechodzeniu między aplikacjami? Czy w trakcie obsługi danej appki?
Ktoś poruszał temat "znikającego" ustawienia Netflixa - prawda/mit?

Co do testów, niestety pooglądałem w zwykłej rozdzielczości, bo sportu w 4K z youtube nie ogarnęła sieć Plusa ;) .

Wciąż w kropce: XF90 / NU seria 8 / Q7F. W połączeniu tych 3 modeli byłby model idealny, tymczasem jest kwestia wyceny priorytetów :(

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akcent

Z tych trzech wymienionych XF90 jest najlepszy. Gdzie nie wejdę na testy ma najlepsze wyniki. Najlepszy obraz, najlepsze podświetlenie, obsługuje DTS. Niebawem aktualizacja Androida 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym powiedział XF9005 jest półkę wyżej od tych samsungów - one nie mają FALDa, nie mają DolbyVision, wycięty DTS z wewn. playera 

no chyba że są o 1500-2000zł tańsze od sony to czemu nie  

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monaro, klaus - a jak wygląda sport w FHD/4K? Ginie Wam ta piłka :)?

Jak pisałem w sklepie nie dało rady obejrzeć na wyższej rozdzielczości ?

No i prośba o ustosunkowanie się do kwestii rzekomo mulącego systemu. thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam XF9005 - ale jak kupowałem Panasa EX780 to tylko jego brałem pod uwagę jako konkurencję

i kupiłbym sony ale trafiłem w super cenie tego panasa (który na dodatek ma 3d - dla mnie mega zaleta)

Edytowane przez klaus71
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akcent

Nie wiem, gdzie to wyczytałeś,że XF ma problemy ze znikającą piłką. Chodziło o model z 2017 roku XE. Jeśli nawet taki błąd był, to został wyeliminowany.
Pozwolę sobie zacytować z tej strony

http://www.tvtest.pl/test-sony-55xf9005-najlepszego-telewizora-na-mundial-2018/

 

Gdybym miał wybrać ten jeden, jedyny, najlepszy telewizor do oglądania Mundialu 2018, byłby nim właśnie Sony 55XF9005. Połączenie najostrzejszych na rynku obrazów ruchomych i znakomitych kolorów to prawdziwie rewelacyjna mieszanka.

Podkreślam, że powyższe zdanie napisałem z pełną świadomością, po dokładnym przetestowaniu takich najnowszych rywali jak:

  • LG 55SK8100
  • LG 55SK9500
  • Panasonic 55FZ800 (OLED)
  • Samsung 55NU8042
  • Samsung 55Q9FN
  • Sony 55XF8505
  • Sony 55AF8 (OLED)

Żaden z nich nie miał tak ostrego ruchu i nie dał mi takiej frajdy z oglądania meczów jak właśnie Sony 55XF9005. Do tej pory mam w pamięci wrażenia, które zapisałem na świeżo po jednym z meczów:

Ostrość ruchu była naprawdę świetna. W meczu Bayern – Sevilla szybko lecąca piłka była tak ostra i wyraźna, że z łatwością można było zobaczyć kręcące się na przemian czarne i białe elementy. Także kolory koszulek piłkarzy były naturalne, dobrze nasycone i nieprzejaskrawione – to wszystko tylko potwierdzało wyniki pomiarów, które plasują Sony 55XF9005 w ścisłej czołówce swojej klasy pod względem reprodukcji barw i ostrości ruchu.

 

Edytowane przez Monaro
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, blablabla napisał:

Dolby Vision nie zadziała z poziomu konsoli. Konsola nie wspiera tego formatu. Uruchom Netflixa przez aplikację w TV, w wyszukiwarce wpisz HDR i ciesz się moim zdaniem totalnie przereklamowanym Dolby Vision. Fakt, niektórym produkcjom zrobiło to dobrze, ale w niektórych Netflix wciska standard HDR na siłę. Przykładem jest np. serial Ozark. Jest przez to zbyt ciemny. Gubią się przez to detale w wielu miejscach. Częściowym rozwiązaniem jest oglądanie w prawie całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu. 

Już myślałem, że ze mną jest coś nie tak i się czepiam tego HDRu ale w tym Ozark jest tak ciemne wszystko, że wolę oglądać bez HDRu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Monaro napisał:

akcent

Nie wiem, gdzie to wyczytałeś,że XF ma problemy ze znikającą piłką. Chodziło o model z 2017 roku XE. Jeśli nawet taki błąd był, to został wyeliminowany.
Pozwolę sobie zacytować z tej strony

http://www.tvtest.pl/test-sony-55xf9005-najlepszego-telewizora-na-mundial-2018/

 

Gdybym miał wybrać ten jeden, jedyny, najlepszy telewizor do oglądania Mundialu 2018, byłby nim właśnie Sony 55XF9005. Połączenie najostrzejszych na rynku obrazów ruchomych i znakomitych kolorów to prawdziwie rewelacyjna mieszanka.

Podkreślam, że powyższe zdanie napisałem z pełną świadomością, po dokładnym przetestowaniu takich najnowszych rywali jak:

  • LG 55SK8100
  • LG 55SK9500
  • Panasonic 55FZ800 (OLED)
  • Samsung 55NU8042
  • Samsung 55Q9FN
  • Sony 55XF8505
  • Sony 55AF8 (OLED)

Żaden z nich nie miał tak ostrego ruchu i nie dał mi takiej frajdy z oglądania meczów jak właśnie Sony 55XF9005. Do tej pory mam w pamięci wrażenia, które zapisałem na świeżo po jednym z meczów:

Ostrość ruchu była naprawdę świetna. W meczu Bayern – Sevilla szybko lecąca piłka była tak ostra i wyraźna, że z łatwością można było zobaczyć kręcące się na przemian czarne i białe elementy. Także kolory koszulek piłkarzy były naturalne, dobrze nasycone i nieprzejaskrawione – to wszystko tylko potwierdzało wyniki pomiarów, które plasują Sony 55XF9005 w ścisłej czołówce swojej klasy pod względem reprodukcji barw i ostrości ruchu.

 

Powyższe robi wrażenie. 

Info o znikającej piłce było w tym wątku (pińset stron wcześniej ;) - dotyczyło XF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś została udostępniona nowa wersja oprogramowania do telewizorów Bravia (modele 2016-2018). 

Jedną z najciekawszych moim zdaniem zmian jest ulepszenie jasności telewizorów w niektórych warunkach. Kilka tygodni temu w swoich postach narzekałem między innymi właśnie na jasność modelu XF90 w porównaniu do modelu z serii ubiegłorocznych. Ciekawe czy coś się zmieniło. Sam jeszcze nie miałem okazji sprawdzić. Nie ukrywam, że po ostatnich wpadkach Sony z oprogramowaniem wolę poczekać na opinię kogoś odważniejszego ode mnie ;)

Ciekawe też czy w końcu użytkownicy modeli OLED od Sony będą mogli się cieszyć normalną jasnością swoich telewizorów.

Więcej informacji o nowym sofcie jak i linki do pobrania tutaj: LINK

5 godzin temu, Qba6113 napisał:

Już myślałem, że ze mną jest coś nie tak i się czepiam tego HDRu ale w tym Ozark jest tak ciemne wszystko, że wolę oglądać bez HDRu.

Takich tytułów jak Ozark jest niestety mnóstwo. Weźmy np. seriale Marvela. Nie dość, że HDR w tych produkcjach jest bardzo mizerny to jeszcze sam obraz udekorowany jest przesadzistym filmowym ziarnem. Naprawdę nie wiem co twórcy mieli na myśli. W ogóle jeśli chodzi o samo Dolby Vision to mam wrażenie jakby wiele produkcji Netflixa dostało jego obsługę wcale nie dzięki sprzętowi którym były kręcone, a przez jakiś sztuczny filtr naniesiony podczas obróbki (komputerowo). No ale ludzie się jarają bo mają znaczek DV w rogu... brak słów.

Swoją drogą - piszesz, żę wolisz oglądać bez HDR. Masz jakiś magiczny sposób, który pozwala na wyłączenie HDR we wbudowanej aplikacji Netflixa? I nie mówie tutaj o wykupieniu niższego planu.

Dnia 4.09.2018 o 18:48, uher napisał:

Obejrzyj Somebody Feed Phil na netflixie, to bardzo ładnie wygląda w DV ?

Dzięki za rekomendację. Aż odpaliłem kilka fragmentów z ciekawości. Niestety powiem szczerze - jakość nie zrobiła na mnie wrażenia. Widywałem dużo lepiej nakręcone produkcje w tradycyjnym SDR.

Edytowane przez blablabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, blablabla napisał:

Dziś została udostępniona nowa wersja oprogramowania do telewizorów Bravia (modele 2016-2018). 

Jedną z najciekawszych moim zdaniem zmian jest ulepszenie jasności telewizorów w niektórych warunkach.

Ale to tylko w HLG a u nas nie ma kanałów tak nadawanych

 

 

Korzyści iudoskonalenia zapewniane przez najnowszą aktualizację

  • Poprawa jasności obrazu Hybrid Log Gamma (HLG) wtrybie Żywy
  • Poprawa zgodności zaplikacją Home Theatre Control

Wcześniejsze korzyści iudoskonalenia

Ta aktualizacja wprowadza także poniższe korzyści iudoskonalenia.

  • Zainstalowane wtelewizorze aplikacje/serwisy do strumieniowej transmisji filmów, takie jak Amazon Prime Video czy Netflix, obsługują materiały Dolby Vision.*
    * Wybrane telewizory Sony (serie XF90 iAF8) będą obsługiwać system Dolby Vision po aktualizacji oprogramowania, której wprowadzenie wEuropie przewidziano na czerwiec 2018r. Aby można było oglądać materiały Dolby Vision, aplikacja/serwis do strumieniowej transmisji filmów musi obsługiwać system Dolby Vision. Wcelu uzyskania dodatkowych informacji należy skontaktować się zdostawcą aplikacji / operatorem serwisu. Dodatkowo, po zaktualizowaniu oprogramowania telewizora Sony wymagana będzie także aktualizacja oprogramowania urządzeń umożliwiających odtwarzanie materiałów Dolby Vision (takich jak strumieniowe odtwarzacze multimediów czy odtwarzacze Blu-ray UHD), które są podłączone do telewizora Sony przez łącze HDMI. Umożliwi to odtwarzanie materiałów Dolby Vision ztakich urządzeń. Aby uzyskać więcej informacji oterminie aktualizacji posiadanego odtwarzacza, należy skontaktować się zproducentem.
  • Wprowadzono funkcję dodawania nowych aplikacji do sekcji „Moje aplikacje” na pasku menu telewizora.
  • Poprawiono ustawienia funkcji X-Motion Clarity.

 

Ciekawe czy będzie DV z plików działało czy tylko po HDMI.

Zaraz instaluję i obczaję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...