Skocz do zawartości
BishopLocke

Nagrywanie - Samsug seria MU (Tizen 2017)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakładam osobny temat, bo w tym głównym wątku z testem MU7002 pytanie przepadło.

Mam problem z nagrywaniem programów TV na UE55MU7002 (Tizen 2017):

Sprawdziłem dwa różne pendrive'y i nic. Formatowałem je na FAT, NTFS, i ext4. W niektórych przypadkach po podłączeniu TV widzi urządzenie i pliki, ale nie można go użyć do nagrywania programów.(wyświetla się komunikat Niedostępny po naciśnięciu nagrywania)

Z ciekawości sprawdziłem też dysk przenośny - efekt podobny - pliki widzi, ale nagrywać nie mogę (dysk ADATA 640GB)

Dyski i pendrive'y podłączałem do obu wejść USB w tej skrzyneczce (oneConnect). 

Dodam, że programy mam tylko cyfrowe, z telewizji naziemnej (zbiorcza TV w budynku) (antena podłączona do oneConnect).

 

Komuś udało się nagrać program z TV w jakikolwiek sposób? Macie jakieś sugestie (szukałem nawet formatowania pendrive'a z poziomu TV, ale nie znalazłem takiej opcji).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba Tobie odpowiadałem - mi się nagrywa.

Jest gdzieś opcja wyboru na jakiego pendrajwa ma się domyślnie nagrywać (Chyba w menedżerze nagrań)

Jak włożyłem pendrive sformatowany w FAT to przy próbie nagrywania TV się spytał czy przygotować dysk do nagrywania - i to oznaczało po prostu formatowanie w NTFS. Wcześniej nie chciał nic nagrać. Potem przeprowadził test nośnika - czy szybkość zapisu wystarczy. Jak pendrajw nie przeszedł testu to nie dało się nagrywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przetestowałem z 8 szt różnych pendrive'ow.
Na żadnym nie mogę nagrywać, dla żadnego nie wyskoczyła mi opcja formatowania.

Co ja robię źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wetkaj dwa pendrajwy i zobacz w menedżerze nagrań czy możesz zmieniać domyślny.

 

Więcej nie mam pomysłów - wezwij serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie mogę. Pomimo tego że z poziomu wyboru źródła mogę wejść na każdego pendrive'a i przejrzeć pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety, nie mogę. Pomimo tego że z poziomu wyboru źródła mogę wejść na każdego pendrive'a i przejrzeć pliki.
W Samsung nie da się nagrywać na pendrive tylko na dysk jest info w instrukcji

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś przeczytał pierwszego posta, to byś wiedział, że dysk tez próbowałem podłączać - efekt jest niestety ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 7.03.2018 o 12:10, adawro napisał:

No patrz, a mi nagrywa na pendrajva - o takiego: https://www.sandisk.com/home/usb-flash/cruzer-glide

 

Jak go sformatowałeś? Na NTFS na komputerze czy z poziomu TV jakoś? Masz ten z 256GB pojemności?

Czy jakieś dodatkowe operacje wykonywałeś na TV? Czy po podłączeniu do OneConnect od razu można  było nagrywać programy? Do którego portu podłączyłeś?

Jakbym był pewien, że u mnie zadziała ta od razu zakupiłbym tego pena.

Edytowane przez BishopLocke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem został rozwiązany.

Wg sugestii supportu Samsunga miałem wykonać reset TV do ustawień fabrycznych.

Zrobiłem to i po podłączeniu dysku TV wykonał test wydajności i już mogę nagrywać!

Co ciekawe, można nagrywać 2 rzeczy jednocześnie (a może i więcej, nie sprawdzałem), a jeszcze co innego oglądać :)

Działa mi też poprawnie wyszukiwanie w sekcji "Apps" - a wcześniej wyszukiwanie zawsze zwracało błąd, mogłem instalować tylko z tych aplikacji co widziałem na ekranie.

Zostawiam opis dla potomnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BishopLocke - napisz proszę, jak masz podłączony sprzęt, że możesz co innego nagrywać a co innego oglądać. Ja korzystam z modułu CI i jak ustawię nagrywanie, to podczas kiedy ono sie zaczyna TV przełącza mi się na kanał, z którego nagrywam. innymi słowy muszę oglądać co nagrywam. ? nie mogę sobie z tym poradzić...

Edytowane przez HAMSTEREK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HAMSTEREK - prawdopodobnie masz jednostrumieniowy moduł CI i dlatego możesz nagrywać tylko ten sam kanał co oglądasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak to sprawdzić ilu strumieniowy mam?nagrywać mogę ale nie mogę nic innego oglądać jak mam włączony przekaz z Polsatu ale jak na naziemną mogę nagrywać ale tylko 1 kanał i drugi oglądać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2019‎-‎07‎-‎07 o 20:29, Piotr Magura napisał:

Witam jak to sprawdzić ilu strumieniowy mam?nagrywać mogę ale nie mogę nic innego oglądać jak mam włączony przekaz z Polsatu ale jak na naziemną mogę nagrywać ale tylko 1 kanał i drugi oglądać. 

Żaden z naszych operatorów nie ma w ofercie modułów wielostrumieniowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu napisał że Samung nie nagrywa na pendrive tylko na HDD. Otóż nie. Od początku zakupu 49MU6452 nagrywam tylko na pendrive. Kupuję raczej te firmowe o pojemności minimum 64GB . Po załączeniu na USB1 lub USB2 TV wykrywa nowe urządzenie. Gdy chcę nagrywać TV pyta sformatować ? Wciskam OK i następuje "badanie" szybkości i czegoś tam jeszcze. Po tym wyskakuje komunikat "nie odłączaj urządzenia" i już mogę nagrywać. Nagrywam przeważnie programy w późnych godzinach nocnych, gdy idę spać. Programuję nagrywanie. Tak że mi nie przeszkadza że nagrywam program ten który oglądam. Telewizor nagra w nocy audycję nie włączając się, wystarczy że będzie na czuwaniu. I co ciekawe, rano gdy włączam TV to mam program który oglądałem przed wyłączeniem, a nie ten który zaprogramowałem do nagrywania. Bardzo podobnie miałem w TV Philips. Tylko że ten nie chciał nagrywać na pendrive tylko na dysk twardy przyłączony do USB. TV był z 2013 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...