Skocz do zawartości
Worrek

Panasonic 50ex700e czy Sony 55xe7005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialbym kupic tv w okolicach 3k zł. Prosba o doradzenie. 

 


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z lewej strony tv
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung 32 lcd
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Matryce va? 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )  tv naziemna
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Ps4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Rzadko
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak 2h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczor
17. Preferencje co do wielkości? 49-50
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolne menu
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 +/- 5%

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu?  Tak

 

 

Zastanawiam sie na tv pansaonic 50ex700e lub sony 55xe7005 oba chyba na matrycy va. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panas już jest w stanie wyświetlić szeroką paletę barw w filmach z HDR a Sony nie,  poniżej wklejam pomiary z portalu TVtest ponieważ były testowane dokładnie te rozmiary o które pytasz :

Sony 55XE7005

>Kontrast 2676
>jasność  338

>pokrycie przestrzeni kolorów DCI około 67%

TX-50EX700E

>Kontrast 4345
>jasność  248

>pokrycie przestrzeni kolorów DCI około 86%

Z powyższych pomiarów wynika że w nocy na Panasonic-u czerń będzie zauważalnie głębsza,  ale Sony będzie jaśniej świecił w dzień.

Dla mniej zorientowanych w ofercie Sony warto tutaj dodać że matryce VA w serii XE7005 są dostępne od wielkości 55'' w mniejszych są IPS.

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto tez dodac, ze panasonic w tym modelu ma zdecydowanie lepszy uplynniacz. Takze wybor bylby oczywisty gdyby nie fakt wielkosci ekranu. Musisz sam zdecydowac czy wolisz mniejszy ale lepszy czy wiekszy ale slabszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Somebody101 napisał:

Warto tez dodac, ze panasonic w tym modelu ma zdecydowanie lepszy uplynniacz.

Ta seria Sony XE7005  pomimo 50 Hz matrycy już ma regulowany upłynniacz :

Sony_XE7005_19-1024x571.jpg

Niższe serie takie jak np WE700, WE600 tak jak jest pokazane na fotce poniżej już mają tylko jeden tryb ruchu LED który ma wpływ tylko na poprawę ostrości w ruchu ale nie redukuje tzw juddera czyli skokowości obrazu

Sony_WE75_16-1024x509.jpg

Ale to co należy tutaj podkreślić to to że tryb ruchu LED w ubiegłorocznej serii WE750 daje się już użytkować bo poprawia nieco ostrość w ruchu ale nie powoduje tego potwornego migotania i drastycznego obniżenia jasności tak jak to było w innych seriach tv 50 Hz z poprzednich lat a także w niższych ubiegłorocznych seriach WE600.

Wynotowałem takie dane z pomiarów upłynniaczy z testów Macieja :

Panasonic EX700

>Przy załączeniu poprawiacza ostrości w ruchu >Clear Motion< jasność spada do 240 cd/m2 i w zasadzie nie widać migotania

Sony XE70

>Przy załączeniu poprawiacza ostrości w ruchu >suwak czystość na 1< jasność spada do 170 cd/m2 o ile pamiętam jest lekkie migotanie (to ja dodałem z obserwacji z testów w sklepie).

>Przy załączeniu poprawiacza ostrości w ruchu >suwak czystość na 2< jasność drastycznie spada do 70 cd/m2, i widać bardzo mocne migotanie.

Wniosek, przy załączonym poprawiaczu ostrości w ruchu Panasonic ma wyraźnie jaśniejszy obraz.

 

 

EDIT:

Miałem wkleić fotki szybko poruszającego się statku ufo z testów Macieja ale okazało się że wstawił dokładnie tą samą fotkę dla Panasa EX700 z załączonym >Clear Motion< i dla Sony Sony XE70 >suwak czystość na 1< czyli nie robił oddzielnych fotek dla tych modeli tylko założył że będzie podobnie więc wstawił tą samą fotkę :

https://hdtvpolska.com/panasonic-ex700-tx-65ex700e-test-przystepnego-tv-ultra-hd-2017-z-hdr/

https://hdtvpolska.com/sony-xe70-test-niedrogiego-android-tv-ultra-hd-kd-43xe7005/

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba zdecyduje się na panasonica. W weekend zamówie z alledrogo.  Dziękuję za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dnia 15.02.2018 o 15:26, Worrek napisał:

Czyli chyba zdecyduje się na panasonica. W weekend zamówie z alledrogo.  Dziękuję za informacje

I jak telewizor się sprawuje? Nie piszę nowego wątku, bo jest takich dużo, może ktoś coś podpowie...

Obecnie stoję przed takim samym wyborem i mam mętlik w głowie ? Byłem dzisiaj w euro i mm i porównując panasia do sonego, to sony świeci jaśniej i ma jakby żywsze kolory, co nawet stwierdziła moja żona. A ex703 jakby obraz za mgłą, oczywiście ustawień nie sprawdzałem, ale na pierwszy rzut oka byłem zdziwiony bo panasonic w necie jest polecany i chwalony jako najtańszy sensowny tv a sprzedawca w saturnie twierdził, że nie ma pojęcia skąd ten panasonic ma takie dobre opinie w necie skoro jest przeciętny. W obu sklepach obsługa włączyła ten sam materiał 4k z usb na obu tv i na panasonicu obraz gorszy. Kwestia ustawień czy oświetlenia ? Już miałem brać ex703 a teraz sam mam mętlik... Ktoś coś podpowie?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...