Skocz do zawartości
  • 0
BoniunioBDG

SAMSUNG UE55MU7002 - Spowalnianie obrazu

Pytanie

Mam tego Samsunga UE55MU7002 od ponad 2 tygodni i mam do Was pytanie mianowicie przy oglądaniu np. jakiegoś meczu co jakiś czas na 1-2 sek występuje dziwne spowolnienie obrazu jak by się przycinał nie wiem jak to fachowo się nazywa ale napewno nie jest to smużenie czym może być to spowodowane ? Sygnał mam z UPC i kartę CI+

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

acero a masz jakies porównanie na innym tv ,a moze to jednak Jambox?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety mam ten sam problem telewizja cyfrowa od lokalnego dostawcy internetu.

Telewizor również mam 2tygodnie.

Zastanawiam się nad sprzedażą tego TV..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

  Mam Samsunga ks7000 55' i dokładnie ten sam problem. to wina tv ale nie bardzo panowie z serwisu wiedzą czego to jest wina. Wmawiali mi że wina sygnału(mam upc) niestety zrobiłem taki mały test. Oglądałem mecz na eleven i zapisywałem minuty w których mecz się przycinał, ten mecz równocześnie nagrywałem na usb, później go odtworzyłem raz na laptopie raz na Samsungu. Na laptopie zero przycięć, na Samsungu przycięcia ale w zupełnie innych minutach. Stąd wniosek, że to nie może być jakość sygnału ani jego siła bo wtedy przycięcia występowały by dokładnie w tych samych momentach na tv jak i laptopie. Tv oddaje po 3 próbach naprawy. Wam radzę to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
14 godzin temu, BoniunioBDG napisał:

Mam tego Samsunga UE55MU7002 od ponad 2 tygodni i mam do Was pytanie mianowicie przy oglądaniu np. jakiegoś meczu co jakiś czas na 1-2 sek występuje dziwne spowolnienie obrazu jak by się przycinał nie wiem jak to fachowo się nazywa ale napewno nie jest to smużenie czym może być to spowodowane ? Sygnał mam z UPC i kartę CI+

Z góry dzięki za pomoc

Sprawdź czy po wyłączeniu funkcji Auto Motion Plus problem nadal występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
3 godziny temu, Makelele napisał:

U mnie przy wyłączeniu tej opcji obraz już nie przycina.

No to przyczynę już znasz ;) W 99% jest to właśnie zjawisko powodowane przez upłynniacz obrazu. Wyłączenie systemu rozwiąże problem, ale też zwiększy rozmycie obrazu. Twoja decyzja w jakim stopniu tolerujesz obie rzeczy. Na szczęście w Samsungu możesz ustawić stopień ingerencji w skali 0-10. Na telewizorze każdej marki TV będzie w tym temacie podobnie. Być może na Sony byłoby trochę mniej przycięć i artefaktów.

4 minuty temu, Enzoo1986 napisał:

a u mnie przycina ciagle. raz bardziej raz mniej

A powiedz w jaki sposób nagrałeś coś na UPC i odtworzyłeś na laptopie? Który dekoder UPC nie szyfruje nagrywanego kanału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
a kto powiedział, że mam dekoder od upc? Twoje pytanie świadczy o tym, że sugerujesz moje kłamstwo.
mam kartę CI+ i nie stanowi to żadnego problemu, żeby nagrać program z tv na usb. chyba taki szanowany redaktor takiego szanowanego portalu to wie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nagrać na USB kodowany program - żaden problem, ale odkąd pamięcią sięgam to umowy licencyjne wymagają szyfrowania takich plików indywidualnym kluczem telewizora.

Jak jednak rozumiem Twój KS7000 pozwala także tak nagrany program odtworzyć bez problemu na PC po wyjęciu pendrive z telewizora, tak? Bo napisałeś powyżej "później go odtworzyłem raz na laptopie raz na Samsungu."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Maciej Koper

O to chodzi, że jak wyłączę opcje Motion to nie przycina ale obraz jakby mniej płynnie chodził.. a jak suwaki ustawie na 10/5 albo 10/3 to są przycięcia. W starym Philipsem nie było takich problemów. Mam jednak możliwość zwrotu do dnia jutrzejszego czy inny tv nie będzie miał takich problemów z przycinającym się obrazie z telewizji cyfrowej? Np Sony? Dodam, że na netflixie czy filmy z pendrive nie ma problemów z przycinaniem się nawet jak mam włączony tryb Motion. Ale najwięcej oglądam tv satelitarnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
7 minut temu, Makelele napisał:

Maciej Koper

O to chodzi, że jak wyłączę opcje Motion to nie przycina ale obraz jakby mniej płynnie chodził.. a jak suwaki ustawie na 10/5 albo 10/3 to są przycięcia. 

No to wygląda na to, że znalazłeś już odpowiedź ;) Samsung MU7000 to bardzo dobry TV, nie widzę potrzeby go wymieniać chyba, że na coś lepszego, np. Sony XE9005, ale to już także wyższa cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 godzinę temu, Maciej Koper napisał:

Nagrać na USB kodowany program - żaden problem, ale odkąd pamięcią sięgam to umowy licencyjne wymagają szyfrowania takich plików indywidualnym kluczem telewizora.

W legalnej sprzedaży są takie dekodery dvb-c gdzie można włożyć moduł CI UPC i zgrać ten materiał na kompa. Są też w sprzedaży grabbery gdzie można podpiąć po HDMI dekoder UPC i zgrać materiał z dysku.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
9 minut temu, mmpeg-4 napisał:

W legalnej sprzedaży są takie dekodery dvb-c gdzie można włożyć moduł CI UPC i zgrać ten materiał na kompa. Są też w sprzedaży grabbery gdzie można podpiąć po HDMI dekoder UPC i zgrać materiał z dysku.

Jeśli chodzi o grabbery hdmi to mogą być w legalnej sprzedaży, ale z pewnością nie jest legalna ich produkcja. Wymagałoby to zdekodowania protokołu HDCP, którym zaszyfrowany jest obraz na złączu HDMI w dekoderach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zgadzam się z tym że telewizor jest dobry gdyby nie te przycinanie to bym nie zastanawiał się nawet nad jego zwrotem. Nie wiem czy da się do tego przyzwyczaić :) jakbyś Sony do końca roku kosztował 4000 to bym mógł poczekać i go kupić ale nie wiadomo czy tak cena spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
7 godzin temu, Maciej Koper napisał:

Wymagałoby to zdekodowania protokołu HDCP, którym zaszyfrowany jest obraz na złączu HDMI w dekoderach.

No i to właśnie robią. W każdym lepszym sklepie tv sat sprzedaje się takie urządzenia,  tylko że o ile pamiętam nagrywanie odbywa się z nieco zmniejszonym bitrate i obraz jest nieco bardziej skompresowany. Być może już w nieoficjalnej sprzedaży z Chin można kupić urządzenia bez tego ograniczenia. Inna rzecz to tunery DVB-C w wejściem ethernet np takie :

'' Programy nagrywane na zewnętrzny dysk mają format TS i nie są kodowane co oznacza, że można je bez problemu odtwarzać na komputerze.''

http://www.hollex.pl/odbiorniki-dvb-c/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Odkopie znowu trochę temat bo cały czas mam problem z tym obrazem. Kontaktowałem sie z Samsungiem w tej sprawie i oczywiście oni umywają ręce i zganiają na kablówkę. Mam do Was pytanie co też mają ten problem napiszcie może skąd macie sygnał telewizyjny UPC, NC+ itd i czy dekoder lub moduł CI+ ? Po rozmowie z innym użytkownikiem zwróciliśmy uwagę że te przycięcia spowolnienie obrazu występuje równo co 90sek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam ten sam model tv z tym tylko ze kupiony w Niemczech tutaj to jest MU7009 oglądam mecze na niemieckim zdf z dekodera dvb i nie zauważyłem tego "spowalniania".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja mam ku6400 i od początku mam takie zjawisko, jedyne co zauważyłem jak by tv miał ten problem kiedy podany jest sygnał 1080i, zmieniam na 720p i nie ma tej przypadłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.01.2018 o 14:51, Maciej Koper napisał:

Jeśli chodzi o grabbery hdmi to mogą być w legalnej sprzedaży, ale z pewnością nie jest legalna ich produkcja. Wymagałoby to zdekodowania protokołu HDCP, którym zaszyfrowany jest obraz na złączu HDMI w dekoderach.

grabery encodery są legalne. Streamowanie tego do sieci już nie ;) po za tym taki stream do sieci szybko by odnaleźli ponieważ nc + np koduje w obrazie numer karty nazywa się to finger print. Co do graberów encoderów można je używać do streamowania gier. ;) Więc kolega wyżej jak najbardziej obraz może sobie zgrać ale raczej niech nikomu go nie udostępnia, a czy legalnie to robi czy nie to chyba oczywiste robił to dla testów! ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy te spowalniania obrazu sa bardzo widoczne czy trzeba sie przyjrzeć? posiadsm samsung 50mu6102 i ogladajac mecze ci jakiś czas wystepują takie ledwo zauwazalne przyciecia obrazu . Dziś podlacze naziemną na wieczorny mecz i zobacze czy to wina dostawcy Jambox .Jeżeli na naziemniej tez będą takie przyciecia to wymieniam tv na Lg 49uj6307.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy tez to u ciebie wyglada tak jakby przez ulamek sekundy obraz drżał i zeby to zauważyc to trzeba sie skupic na obrazie?
Kożystam z mag 250 ustawie na 720 i zobaczę,tv kupilem w media expert jest 30 dni na oddanie, zamieniam chyba na lg poprzedni padl po 10 latach.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
13 minut temu, darekc1 napisał:

Czy tez to u ciebie wyglada tak jakby przez ulamek sekundy obraz drżał i zeby to zauważyc to trzeba sie skupic na obrazie?
Kożystam z mag 250 ustawie na 720 i zobaczę,tv kupilem w media expert jest 30 dni na oddanie, zamieniam chyba na lg poprzedni padl po 10 latach.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Napisałem ci prywatna wiadomość odnośnie 50mu6102 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Podłączyłem wczoraj naziemną pod szajsunga i przycinki identyczne jak na Jambox z tym ze bardziej widoczne , nigdy już samsunga.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

porównanie mam takie że zmieniłem telewizor ze starszego full hd na ku6400 i pierwszego dnia już to widziałem....

mam kolege co ma ks7000 i nc+ i ma to samo

niektórzy na to uwagi chyba nie zwracają, np moja żona mówi mi że wymyślam :)

ja już też sobie daruje samsunga, sam tv może nie jest zły ale pierdoły które drażnią w tym telewizorze... eh nie wierzę że programiści samsunga nie potrafią zrobić tego

miałem zawsze samsungi od 15 lat i wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...