Skocz do zawartości
paw

Pierwszy Polski film w HD!!

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś dostałem moją ostatnią w życiu gazetkę plus+ i jest tam informacja że "Francuski numer" będzie także w HD tzn.w 720p!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='paw' post='35056' date='16.01.2007, 20:44 ']Dziś dostałem moją ostatnią w życiu gazetkę plus+ i jest tam informacja że "Francuski numer" będzie także w HD tzn.w 720p![/quote]

Hmmm,

pewien nie jestem ale czy czasem ten film nie był nakręcony technika video?
Bo jeśli tak to to nie będzie HD tylko upscal.
Skan HD można zrobić z celuloidu a nie z tasmy magnetycznej :(:blink: .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='35090' date='16.01.2007, 22:25 ']Hmmm,

pewien nie jestem ale czy czasem ten film nie był nakręcony technika video?
Bo jeśli tak to to nie będzie HD tylko upscal.
Skan HD można zrobić z celuloidu a nie z tasmy magnetycznej :(:blink: .

Pozdrawiam[/quote]

Nie widziałem tego filmu. Mógł zostać nakręcony techniką video HD czyli np. kamęrą Sony HDCAM (rejestrującą obraz na taśmie magnetycznej), która w Polsce zostało już sporo filmów zrealizowanych (np. Jasminum, Plac Zbawiciela, Mój Nikifor i inne) i która rejestruje w pełnym HD 1920x1080.
Ale jeśli światłoczuła to oczywiście skan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem:P Za to wiem ze wg/mnie jest to jeden z nudniejszych i cienkich filmów komediowych ostatnich lat;/ Z tych filmów co wymieniłeś to niestety chyba w HD żaden nie jest dostępny:( Ostatnio na torrentach pojawiają się filmy w Polskich wersjach językowych:P. Niestety 1 nowym filmem w HD(lub upscalu) na 2 miesiące i drogimi dekoderem jakoś mnie nie przekonuje do zostania z nimi :blink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polskie filmy sa realizowane w HD od kilku lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paw' post='35098' date='16.01.2007, 22:52 ']Z tych filmów co wymieniłeś to niestety chyba w HD żaden nie jest dostępny:( Ostatnio na torrentach pojawiają się filmy w Polskich wersjach językowych:P.[/quote]

Gdyby tak było już w tej chwili to trzeba by zakładać, że piractwo istnieje w tych raptem kilku studiach postprodukcyjnych w Polsce, które zajmują się obróbką i masteringiem HD. Innej drogi wycieku filmów w HD w Polsce nie ma, bo w w innych miejscach mastery HD nie bywały do tej pory. Oczywiście w tej chwili krąg firm zaangażowanych w HD zwiększa się; platformy N i Cyfra+, za chwilę pewnie Polsat Cyfrowy i jakieś kablówki. Oczywiście po emisji filmu, zgraniu go przez kogoś na dysk zostanie z pewnościa "puszczony" w sieć.
Ja tego nie popieram bo żyje po części z tej branży a tego typu obrót filmami obniża legalne wpływy dystrybutorów a tym samym i moje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też dostałem dzisiaj gazetkę i z tego co tam widać to niby DUŻO tego HD będzie (720p grrrrrrr..). Najpierw musze dokładnie obadać. Żeby to tylko ściema nie była!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech oni sobie to HD wsadzą... Nie dość, że 720p to jeszcze ten tragiczny bitrate i orgia makrobloków na ekranie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...