Skocz do zawartości
grzybekm

N VOD marzec!

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Krog . Nie ma sensu się przezbywać co po ile i gdzie ale czytaj uważnie : te tytuły które podałem przykładowo czyli Titanic , ET i inne , dodałem ze nie będzie za taka kase filmów które przeszły do historii kina czyli chodziło mi o to ze takich nowych filmów jak one wtedy nimi były nikt nie puści za mała kase , a Ty mi wyjeżdżasz z hasłem że masz je w wypozyczalni za 3 czy 2 złote . O ile pamiętam jak wchodził do wypozyczalni titanic to jako mega hit kosztował chyba 11 zł . POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad Wy te ceny bierzecie???????
Własnie sprawdziłem ofertę SKY i tak pełen pakiet ze sportem i filmami oraz z dopłatą za HD to 54 funty czyli gdzieś poniżej 300 PLN. ZA to dostajemy gdzieś w okolicy 80-100 kanałów pakietowych (trzeba oczywiście liczyć ze Sky movies leci na 10 kanałach) Jak na warunki cenowe polskie to duzo ale nie 1000 PLN choc sprawdzajac oferte CYfra z HBO i Canal+ moze sie schować a tez kosztuje ze ho ho ho. Do tego jakośc podobno powalajaca (zeznawał kolega mieszkajacy w Londynie i uzywajacy).
Dodam tylko że te 54 funty to cena bodajże tygodniowego biletu na środki komunikacji w Londynie :))))) (tak wiem ze komunikacja tam jest jedna z najdrozszych na świecie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. W SKY nie ma VOD
2. Tak. 20 kanałów filmowych (13 od SKY i reszta od innych nadawców)
3. Rzeczywiście za tanio nie jest. Nawet Brytyjczycy narzekają.
I wyobraź sobie ze na kanałach HD (a jest ich 10) widać pikselozę. Wiem bo używam. I jeszcze trzeba płacić dodatkowo Ł10 miesięcznie za samą możliwość oglądania tychże i Ł60 za instalację i Ł299 (!!!!) za samego boxa który nigdy nie zostanie twoją własnością. Nie wspomnę o ciągle zacinającym się Digibox HD, uciekającym dżwięku z plaubacku i naprawdę głośnym HDD. Wcale nie tak pięknie jak w reklamach.
Sorry, może nie powinienem, ale to chyba nie konkurencja więc polecam forum www.digitalspy.co.uk i dział Sky HD.
Duuuuużo problemów z boxami, obrazem itp. Nie tylko w "n"ce źle się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nareszcie jakaś rzetelna relacja kogoś kto ogląda na codzień ten mityczny SKY a nie specjalistów co przeczytali ofertę programową i są ekspertami i marzą o idealnej platformie gdzie ceny niskie, box działa bez żadnych usterek sterowany myślami, filmy pojawiają się w ofercie zanim zostaną nakręcone, wszystko to w 4D z krystalicznym dźwiękiem 136.12
Dzięki za sprowadzenie wszystkich bujających w obłokach i zapatrzonych w zagraniczne platformy na ziemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='igor1' post='35324' date='17.01.2007, 23:47 ']1. W SKY nie ma VOD
2. Tak. 20 kanałów filmowych (13 od SKY i reszta od innych nadawców)
3. Rzeczywiście za tanio nie jest. Nawet Brytyjczycy narzekają.
I wyobraź sobie ze na kanałach HD (a jest ich 10) widać pikselozę. Wiem bo używam. I jeszcze trzeba płacić dodatkowo Ł10 miesięcznie za samą możliwość oglądania tychże i Ł60 za instalację i Ł299 (!!!!) za samego boxa który nigdy nie zostanie twoją własnością. Nie wspomnę o ciągle zacinającym się Digibox HD, uciekającym dżwięku z plaubacku i naprawdę głośnym HDD. Wcale nie tak pięknie jak w reklamach.
Sorry, może nie powinienem, ale to chyba nie konkurencja więc polecam forum www.digitalspy.co.uk i dział Sky HD.
Duuuuużo problemów z boxami, obrazem itp. Nie tylko w "n"ce źle się dzieje.[/quote]

Uuu pozwolisz, że założę osobny temat bo to naprawdę powinien każdy przeczytać z narzekających. Wielkie dzięki za podzielenie się takim info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nasza N-ka wypada bardzo ale to bardzo korzystnie na tle innych platform i cenowo i programowo jest OK za taką oferte jaka jest i co najważniejsze tunerek N-ki oczywiście ten z twardzielem zbiera liczne nagrody na arenie miedzynarodowej , o czym chyba pisał jak się nie myle " Sat Kurier '' ( póki co napewno ma małe niedociągnięcia jak każdy niemowlak :lol: ). Więc niech wszyscy malkontenci znudzeni tak naprawde oglądaniem czego kolwiek ( bo nie pracują ) ściągają z netu pirackie filmy i na tej podstawie twierdzą że na N-ce same starocie ( no cóż trudno jest konkurować z piractwem internetowym ) , powinni nabrać dystansu i zejść na ziemie , bo kanał extra z filmowymi hitami i nowościami kinowymi czy to jako kanał premium czy oferta Vod musiałby kosztować naprawde sporo ( pewno z 500 zł na miesiać ) , a tego większość klientów ani by finansowo nie udzwignęła ani nie zaakceptowała i szybko było by po platformie . Jak o mnie chodzi to naprawde dla mnie liczy się treść fimu , a nie to czy ma w roczniku 2007 , tym bardziej że niestety większość tych hitów nowych to kaszana dla której nie warto nawet minuty poświecić , więc nie obraże się jak film na N-ce poleci rok po premierze i będzie to film wartościowy , ważne żeby poleciał . POZDROWIONKA zwłaszca dla tych co nie marudzą , że wszystko jest beee . :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='peterka1000' post='35305' date='18.01.2007, 00:18 ']O ile pamiętam jak wchodził do wypozyczalni titanic to jako mega hit kosztował chyba 11 zł .[/quote]
W moim mieście (niezbyt dużym ok.50 tys), każda nowość kosztuje 6 zł. Dla właścicieli karnetów 5 zł i 4 zł z hakiem dla karnetów 20 filmowych. [u]To gwoli wyjaśnienia, bo tej dyskusji sensu ciągnąc nie widzę[/u]. Jak jest każdy widzi, co m.in. widać na forum. Szkoda tylko, ze odniosłeś się do najmniej ważnego wątku mojej wypowiedzi pomijając kompletnie jej sedno, czyli odzwierciedlenie obietnic n-ki w naszych poprzednich wypowiedziach.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym ze my nie znamy oferty na luty :lol: Dziś się dowiedziałem ze będzie pierwszy film w hd. Nieustraszeni bracia ...
No ale wolałbym wiedzieć to wszystko od razu bo można odnieść wrażenie, że n'ka patrzy na forum i w zależności od nastrojów coś dorzuca.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W KONCU JAKIES SENSOWNE WYPOWIEDZI.
My naprawde jestesmy narodem stworzonym do narzekania. Masakra
Ale kolega nie narzekał na HD Boxa w Sky moze dlatego ze nie zna sie dobrze na sprzecie. A moze trafil mus ie calkiem sprawny egzemplarz.
W kazdym razie oferta filmowa na styczen jest całkiem całkiem. Ta w HD też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mjasinsk' post='35397' date='18.01.2007, 17:13 ']My naprawde jestesmy narodem stworzonym do narzekania. Masakra[/quote]

Przeczytałem wszystkie posty i nie znalazłem tu poza konstruktywną krytyką VOD w N-ce żadnego narzekania. Chyba że na ceny Sky ;-P
Mam wrażenie jednak że część osob ma kompleks bycia "polaczkami" - i za wszelką cene nie chcą narzekać bo wszystko jest cool.

Otóż nie jest cool :( Chce VOD. Taki jak z obietnic. Koncertowe opiepszanie N-ki powinno być na porzadku dziennym - jak inaczej sie dowiedzą że nielubimy być robieni w konia ?
Pisząc ... "no tak są 4 filmy a nie 10... no w kiepskiej jakości... z dubbingiem...stare - ale jest cool - wszyscy jesteśmy zadowoleni i z rodziną siedzimy i ogladamy" robimy z siebie idiotów i europejska wioskę w której mozna opowiadać o latających traktorach.

Jak jest źle to nie ma się co patyczkowac tylko jechac ich jak bure s.. - biorą nasze pieniądze bez mrugniecia okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wyglada tak: ktos ma N-ke i jak sie tylko da bedzie jej bronił ze jest super a jak nie super to trzeba im dac czas bo dopiero sie rozwijaja a co normalnego klienta obchodzi ze sie dopiero rozwijaja?
Jak cos kupuje to ma byc takie jak mowia a nie ze oni dopiero weszli na rynek to trzeba im dac taryfe ulgowa

Ale sa ludzie ktorym kazdy kit mozna wcisnac jak mojemu sasiadowi, dał sie naciac na VOD bo myslal ze bedzie mial 10 filmow miesiecznie w DD5.1 w HD i jeszcze szybciej niz na dvd a teraz klnie jak sie da na to bo wiekszosc filmow to juz widzial na Canal+ lub HBO lub na DVD i tak sobie obejrzal w styczniu 2 filmy za 30zł... Edytowane przez yaras22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='yaras22' post='37522' date='02.02.2007, 18:20 ']To wyglada tak: ktos ma N-ke i jak sie tylko da bedzie jej bronił ze jest super a jak nie super to trzeba im dac czas bo dopiero sie rozwijaja a co normalnego klienta obchodzi ze sie dopiero rozwijaja?
Jak cos kupuje to ma byc takie jak mowia a nie ze oni dopiero weszli na rynek to trzeba im dac taryfe ulgowa

Ale sa ludzie ktorym kazdy kit mozna wcisnac jak mojemu sasiadowi, dał sie naciac na VOD bo myslal ze bedzie mial 10 filmow miesiecznie w DD5.1 w HD i jeszcze szybciej niz na dvd a teraz klnie jak sie da na to bo wiekszosc filmow to juz widzial na Canal+ lub HBO lub na DVD i tak sobie obejrzal w styczniu 2 filmy za 30zł...[/quote]

To poczytaj sobie posty ludzi mających Cyfrę. Ile oni są w stanie wybaczyć platformie z 10 letnim stażem, mimo, że robieni są w bambuko na każdym kroku. Cyfra na nich pluje a oni piszą, że to deszcz pada. NIektóre posty naprawdę są super, np. gość pisze, że dla niego nie liczy się jakość a treść. Tak sobie myślę, że tacy ludzie to powinni sobie kupować wszysko na VHS (jest naprawdę super tanio w chwili obecnej) i zrezygnować z wszystkich platform. W cenie 5 do 8 zł za taśmę mogą kupić wszystkie największe hiciory :)
Masz rację, ludziom idzie wcisnąć każdu kit, ale N-ka nie jest tu wcale liderem. PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A oto artykulik z media2.pl :
Filmy z oferty VOD za darmo w TVP
Tydzień temu abonentom n, emisją w doskonałej jakości filmu z oferty VOD, ciśnienie podniósł TVN. Na tym jednak nie koniec. Telewizje otwarte prezentują kolejne premiery, z płatnej usługi platformy Grupy ITI.
Prezes ITI Neovision Maciej Sojka zapowiedział na konferencji prasowej, że co miesiąc do oferty VOD, będzie dodawanych 10 premier. Filmy pojawiają się, ale wirtualna wypożyczalnia nie może konkurować z tradycyjnymi punktami oferującymi rynkowe "nowości".

Niektórzy abonenci jeszcze nie ochłonęli po emisji filmu „Ciśnienie" w stacji TVN z dźwiękiem Dolby Digital 5.1, a już pojawiają się kolejne rodzynki. W sobotę, 17.02.2007 TVP1 pokazała „Dirty Dancing 2", a w piątek 23.02.2007 widzowie TVP1 zobaczą „Lawstoranta". Mimo, że „Dirty Dancing 2" nie był pokazany z dźwiękiem DD 5.1, jednak w DD 2.0 oglądało się go przyjemniej niż w ofercie VOD n-ki.

To oczywiście nie wszystkie pozycje, które się pojawiały bez dodatkowych opłat w telewizji publicznej. Biorąc pod uwagę fakt, że do korzystania z usługi jest potrzebny nbox recorder można wyeliminować argument niektórych osób twierdzących, że dzięki VOD możemy oglądać filmy, kiedy chcemy. Równie dobrze możemy je nagrać na wolnym od opłat kanale i oglądać, kiedy mamy ochotę i nikt nam go nie skasuje z dysku aktualizując bibliotekę.
data publikacji: niedziela, 18 lutego 2007, godz. 10:41
tagi: n, VOD
autor: Piotr Celiński. Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mjasinsk' post='35397' date='18.01.2007, 15:13 ']My naprawde jestesmy narodem stworzonym do narzekania[/quote]
Dla mnie to my jesteśmy bardziej narodem, któremy wszyscy chcą wcisnąć szajs i wmówić, że to czekolada... Przy czym o ile robią to firmy zagraniczne to jest to dla mnie zrozumiałe, ale jak już polska firma robi coś takiego to jest to niesmaczne.
Nka ma kiepską jakość (do przeżycia, ale bez rewelacji) zarówno SD jak i HD, oferta HD jest kiepsciunia, VOD to po prostu kpina z klienta zarówno pod względem jakości jak i oferty.
Tylko proszę mi nie wyjezdzać, że Cyfra też jest badziewna, bo jest. Jest za droga, jakość Canal+ i HBO woła o pomstę do nieba a brak 5.1 i 16/9 na kanałach filmowych to skandal. HD wystartowało żałośnie, ale wygląda to coraz lepiej, na razie jest "za darmo" (nie licząc kosztu modułu albo tunera) więc nie można narzekać.
Za to nikt na Polsat nie narzeka :P

A wracacając do VOD i oferty to cieszę się, że coś mnie postrzymało przed kupnem n-ki w pierwszych tygodniach (powstrzymała mnie głównie niekompetencja ITI i brak nboxów), kiedy jeszcze wszyscy byli zachwyceni. Teraz mogę spokojnie czekać przy Cyfrze i Polsacie aż sytuacja się rozwinie.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz zostałem zacytowany wiec odpowiadam i komentuje. W zasadzie zgadzam sie z Twoim postem ale uwazam ze ja i tak lepiej ocenilem sytuacje bo korzystam z oferty N płace mniej niz w Cyfrze mam lepiej niz mialem w Polsacie a konkurencja tak sie grzebie ze akurat jak wystartuje to mnie skonczy sie 12 miesieczna umowa (październik) i bede mial 3 bijace sie o klienta platformy do wyboru nie czekajac teraqz na nic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@maxiucca odnośnie jakości to zawsze się dziwiłem czytając różnego rodzaju recenzje prasowe z Hi-Fi dotyczących testów sprzetu audio/wieże,CD/z górnej i tej najwyższej półki o wielkich róznicach w poszczególnych markach które chyba dla zwykłego śmiertelnika w warunkach domowych są nie do uchwycenia teraz widzę że jest coraz więcej super ekspertów od wizji tylko jedni są zadowoleni a drudzy takiego gów.. bo może mają gów.. sprzęt lub zapominają o najsłabszym ogniwie które rzutuje na efekt końcowy/np.przy kiepskiej antenie,żle ustawionej,uszkodzonym konwenterze złym koncentryku itp najlepszy tuner,telewizor czy kabel nie pomoże w dobrym odbiorze/ Poniważ ja moze nie mam sprzętu najwyższych lotów to sprawdziłem u syna Drembox z dyskiem Sony panorama 32 cale/Tradycyjny/ do obraz Cyferki b.dobry jak dla mnie.Zresztą mam zgraną na płyty przez niego całą sage Star Wars w dvd z Canal + i jest ok.Oczywiście można widzieć jakieś naprawdę drobną róznice między np. HBO Comedy a pozosałymi HBO ale to jak się mówi drobny pryszcz.Odnośnie ceny to jak ktoś wywalił kilka tysięcy na plazmę to niech nie płacze o na tę pare złotych droższy abonament bo za lepsze treści niestety trzeba drożej płacić.Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Animal' post='39355' date='18.02.2007, 14:35 ']np.przy kiepskiej antenie,żle ustawionej,uszkodzonym konwenterze złym koncentryku itp najlepszy tuner,telewizor czy kabel nie pomoże w dobrym odbiorze[/quote]
No niezupełnie tak jest. To znaczy kiedyś przy transmisji analogowej to było tak jak piszesz, ale teraz to albo obraz masz albo nie (bo sytuację kiedy się rwie ze względu na słaby sygnał uważam za brak obrazu). Taka jest zaleta (i wada) obrazu cyfrowego.
Największy wpływ na jakość ma to co zaserwuje nam operator i telewizor (tuner pomijam, bo raczej mają parametry podobne)

Zauważ, że to jest forum o HD i ludzie raczej są wyczuleni na jakość obrazu.

Jeżeli chodzi o gwiezdne wojny, to akurat też to nagrywałem z C+ i średnio film zajmował 3 GB. Dla porównania wersje oficjalne na DVD szczelnie wypełniają cały krązek DVD9. Żeby zauważyć różnicę jakości nie trzeba być bardzo wyczulonym i mieć coś większego niż 32 cale. Zwłaszcza, że pisałeś o telewizorze CRT a te mają taką zaletę, że ładnie maskują wszelkie niedociągnięcia.

Oczywiście nie każdy zwraca na to uwagę. Ty nie zwracasz, więc dla Ciebie oferta N-ki, Cyfry czy Polsatu jest wystarczająca. Dla mnie zupełnie nie. Ale o gustach się nie dyskutuje. Jendym wystarczy koncert Mandaryny a inni muszą chodzić do filharmonii żeby zaspokoić swoje potrzeby kulturalne.
Ale jedno jest pewne, analizując nawet tylko parametry techniczne nadawanego sygnały, to na wszystkich platformach jakość jest słaba/średnia. Z całej N-ki najlepszą jakośc SD ma TVN i TVN7...
Ja zwracam bardzo na to uwagę i jak widze to co serwuje w VOD N-ka to mnie pusty śmiech ogarnia, bo jakość jest na poziomie DivXów (i to tych zajmujących 700 MB) z dźwiękiem stereo.
A po zasmakowaniu w dzwięku przestrzennego, stereo jest nie do przyjęcia.

Co ro różnicy pomiędzy HBO Comedy a innymi HBO, to HBO ma jakość fatalną a HBO Comedy jeszcze gorszą... No ale to już nie wina Cyfry, tylko HBO. Tak samo z Cinemaxami.

[quote name='Animal' post='39355' date='18.02.2007, 14:35 ']Odnośnie ceny to jak ktoś wywalił kilka tysięcy na plazmę to niech nie płacze o na tę pare złotych droższy abonament bo za lepsze treści niestety trzeba drożej płacić.[/quote]

Nikt nie płacze, ale 30 zł za filmy dobre, ale raczej stare i w jakości Divx bez oryginalnego przestrzennego dźwięku tylko z lektorem w stereo to jest przegięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='39347' date='18.02.2007, 11:58 ']Dla mnie to my jesteśmy bardziej narodem, któremy wszyscy chcą wcisnąć szajs i wmówić, że to czekolada... Przy czym o ile robią to firmy zagraniczne to jest to dla mnie zrozumiałe, ale jak już polska firma robi coś takiego to jest to niesmaczne.
Nka ma kiepską jakość (do przeżycia, ale bez rewelacji) zarówno SD jak i HD, oferta HD jest kiepsciunia, VOD to po prostu kpina z klienta zarówno pod względem jakości jak i oferty.
Tylko proszę mi nie wyjezdzać, że Cyfra też jest badziewna, bo jest. Jest za droga, jakość Canal+ i HBO woła o pomstę do nieba a brak 5.1 i 16/9 na kanałach filmowych to skandal. HD wystartowało żałośnie, ale wygląda to coraz lepiej, na razie jest "za darmo" (nie licząc kosztu modułu albo tunera) więc nie można narzekać.
Za to nikt na Polsat nie narzeka :)

A wracacając do VOD i oferty to cieszę się, że coś mnie postrzymało przed kupnem n-ki w pierwszych tygodniach (powstrzymała mnie głównie niekompetencja ITI i brak nboxów), kiedy jeszcze wszyscy byli zachwyceni. Teraz mogę spokojnie czekać przy Cyfrze i Polsacie aż sytuacja się rozwinie.[/quote]
Nie masz wyboru. Musisz się wyprowadzić do krainy doskonałości gdzie HD na ulicy leży, filmy lecą za darmo w UHDTV z dźwiękiem 28.5 i na dodatek platformy co miesiąc Ci dopłacają, że oglądasz ich program...
Taki sprytny gość co nie dał się nabić w butelkę n-ce nie może się marnować w tym kraju!!!
Chłopie! uciekaj stąd szybko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='39367' date='18.02.2007, 17:14 ']Ja zwracam bardzo na to uwagę i jak widze to co serwuje w VOD N-ka to mnie pusty śmiech ogarnia, bo jakość jest na poziomie DivXów (i to tych zajmujących 700 MB) z dźwiękiem stereo.
A po zasmakowaniu w dzwięku przestrzennego, stereo jest nie do przyjęcia.

Co ro różnicy pomiędzy HBO Comedy a innymi HBO, to HBO ma jakość fatalną a HBO Comedy jeszcze gorszą... No ale to już nie wina Cyfry, tylko HBO. Tak samo z Cinemaxami.
Nikt nie płacze, ale 30 zł za filmy dobre, ale raczej stare i w jakości Divx bez oryginalnego przestrzennego dźwięku tylko z lektorem w stereo to jest przegięcie.[/quote]

Niestety to jest to, co jak na razie dyskwalifikuje te usluge (moga dac nawet hiper nowosci - sensu brak przy takiej "jakosci")... I powiem szczerze, ze kompletnie nie rozumiem postepowania iTi, bo zeby przyciagnac klienta trzeba dac jakis lep, a w przypadku VOD-a dano takie gie, (chodzi o jakosc nie tresc... ta w przypadku wysokiej jakosci obrazu i dzwieku byla by za takie pieniadze akceptowalna) ze wogole nie pojmuje po co taka usluga?! Cyrfa dala lep w postaci sagi GW a n-ka zadowolila sie kanalami HD (za co oczywiscie chwala, ale sama oferta nie jest oprocz sportu z gatunku "lep dla mas") a PVR (EPG lezy i kwiczy... nie ma opcji timera, co przy naszych nadawcach majacych informacje nt wlasnej ramowki za nic, powoduje ze ta opcja staje sie irytujaca i nieuzywalna) oraz VOD (jw) sprawiaja wrazenie zupelnie niedopracowanych. Jakosc obrazu i dzwieku powinna byc dla nowej platformy fundamentem ofery, szczegolnie w sytuacji braku jakiejkolwiek konkurencji (C+ HD dopiero wystartuje na serio za 0/5y) w tym wzgledzie. Przeciez kazdy posiadacz odbiornika HD kupil ten sprzet by wykorzystac jego potencjal tylko i wylacznie przy odpowiednim zrodle, najlepiej HD a sprzedaz plaskich ekranow idze w najlepsze - to sa oczywista grupa potencjalnych klientow. VOD w takiej jak obecna postaci jest GORSZY od dobrej wypozyczalni, bo w niej mozemy wybrac za 30zl od 4 do 6 tytulow (czyli maks tego, co znajdziemy dla siebie srednio miesiecznie na dzisiejszym VODzie) w jakosci daleko lepszej natywnie, a dodatkowo posiadajac odpowiedni sprzet skalujacy wogole nie ma o czym gadac i czego porownywac.
Na marginesie martwi mnie wyraznie slabsza jakosc czesci kanalow z oferty niz ta jaka byla oferowana na przelomie listopada / grudnia (kiedy nabywalem nboxa). Naprawde wole ogladac mniej ale w bezkompromisowej jakosci. Coraz czesciej mam wrazenie, ze kanaly HD wygladaja coraz mniej jak HD (piksele na Disco!!!!) Jedynie MGM daje rade, a to przez wzglad na specyficzna oferte, gdzie obraz filmowy sprzed kilkunastu/dziesieciu lat nawet z dropem nie przeszkadza a i bitrate wyglada na najlepszy (widac ze ktos tu dba o jakies rozsadne parametry nadawcze).
Powracajac do VOD-a. Albo n-ka zrobi z tego HD kiosk z filmami i serialami albo bedzie to totalny niewypal. Nawet "filmy jakosci DVD" jak to serwuje konkurencja w spotach, nie bylby tu zadnym rozwiazaniem (a jak na razie jest marzeniem scietej glowy)... w koncu ten znaczek HDTV do czegos obliguje? A moze nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='KrzyHo' post='39375' date='18.02.2007, 18:51 ']Nie masz wyboru. Musisz się wyprowadzić do krainy doskonałości gdzie HD na ulicy leży, filmy lecą za darmo w UHDTV z dźwiękiem 28.5 i na dodatek platformy co miesiąc Ci dopłacają, że oglądasz ich program...
Taki sprytny gość co nie dał się nabić w butelkę n-ce nie może się marnować w tym kraju!!![/quote]

Ale o co Ci chodzi? Chcesz sprowokować mnie czy moderatorów, bo nie wiem? Jak masz problem to wal pięścią w ścianę... A wycieczki osobiste sobie daruj.

HD w Polsce jest do bani i to jest fakt a nie moje (czy czyjeś inne) narzekanie. Jeszcze raz piszę: wciska nam się szajs i mówi, że to czekolada. Dziwne jest tylko to, że niektórzy faktycznie czują czekolade w tym g**nie. Tyle zachwytów nad jakością n-ki co wylało się na fora jak tylko n ruszyło to dawno nie było. A prawda jest taka, że jakość SD/HD/VOD jest kiepskawa. Zresztą tak samo kiepsko jest z Cyfrą czy Polsatem.

Nie chce nic za darmo, jestem w stanie zapłacić tyle ile w "normalnych" krajach, ale nie mam nawet wyboru. N zapowiadało cuda a wyszło jak zwykle czyli kiepsko. W porównaniu z tym co oferuje Sky UK, Premiere czy Sky Italia to oferta N jest żartem. Oczywiście, że tam jest drożej, ale z drugiej strony można wykupić abonament Premiere na sam kanał HD za 9.99 Eur. Zła oferta?
Szwedzi za to mogą sobie wykupić za sam Canal+ (3xFilm SD, 2xSport SD, 1xMix SD i 2 kanały HD: Film i Sport) za 100 zł. Oczywiście filmowe kanały w 5.1 i w 16/9. Full pakiet kosztuje 162 zł czyli mniej więcej tyle co pełny pakiet w Cyfra+. Różnica w jakości ogromna, ceny podobne, a rynek w sumie mniejszy niż polski, bo Dania+Szwecja+Norwegia+Finlandia to jakieś 25 milionów. Konkurencja też żadna (Viasat) a jednak nie wykorzystują swojej pozycji i nie wciskają szajsu. To samo w Niemczech, UK, Włoszech czy Hiszpanii. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' post='39376' date='18.02.2007, 18:51 ']Na marginesie martwi mnie wyraznie slabsza jakosc czesci kanalow z oferty niz ta jaka byla oferowana na przelomie listopada / grudnia (kiedy nabywalem nboxa). Naprawde wole ogladac mniej ale w bezkompromisowej jakosci. Coraz czesciej mam wrazenie, ze kanaly HD wygladaja coraz mniej jak HD (piksele na Disco!!!!)[/quote]
Bo N ma zapchane transpondery, jest o tym wątek:
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=4631"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=4631[/url]

[quote name='ein' post='39376' date='18.02.2007, 18:51 ']Jedynie MGM daje rade, a to przez wzglad na specyficzna oferte, gdzie obraz filmowy sprzed kilkunastu/dziesieciu lat nawet z dropem nie przeszkadza a i bitrate wyglada na najlepszy (widac ze ktos tu dba o jakies rozsadne parametry nadawcze).[/quote]
Masz rację, ale niestety świadczy fatalnie o ofercie MGM i jakości ich transferów. Bo film kręcony w latach 80tych napradę można tak ładnie przetransferować, że będzie wyglądał jak nakręcony w zeszłym roku. Dobrym przykładem niech będzie tu Batman i Batman Returns puszczany na japońskim BS-Hi (a Batman ostatnio poszedł też w USA, tylko w wiele niższym bitrate), Jak ktoś nie wierzy to moge screeny umieścić. Ale to nie tylko to, ostatnio sporo starszych pozycji idzie w HD i ciągle zaskakują mnie jakością (Alien, Aliens, Blade Runner)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='39382' date='18.02.2007, 19:35 ']Szwedzi za to mogą sobie wykupić za sam Canal+ (3xFilm SD, 2xSport SD, 1xMix SD i 2 kanały HD: Film i Sport) za 100 zł. Oczywiście filmowe kanały w 5.1 i w 16/9. Full pakiet kosztuje 162 zł czyli mniej więcej tyle co pełny pakiet w Cyfra+. Różnica w jakości ogromna, ceny podobne, a rynek w sumie mniejszy niż polski, bo Dania+Szwecja+Norwegia+Finlandia to jakieś 25 milionów. Konkurencja też żadna (Viasat) a jednak nie wykorzystują swojej pozycji i nie wciskają szajsu. To samo w Niemczech, UK, Włoszech czy Hiszpanii.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorki, cos nie tak poszlo. Odpisuje na temat Szwecji.
Canal plus ma w Skandynawi (lacznie z Dania) okolo 850 tys uzytkownikow.
Oto ceny:(uzywam przelicznika 1 zl0 2 korony szwedzkie)
oplata startowa 350 zlotych, oplata za uzywanie karty 85 zloty na kwartal, wynajecie tunera 35 zlotych/m (chyba nie HDTV), mozna kupic HDTV za 1800 zl (bez rekordera). Abonament rodzinny z HDTV w co wchodzi wszystko kosztuje 190 zl na miesiac, a dodatek do zwyklego pakieto z HDTV kosztuje 50 zl/m. Ale od lutego ma byc 150 filmow na rok w HD i 190 meczow w nozna.

Jak to sie zsumuje to raczej jest wiecej niz 100 zloty na miesiac, a oferta canalplus to jak cyfra (i chyba tez wszystko w 720p).
Nie bronie n-ki, mam tez cyfre. Uwazam tylko ze Szwecja to akurat troche za nami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='whiteghost' post='39652' date='20.02.2007, 21:38 ']Są już może jakieś przecieki dotyczące oferty VOD na miesiąc marzec ?[/quote]

Armia Boga: Bunt
CUBE 2: Hypesześcian
Eros
Pinokio
Pułapka
Statyści
Straszny film
Szkoła Stewardes

Do tego prawdopodobnie coś w HD ale już lepiej nic nie pisać o tym HD póki się w koncu nie pokaze.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...