Skocz do zawartości
pmcomp

Turecki OLED czyli GRUNDIG 65 VLO 9795

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.mediamarkt.de/de/product/_grundig-65-vlo-9795-sp-2313077.html?uympq=vpqr&rbtc=aff|con|240427||p|affilinet&subid=-tv-text-311-34-10-0-ev1--&ref=240427--tv-text-311-34-10-0-ev1--&affmt=2&affmn=2

 

grundig-65-vlo-9795.jpg

 

http://www.grundig.com/de-at/develop/testpage-products/details/65-vlo-9795-sp

 

Cena znakomita. 1800 EUR minus 250 EUR w kuponie.

Wychodzi 6.400 zł za 65" !!! No, no, no ... Za chwilę technologia LCD będzie w wielkie d... . Stawiam, że niedługo Chińczycy wprowadzą na rynki swojego OLEDa.

 

Pozdro

I zastanawiam się czy nie kupić do salonu :ph34r:.

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o tym TV. Niedużo w sieci ale coś na niemieckich forach znalazłem.

To jest TV jako ekran. Nazywają go Smart TV bez Smart TV. Na szczęście system chodzi płynnie bez zacięć. Wyświetlanie obrazu jak w produktach LG. 

Cenowy killer.

Gdyby w tej cenie był ten model z 3D, który tez jest w ofercie pod marką Grundig, to juz by był mój. Chociaż ja tak naprawdę nie potrzebuje TV do salonu. Projektor w zupełności wystarczy.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogliby go zrobić jako zupełnie bezramkowy - i wrzucasz 4 sztuki i masz najlepszy obraz w 130calach za smieszne pieniądze :)

ot takie marzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pmcomp napisał:

Wyświetlanie obrazu jak w produktach LG. 

Tylko najlepsze firmy mają dobre upłynniacze i skalery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mmpeg-4 napisał:

Tylko najlepsze firmy mają dobre upłynniacze i skalery.

 

 

Tzn które?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, mmpeg-4 napisał:

Tylko najlepsze firmy mają dobre upłynniacze i skalery.

Jakiś konkret?

Bo nt. działania upłynniaczy tego Grundiga nie znalazłem w necie nic. Skalowanie z 1080i do 2060p to akurat tak prosty proces, że poradzi sobie z tym każdy TV. Skalowanie z SD mnie osobiście nie rajcuje bo nie pamiętam kiedy oglądałem coś w SD. A jesli z DVD to skalowanie do fullHD robi BD player. A potem jak napisałem, w TV.

Za to jak wspomniałem o Smart TV w tym telewizorze można zapomnieć. Tragedia. To tez nie problem bo na rynku jest mnóstwo "pudełeczek". Np. Apple TV, Google Chromecast czy wszelkiej maści chińskie Androidy.

 

Pozdro 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Systemy de-blur i de-judder w takich markach jak :Sony, Panas, Samsung, LG ten ostatni powinien jeszcze dodać strobowanie podświetlaniem. A najlepszy skaler w dół dla materiałów HD na matrycy 4K, ma Panas, bo pozwala ominąć stratne algorytowe skalowanie, sprytnym rozwiązaniem gdzie dla sygnału HD, 4  małe pixele na matrycy 4K tworzą kwadrat o wielkości jednego pixela  z matryc HD dla danego rozmiaru.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, mmpeg-4 napisał:

Systemy de-blur i de-judder w takich markach jak :Sony, Panas, Samsung, LG ten ostatni powinien jeszcze dodać strobowanie podświetlaniem. A najlepszy skaler w dół dla materiałów HD na matrycy 4K, ma Panas, bo pozwala ominąć stratne algorytowe skalowanie, sprytnym rozwiązaniem gdzie dla sygnału HD, 4  małe pixele na matrycy 4K tworzą kwadrat o wielkości jednego pixela  z matryc HD dla danego rozmiaru.

Co do skalera zgoda, potwierdzam ze Panasonic robi to naprawdę dobrze, co do upłynniaczy..., (pomijam wadliwy w Ez1000) ,ale ten z DX900 działa niezle, LG wprowadza mnóstwo artefaktów (szczerze az za duzo) Sony robi to chyba najpłynniej, ale moje doświadczenie z Sony jest najmniejsze i polega na obserwacji sprzętu u znajomych...

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...