Skocz do zawartości
kislawa

Nowy tv do 10k do jasnego salonu.

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegoś na wymianę mojego Sharp 60 lc635 z ktorego ogólnie jestem bardzo zadowolony ale denerwuje mnie clouding i taka sobie czerń. Budżet max 10k, oczywiście im mniej tym lepiej. Wiec chce super czerni i ładnego hdr. Oglądałem 4 modele ale do każdego mam jakieś aleee i przy każdym martwi mnie to ze mam okna w telewizor :)

philips pus8102 - ładne, fajne, ale mam wątpliwości bo cena jest aż za dobra - jakie są wady? I hdr chyba nie jest jakiś super?

sony xe93 i 90 - kolory i hdr to bajka ale cloudning gorszy niż u mnie wiec chyba odpada

lg c7 boje się jak to będzie grało w dzień oraz wszyskich wad oled które są opisywane na forach. Obawiam się wydania ponad 10k na tv na który będę narzekał.

Nie mam telewizji wiec ten aspekt mnie nie interesuje, tv ma służyć tylko do konsoli, serwisów streamingowych i filmów. 

TV obecnie jest używany z chromecastem do netflixa i youtube wiec dobrze aby nowy miał solidny os gdzie będzie to wszystko działało jak trzeba oraz chce dobrego odtwarzacza filmów z zewnetrznego hdd - obecnie używam med8era. Reszta w ankiecie.

Glosniki są nie ważne gdyż mam fidelio e5 i jestem z niego bardzo zadowolony.

Obecnie mam 60 cali wiec jak zmienić to tylko na większy, myśle ze 75 to za dużo na ta odległość ale 65 brzmi rozsądnie.

ps rozważę wszystkie propozycje ale bardzo proszę nie proponować tcl ;) 

Na koniec ankieta:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?

5 m x 6m.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?

Niecałe 2m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 

Zwykle 1-2.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? 

Raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? 

Będzie stał 
6. Jak słońce świeci w pokoju ?

Słońce jest na przeciwko tv - cała ściana okien. 
7. Jaki masz obecnie telewizor ?

60 cali sharp lc635

9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 

Full HD (filmy, konsola) i 4K (Netflix) i dużo youtube 
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? 

PS4, nintendo Switch, może niebawem Xbox x
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 

3h, codziennie w weekendy czasem nawet 12h.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?

Mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? 

Filmy i seriale nic poniżej hd
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?

Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?

60% filmy i seriale, 40% gry.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?

 Wieczorem.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 

Nie.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? 

Tak.

Edytowane przez kislawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej - 8102 - fajny telewizor, ale jak do 10K to czemu nie OLED - POS9002 albo Quantum Dot - 8602? Spokojnie starczy pieniędzy zarówno na model wyższy o jedno jak i o dwa oczka.

Jeśli masz czas to może lepiej się trochę jednak wstrzymać z kupnem telewizora - zaraz wychodzą nowe modele!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...