Skocz do zawartości
Wojciech Nikodem

Amplituner Denon AVR 3312 i Subwoofer VelodyneQ10

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,

Mam bardzo ciekawy problem komunikacyjny miedzy Amplitunerem AVR3312 i Subwooferm Velodyne Q10

(zdjecie pogladowe w zalaczniku dla ulatwienia) Otóż po zakupie sprzętu dostałem wytyczne żeby kupić kabel do subwoofera 2 na 1 (podwójna wtyczka po stornie subwoofera i jedna po stronie amplitunera) ta wtyczka miała iść do gniazda podpisanego na amplitunerze jako SW- było to gniazdo najbardziej wysuniete na prawo (patrząc na amplituner od tyłu) w sekcji SUBWOOFER. Prócz tego gniazda znajduje się tam jeszcze 4 pary gniazd (3 pary bialo czerwone i 1 para czarno biala).

Ja miałem kabel 2 na 2 więc z braku 2 na 1 podłączyłem kabel 2 na 2 w taki sposób, że jeden kabel szedl do gniazda SW wspomnianego wyzej a drugi podlaczylem do drugiego czarnego gniazda rowniez opisanego jako SW. Subwoofer dzialal w tej konfiguracji przez jakis czas i przestał się wzbudzać i współpracować z amplitunerem.

Pozniej mialem wymiane mebli gdzie przy odlaczaniu kabla ulamal sie pin od wtyczki (czesc zostala w srodku w czarnym gniezdzie SW , tym który jest w parze z białym gniazdem). Cześć tego pinu dalej jest w gniezdzie (zaznaczylem na obrazku gdzie).

Zakupiłem drugi kabel tym razem 1 na 1 ponieważ Pan w salonie Denona powiedział mi, że taki kabel spokojnie będzie działał. Miałem go podłączyć do czerwonego gniazda po stronie subowoofera i czarnego gniazda SW na amplitunerze (tego bez pary). Subwoofer działał przez jakis czas i znowu przestał się wzbudzać. Przełożyłem wtyczkę do następnego w kolejce czerwonego gniazda w sekcji Subwoofer i amplituner znowu działał przez jakiś czas po czym przestał. Przelożylem go do następnego w kolejce czerwonego gniazda i znowu działał przez jakiś czas i przestał.

Niedawno zakupilem 3 kabel tym razem 2 na 1 czyli taki jak mialem rekomendowany przy zakupie. Ku mojej radosci po podlaczeniu do czarnego gniazda bez pary w amplitunerze zaczelo smigac ... niestety na pare dni i znowu przestalo dzialac. sprobowalem przekladac do jedngo z gniazd czerownych i znowu odpalilo na pare dni i dzisiaj nie dziala.

Co ciekawe - podczas konfiguracji glosnikow w menu amplitunera, po podlaczeniu do czarnego gniazda SW bez pary, subwoofer sie wzbudza i daje "glos" ale pozniej podczas normalnej pracy (ogladanie filmow itd) nie wzbudza sie a po recznym wlaczeniu pilotem nie wydaje z siebie zadnych dzwiekow.

To jest moj pierwszy sprzet audio z prawdziwego zdarzenia w zyciu i moja wiedza jest stosunkowo niewielka.

Jesli ktos moze mi wskazac co zrobic w tej sytuacji lub skierowac gdzie z tym uderzac bede wdziewczny

Pozdrawiam 

amplituner.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Wojciech Nikodem napisał:

Zakupiłem drugi kabel tym razem 1 na 1 ponieważ Pan w salonie Denona powiedział mi, że taki kabel spokojnie będzie działał. Miałem go podłączyć do czerwonego gniazda po stronie subowoofera i czarnego gniazda SW na amplitunerze (tego bez pary). Subwoofer działał przez jakis czas i znowu przestał się wzbudzać. Przełożyłem wtyczkę do następnego w kolejce czerwonego gniazda w sekcji Subwoofer i amplituner znowu działał przez jakiś czas po czym przestał. Przelożylem go do następnego w kolejce czerwonego gniazda i znowu działał przez jakiś czas i przestał.

amplituner.JPG

Kolego nie ma czegoś takiego jak sekcja subwoofer, tylko gniazdo z oznaczeniem SW służy do podłączania subwoofera aktywnego jaki ty masz, podłączasz go pojedynczym  kablem typu chinch.
Wyciągnij ten ułamany pin, podłącz prawidłowo subwoofer z amplitunerem, ustaw na subwooferze fazę i wzmocnienie (najlepiej na połowę), po czym przeprowadź od nowa kalibrację głośników w amplitunerze używając dołączonego do niego mikrofonu.
Jeżeli problem będzie się powtarzał to wysyłaj subwoofer do reklamacji, miałem podobne problemy z subwooferem JBL i wizyta w serwisie pomogła.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 

wyciagnalem PIN, podłączyłem subwoofer to gniazda z wygrzebanymi pinem, skalibrowałem mikrofonem i wszystko pięknie działała, co prawda podczas oglądania meczu właśnie jakby subwoofer się wyłączył ale po ponownie się wzbudził ... może to wina tego ze nc+ nie wysyła dźwięku na subwoofer?

bede obserwował 

dzieki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...