Skocz do zawartości
  • 0
cureman

Samsung 55 Qled7F

Pytanie

Witam.

Jako że na portalu znalazłem testy Q8 i Q9 sam posiadam Q7 i chciałbym uzyskać pomoc w sprawie ustawienia HDR .

Czy w telewizorze po wykryciu sygnału HDR powinna się pojawić jakaś informacja o wykryciu HDR ?

W aplikacji Netflix jak i konsoli Xbox one X (wyjście hdmi ustawione na Deep color na on )nie pojawia się żadna informacja o wykryciu HDRa! Z tego co pamiętam to w Samsungu KS 7000 pojawiało się info .

W teście Q8 pojawiła się wzmianka o ustawieniu HDR 

Cyt -Warto pochylić się także nad kalibracją trybu HDR. Jak się bowiem okazuje jest ona niezwykle istotna. W kolejnym akapicie przedstawię o co dokładniej chodzi, jednak skrótowo napiszę, że efekt jest zadowalający dopiero po przesunięciu suwaka „ST2084” na skrajną wartość, tj. 3. W fabrycznych ustawieniach efekty świetlne są zaniżone o kilkadziesiąt procent! Trudno powiedzieć dlaczego zostały one tak słabo dopracowane, seria KS miała zdecydowanie lepszy fabrycznie tryb HDR. Grunt, że jest możliwość regulacji
Źródło: https://hdtvpolska.com/samsung-q8c-test-65-telewizora-qled-2017-z-ultra-hd-i-hdr/

U mnie fabrycznie (foto )jest tak ustawione ,czy muszę coś zmienić? Ktoś pomoże i podzieli się wiedzą? 

 

20171209_003936.jpg

20171209_004006.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A nie miałeś czasami OLEDa LG ? Zwróciłeś go i zamieniłeś na Q7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam w domu 3 telewizory.Nic nie zwróciłem. W  każdym pokoju mam inny tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Rozumiem. A jaki masz 3 telewizor, jak można się spytać ? :) No i pytanie do Ciebie jako praktycznego użytkownika - jak wygląda obraz na OLED w porównaniu do Q7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Panasonic DX 900 .

Obraz na Qled zdecydowanie jest jaśniejszy od Oled i do jasnego salonu zdecydowanie lepszy wybór. 

Wiadomo że czerń zawsze będzie gorsza w LCD. Ale są inne plusy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...