Skocz do zawartości
krisis

Panasonic TX-xxDXxxx aktualizacja do v.3.270 - co zmienia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W dniu wczorajszym na moim Panasie pojawił się update - niestety opis na stronie producenta jest dość lakoniczny i nie za wiele można się z niego dowiedzieć prócz info:

1. mprove network applications.

LINK TUTAJ

Czy ktoś mógłby rozwinąć temat i napisać co tak na prawdę się zmieniło i na czym ta aktualizacja polega/co zmienia  - oczywiście pytam o nową wersję v.3.270

Dodatkowo moja stara wersja softu była 3.252, jednak na oficjalnej stronie producenta jej nie ma - tutaj również prosiłbym o uchylenie rąbka tajemnicy dlaczego była ona "nowsza" niż podaje oficjalnie producent i jakie były w niej zmiany.

Jedyne info znalezione na AVForums informuje o zmianie parametrów wejścia HDMI ale również - jako laik - nie za bardzo orientuję się co to zmienia - LINK

Będę wdzięczny za informacje na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@makakam Dziękuję za informacje, jednak o ile dobrze się orientuję to nikt w PL nie nadaje w tym formacie kanałów TV - bez względu czy jest to kablówka czy satelita???

BTW. rozumiem, że to jedyna zmiana jaką wprowadza ten soft? Może jakiś forumowy Expert będzie miał dodatkowe info?

Dodatkowo podpytam, czy YouTube z tych TV powinno odpalać się w 4K (jak jest to opisane przy treści video) bo u mnie chodzi tylko w HD :( czy to kwestia konfiguracji TV?

Czy ten update to powinien poprawić ? dodam że TV podłączone kablem do rutera nie poprzez WiFi.

Dziękuję,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@makakam Dziękuję za informacje, jednak o ile dobrze się orientuję to nikt w PL nie nadaje w tym formacie kanałów TV - bez względu czy jest to kablówka czy satelita???
BTW. rozumiem, że to jedyna zmiana jaką wprowadza ten soft? Może jakiś forumowy Expert będzie miał dodatkowe info?
Dodatkowo podpytam, czy YouTube z tych TV powinno odpalać się w 4K (jak jest to opisane przy treści video) bo u mnie chodzi tylko w HD  czy to kwestia konfiguracji TV?
Czy ten update to powinien poprawić ? dodam że TV podłączone kablem do rutera nie poprzez WiFi.
Dziękuję,
Myślałem że może dodadzą w tej aktualizacji jakiejś aplikacje jak np Eleven a tu dalej lipa, nie można normalnie oglądać

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem jednak nic więcej się nie zmieniło - np. Vimeo u mnie nie działa - czarny ekran i powrót z aplikacji do kanału na którym mam podłączony dekoder :(

Poczekajmy chwilę może więcej osób, po update TV, będzie miało swoje nowe spostrzeżenia?!

Nikt z redakcji się nie wypowie coś więcej nt. zadanych przeze mnie pytań???

Dzięki

Edytowane przez krisis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, krisis napisał:

Dodatkowo podpytam, czy YouTube z tych TV powinno odpalać się w 4K (jak jest to opisane przy treści video) bo u mnie chodzi tylko w HD :( czy to kwestia konfiguracji TV?

Jeżeli film na You Tube jest w 4K to na tv sobie ustawiasz rozdzielczość jak na komputerze.

Oczywiście żeby załapać YT 4K musi być odpowiednie łącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robert_1988_KrK oczywiście jeżeli na smart TV wejdę poprzez przeglądarkę w tym wypadku Mozille to mam możliwość wyboru streaming 4K - jednak jak sprawdzić czy faktycznie TV to wyświetla ??? Przycisk "i" na pilocie nie wyświetla danych odnośnie parametrów obrazu w lewym górnym rogu :( tak jak np. przy zmianie wyświetlania obrazu na PS4 (wyskakuje okienko z info o zmianie rozdzielczości i HDRa na TV)

Znowu jak wchodzę na YT poprzez dedykowaną aplikację to - po sprawdzeniu przez "nerdy" - treści 4K są wyświetlane max. w HD i nie mam możliwości zmiany na 4K HDR itp.

Masz patent jak to zmienić na aplikacji dedykowanej??? Jak sprawdzić jaką rozdzielczość TV aktualnie wyświetla?

Dzięki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie mam  jeszcze w domu  telewizora   4k ale w rozwiazaniu problemu moze pomoc    film z linku nizej.

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Znowu jak wchodzę na YT poprzez dedykowaną aplikację to - po sprawdzeniu przez "nerdy" - treści 4K są wyświetlane max. w HD i nie mam możliwości zmiany na 4K HDR itp.

Masz patent jak to zmienić na aplikacji dedykowanej??? Jak sprawdzić jaką rozdzielczość TV aktualnie wyświetla?

Dzięki,

To w jakiej rozdzielczości wyświetlane są treści nadawane w 4K zależy od szybkości łącza. Też miałem problemy przy połączeniu bezprzewodowym, ale gdy router połączyłem z TV kablem, problem zniknął i materiały wyświetlane są w rozdzielczości awizowanej. Szybkość łącza (aktualna) jest wyświetlana na bieżąco w zakładce "nerdy".

Ps. Wyświetlanie obrazu 4K w moim przypadku jest, gdy wyświetlana prędkość łącza jest powyżej 27.

Edytowane przez Onufrykor[beeep]ała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2017 o 18:42, grundig napisał:

Witam.

Nie mam  jeszcze w domu  telewizora   4k ale w rozwiazaniu problemu moze pomoc    film z linku nizej.

 

Witaj grundig dziękuję za Twoją wskazówkę i oczywiście działa ona poprzez przeglądarkę i to znam i wiem jak zmienić treści z np. HD na 4K, jednak chodziło mi o dedykowaną apkę YT na tym TV i tam już nie ma ikonki ze zmianą rozdzielczości :(. po co więc dedykowana apka jak dalej trzeba "przekopać" się przez przeglądarkę ?! ....no ale w sumie jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma ;)

Jednak dalej nie rozwiązuje to problemu - jak potwierdzić czy ta treść (prócz włączenia "nerdów" w YT) jest wyświetlana właśnie w 4K na TV???  kompletna głupota ze strony Panasa, że nie można tego potwierdzić wyświetlając info na TV(czarne tło z podaniem rozdzielczości i info o formacie w lewym górnym rogu) , tak jak to ma miejsce przy zmianie trybu na dekoder/konsole itp. - takie okienko się wyświetla - w aplikacjach już nie :(

@Onufrykor[beeep]ał

Dziękuję również za Twoje spostrzeżenia - mam dobre łącze/TV przez kabel, dalej leci FULL HD - sprawdzone przez nerdy - dobrze, że tego nie wycieli jak zmiany rozdzielczości!

W zasadzie, można to opisać tak - dedykowana apka na Panasie jak YT jest dla leniwych/szybkiego podglądu zawartych tam treści bez "skupiania" się na jakości, jednak jak chcemy coś więcej (zmienić format na lepszą jakość) to bez przeglądarki (w tym wypadku Mozilli) się nie obędzie :angry2: chociaż i tak nie można być pewnym czy ten TV na pewno wyświetla to w takim formacje jak pokazują "nerdy" czy tylko np. to skaluje....

Jeżeli ktokolwiek miałby więcej info odnośnie aktualizacji w tych modelach Panasa TX-xxDXxxx aktualizacja do v.3.270 co i jak to będę wdzięczny za info.

Pozdrawiam i dziękuję za dyskusję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się trochę do tematu , nie miałem do czynienia wcześniej z Panasem więc mam parę pytań też związanych z aktualizacją która może w przyszłości pomóc.

Pierwsze pytanie czy w opcji epg /guide w Panasonicu nigdy nie było możliwości przypomnienia dla wybranego programu? W moim przypadku jest tylko nagrywanie. Przecież telewizory LCD sprzed 10 lat mają taką funkcje.

Druga sprawa to właśnie nagrywanie z usb, zastanawiam się nad kupnem tego dysku z zasilaniem tylko nie wiem jak to wygląda. W moim starszym samsungu włożony mam pendrive ,TV wyłączony tzn. w stanie czuwanie przyjadę po dwóch dniach i mam nagrane wcześniej zaplanowane programy. Tutaj musi być dysk cały czas włączony i nie wiem czy on się wybudza na czas nagrania ? Tak to wygląda?

Czy jest szansa że będą jakieś aktualizacje które dorzucą polskie aplikacje np.VODTVP , bo wiedziałem że smart nie ma porównania z samsungiem ale nie wiedziałem że jest aż taka przepaść. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...