Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Najpierw wytyczne/preferencje:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 
ok. 30 m2 (salon otwarty na jadalnię)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z prawej strony (duże okna na całą ścianę, wychodzące na taras - południe)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sharp 32" HD Ready
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Co najmniej 4xHDMI, funkcje Smart (Netflix, YouTube, jeśli się da, to radio internetowe), niezły dźwięk
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, w niedalekiej przyszłości 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Amplituner 4K, Blu-ray 4K, głośniki Dolby Atmos (listwa/subwoofer/satelity), konsola Xbox One X, odtwarzacz multimedialny 4K
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy akcji, seriale, programy przyrodnicze, koszykówka NBA
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Konsola (1-2 h dziennie)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami i w nocy
17. Preferencje co do wielkości? 55"-65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nienaturalne (zbyt przerysowane i nasycone kolory), zbyt skomplikowane i mało intuicyjne menu (opcje głęboko zaszyte)
19. Preferencje co do marki ? Sony (ale nie upieram się)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie jest to konieczne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000-6000 zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie wiem

A teraz konkrety:
Noszę się z zamiarem zakupu TV i prawdopodobnie będzie to Sony (choć nie upieram się). Czy bylibyście tak uprzejmi i podpowiedzieli mi, na które modele 55-65" 4K HDR warto zwrócić uwagę, dysponując budżetem ok. 5000-6000 zł? Czy na przykład lepszy będzie mniejszy Triluminos (np. KD-55XE9005) czy większy bez Triluminos (np. KD65XE7005)? Odległość od kanapy: 3,5 metra, telewizor będzie wisiał na lekko wysuniętej ściance o szerokości ok. 155 cm. W tej chwili mam Sharpa HD Ready 32".

Zależy mi przede wszystkim na filmach/serialach z Netflixa i Blu-raya oraz programach przyrodniczych. Czasem koszykówka NBA (NC+). Docelowo będę chciał dokupić amplituner (być może STRDN1080?) + Blu-ray 4K (być może UBPX800B?) + głośniki (nie mam już fazy na duże kolumny, tylko na takie małe coś z Dolby Atmosem typu listwa + subwoofer + tylne efektowe bezprzewodowe, jak robi chociażby Bose) + wymiana dekodera w NC+ na 4K + nowy Xbox One X i jakiś nowy odtwarzacz multimedialny, najchętniej też z 4K HDR. Takie są bliższe lub dalsze plany.

Za wszelkie rady i podpowiedzi z góry bardzo dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waham się obecnie między Philipsem 65PUS7502 a Sony KD-55XE9005. Na co postawić: wielkość czy jakość? A może w przypadku Philipsa jedno nie wyklucza drugiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Waham się obecnie między Philipsem 65PUS7502 a Sony KD-55XE9005. Na co postawić: wielkość czy jakość? A może w przypadku Philipsa jedno nie wyklucza drugiego?
Widziałem Philipsa w 49 calach. Bardzo fajny telewizor, dobre kolory, super płynny Android.
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli może być 55 cali to w tym budżecie możesz szukać OLEDów B6 albo B7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro da się kupić za trochę ponad 6 tysięcy (musiałbyś doczytać w tematach, gdzie można kupić żeby działała gwarancja), podejrzewam że na jakichś promocjach w zwykłych sklepach też można wyhaczyć za podobną cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips strasznie się tnie. Przy odpaleniu YouTube potrafił mi się zresetować 3 razy. Sony już lepiej opanował Androida.

Coś co będzie między 55-65 to 58ex780

Ciut gorszy od xe9005, ale 3 cale większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne parametry pokoju.  Jestem tuż przed zakupem LG OLED.

Zastanawiam się jednak czy tv 65 cali nie będzie za duży do mojego pokoju oraz odległości od telewizora?

Moja odległość od tv to Max 2,5 metra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kaczorq napisał:

Mam podobne parametry pokoju.  Jestem tuż przed zakupem LG OLED.

Zastanawiam się jednak czy tv 65 cali nie będzie za duży do mojego pokoju oraz odległości od telewizora?

Moja odległość od tv to Max 2,5 metra.

Kwesta indywidualna, niech Twoje oczy zdecydują ;)

Ale 2,5 od 65'' da radę tak myślę. Jeżeli było by z 2 to już byś oczami gonił obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...