Skocz do zawartości
pmcomp

4K UltraBOX+ od nc+ - pierwsze wrażenia z użytkowania dekodera 4K!

Rekomendowane odpowiedzi

Ponowie raz jeszcze pytanie. Czy ktoś analizował jak na oledzie zachowuje się ten dekoder na kanałach nie 4k? Obraz jest taki sam przy rozdzielczości ustalonej na dekoderze 1080 i 2160 czy na którymś lepiej? Lepiej skalowanie zostawić telewizorowi czy dekoderowi? Czy nie ma to znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizja jest do oglądania, a nie do analizowania.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam swoje spostrzeżenia, ale chciałbym poznać inne opinie, stąd pytanie. Ale dzięki za radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie płacę 10zł za najem Wifi Premium Box, orientuje się ktoś ile kosztuje wynajem dekodera i czy jest możliwość wymiany na takowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy testował ktoś jakość obrazu na kanałach 4k w takich ustawieniach:

1080i vs 1080p  vs  2160 i

nie mam tv 4k , zastanawiam sie nad tym dekoderem by pooglać mistrzostwa  w trybie 1080p

ciekaw jestem jak wygladaja róznice pomiędzy tymi trybami

i czy warto go wziąść tylko dla trybu 1080 p na tych kanałach

mam do tego dosc starego sagema (5 lat) - tutaj chyba tez by była poprawa obrazu

z góry dzieki za odp

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dziś testowałem już drugiego ultraboxa 4K z TV Samsung 55" UHD 7500 (pierwszy oddałem do sklepu, strasznie śnieżył i obraz był nieostry i zamglony). Hmm, szału nie w porównaniu z moim starym mediaboxem, a obraz na nim jest jakby mniej ostry (1080i, 1080p). Panie będą zadowolone bo twarze są jakoś nieostrae jakby zliftowane:) . W rozdzielczości 2160p nadaje tylko Canal +4K. Oglądałem mecz i powiem, że gdyby obraz był bardziej ostry byłoby super. Smużenia nie zauważyłem. Jednakże skalowanie w 2160p pozostałych programów wygląda nieciekawie, wręcz odrzuca. Kolory wyblakłe w kierunku bieli i jeszcze bardziej nieostre i nie da się ich oglądać! Błąd HDCP nie występował nigdy. Ogólnie staruszek świecił lepiej (no może poza Canałem 4K).  No i nie wiem co robić? Znowu wymieniać ultraboxa 4K, aż trafię odpowiedni egzemplarz czy może jakiś nowy soft od nc+ pojawi się, który te usterki wyeliminuje. 

Edytowane przez luxor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko. Mam go od kilku dni. Jest bezwzględnie szybszy od mediaboxa. Aż jestem ciekawy co było by gdybym podpiął go na  wideband...ale zdaje sie ze wtedy trace astrę a żeby ją odzyskac musze użyć specjalnego multiswitcha co podraża inwestycję o jakieś plus minus 800pln. Wygląda ok z tym dyskiem podpiewrajacym w połowie długości troche wygląda jakby lewitował w powietrzu. Brakuje mi jednak wyświetlacza ale to raczej nie jest kluczowe. NIe wiem jak to jest z tym skalowaniem czy skaluje box czy TV ja uzywam Oleda i szczerze mówiąc obraz na kanałach HD wygląda bardzo dobrze. UHD troche rozczarowuje. Ale też nie ma tragedii. NIby zdaję sobie sprawę że przekok z FHD na UHD nie jest taki jak z SD na HD , po za tym UHD używam już od pewnego czasu na płytach i Netflix . Zobaczymy jak to sie rozwinie. Generalnie to udany tuner. Bez problemu współpracuje z pilotem logitech. Za poważny błąd w sumie jedyny znaczący uznaję brak dedykowanego przycisku DVR . NIestety logitech tez nie rozwiązuje tego problemu. To przeszkadza. NIskie ukłony ze można wyłaczyć ta debilną aplikacje start. NIestety w mediaboxie nie miałem tej funkcjonalności.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym spytać czy może ktoś się orientuje czy canal+ 4k będzie działał na projektorze full hd (Optoma gt1080darbee)? Z optomy dostałem informację że tak, że sygnał zostanie przeskalowany do full hd. Gdyby tak było to było super bo jakość była by lepsza niż 720p z zwykłego canal+. Może ktoś już próbował i mógłby to potwierdzić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma wejście hdmi to chyba tak. Na dekoderze ustawisz wyjście na 1080.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników ultraboxa 4k nc+...jak u was z ostrością obrazu i szczegółami w 4K? na razie Canal + 4K nadaje tylko filmy przyrodnicze i powtórki meczów ale już można chyba jakoś ocenić szczegóły obrazu. Mam już 2 dekoder i jakość 4K mnie nie zadowala. TV Samsung 65" seria 7500 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć,

Zastanawiam się nad przejściem na dekoder 4K, natomiast sprawia to kilka niedogodności:
- mam dekoder Wifi Box za 2 zł /mc - musiałbym go oddać i w zamian zapłacić 15 zł / mc za dekoder 4K
- mam "stary multiroom' (2 osobne karty), który kurczowo trzymam i nie chcę oddać :D W dodatku obecnie nie płacę za niego nawet złotówki - musiałbym oddać ten multiroom, przejść na nowy i zapłacić za drugi dekoder 10zł / mc
- po drodze problemy z siecią na dodatkowym dekoderze, bo słaby zasięg WiFi - pewnie dojdzie zakup jakiegoś repeatera

W sumie cała impreza by mnie wyniosła +23 zł / mc (dodane do już wysokiego rachunku).

No więc pytanie - czy warto?
- obecnie przesiadłem się na TV Sony KD55XE9005 4K, więc jest czym poświecić
- czy te kanały z NC+ latają w 4K HDR?
- czy muszę zmieniać jakieś inne komponenty instalacji? Antena, konwerter, kable? Obecnie mam czaszę 80cm + Inverto Black Quad + druty Cabletech

Edytowane przez jurcio6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kanałów nadających w 4K HDR. Jest na razie jeden nadający w 4K kilka godzin dziennie, głównie powtórki. Podobno w HDR ma być World Cup. Na tę chwilę do oglądania w 4K są może ze 4 godziny miesięcznie jak lubisz piłkę nożną.

 

Ma się to rozszerzać, ale w jaki sposób i tempie to nie przewidzisz. Mam dekoder 4K, ale jak na razie korzyści z niego nie za dużo.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za info. A kanały z pakietu C+ nie idą w 4K? Czy idą w czystym 4K, ale nie HDR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden nowy kanał. Jak działa podałem. Reszta jest conajwyzej w HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do zyga000:) jak oceniasz jakość obrazu z powtórek meczów na canal+4k? masz obraz żyletę  czy delikatnie rozmyty bez szczegółow i głębi?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o ogólnie o mecze czy powtórki akcji podczas samych meczów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do zyga000. Pełna transmisja z meczów:) czy obraz jest super ostry, ps. na jakim tv oglądasz obraz z ultraboxa4k? może mój tv słabo ostrzy:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony 65a1. Na pewno obraz jest bardziej wyostrzony i lepszy niż na HD. Różnicę zwłaszcza widać przy odległości około 2m lub mniej. Później różnica się zaciera, ale przy 3m jak oglądam nadal ja widać. Transmisje są różne. Jedna lepsza, druga gorsza. Nieraz obraz traci płynność, zwłaszcza w powtorkach akcji. W każdej jednak sytuacji wygląda lepiej niż na tym samym meczu na kanale HD. Co więcej również wygląda lepiej, gdy włączony jest tryb 1080, a obraz 4k downscalowany do HD niż ta sama transmisja na kanale HD.

Nie miałem okazji oglądać sportu w 4K z jakiegoś innego źródła, ale wydaje mi się, że nc+ jakby się postaralo to mogloby to wyglądać jeszcze lepiej.

 

Generalnie obraz na ultrabox oceniam trochę lepiej niż na recorderze, który miałem wcześniej, jakkolwiek do netflixa dużo brakuje.

 

Mam również wrażenie, że wielkość ekranu przy oglądaniu TV nieraz nie pomaga (wcześniej miałem 55 cali).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2018 o 13:20, zyga000 napisał:

Jest tylko jeden nowy kanał. Jak działa podałem. Reszta jest conajwyzej w HD.

No to pięknie - już mnie próbowała babeczka w salonie NC+ przekręcić twierdząc, że cały pakiet Canal+ leci już w 4K... Dzięki bardzo za wszystkie informacje, sprawdziłem na stronie i potwierdza się, że w zasadzie są/za chwilę będą dwa kanały 4K: Canal+ 4k i TVP 4k. Wobec tego raczej na razie temat sobie odpuszczam - oczywiście jest duża pokusa oglądania MŚ w Rosji w 4k, natomiast nie za cenę +23zł (w sumie płaciłbym wtedy 150zł za pakiet Extra+ z HBO ?!) i utraty starego, dwukartowego multirooma.

PS. Naziemna też będzie nadawać TVP w 4k? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, jurcio6 napisał:

 i utraty starego, dwukartowego multirooma.

ale to chyba w krótkiej perspektywie się też już skonczy - chyba ostatni rok i potem będą wymieniać karty na te nowsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, klaus71 napisał:

ale to chyba w krótkiej perspektywie się też już skonczy - chyba ostatni rok i potem będą wymieniać karty na te nowsze

Umowę mam na jeszcze ponad rok, zabrać mi nie mogą :P Już 2x próbowali, za każdym razem udało mi się przedłużyć umowę zachowując dwie oddzielne karty, także... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...