Skocz do zawartości
  • 0
BuriedAlive

Migotanie pikseli przy dłuższym przewodzie HDMI

Pytanie

Witam,  

Kupiłem ostatnio TV (Panasonic 58EX780). Z racji większego rozmiaru stoi w trochę dalej niż poprzednik i w związku z tym przewód HDMI, który podłączony jest do komputera jest dość napięty i nie da się go ładnie schować. Przewód ten ma 1,8 bądź 2 metry. W szufladzie posiadałem przewód 5m kupiony kiedyś w Biedronce (pod względem wyglądu i konkretnej grubości nie ustępuje tym które znalazłem w sklepach RTV), więc podłączyłem go. Ładnie wszystko ułożyłem, pospinałem z resztą przewodów, po czym zauważyłem z bardzo bliska, iż na ekranie tv w pewnych miejscach dochodzi do migotania diód i pewne piksele zapalają się przez moment na biało, zielono, czerwono. Najbardziej widoczne jest to przy ciemnym obrazie. Wróciłem do poprzedniego przewodu i wszystko jest ok. Pomyślałem, że to za długi przewód, dodatkowo z biedrony, więc pojechałem do Euro i kupiłem inny o długości 3m, dokładnie taki, gdyż wersja 2m miała mnóstwo pochlebnych opinii:

https://www.euro.com.pl/kable/techlink-103203.bhtml

Podłączyłem go i wieczorem nie zauważyłem problemów, jednak dziś rano znów widzę migotanie. TV ustawiony jest na rozdzielczość 4k. Czy to migotanie związane jest z jakością przewodów? Czy może ktoś polecić jakiś, który się sprawdzi? Potrzebuje 2,5 - 3m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Purelink PI1000 jest sprawdzony dla sygnału 4K, lub dowolny inny z certyfikatem Premium HDMI Cable https://www.hdmi.org/manufacturer/premiumcable/Premium_HDMI_Cable_Certification_Program.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1

Pięć tematów założyłeś dla jednego problemu, który jest opisywany wielokrotnie znajdziesz na pewno to co jest ważne dla Ciebie tylko nie zaśmiecaj forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wrzuć link do filmiku ze zbliżeniem na te migoczące piksele.

Może karta graficzna nie daje rady i za słaby sygnał generuje, co wychodzi przy większych stratach na większą odległość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Panowie ja mam takie zakłócenia 

występują okresowo.  Serwisanci z upc twierdzą, że to wina tv. Wymienili dwa razy dekoder, okablowanie w mieszkaniu i przewód hdmi. Mówią mi, że zepsute jest wejście hdmi. Te zakłócenie nie są ciągłe, czasami cały dzień ich nie ma. Na drugim wejściu hdmi też zauważyłem te zakłócenia. Po wymianie przewodu hdmi jakby słabsze te zakłócenia ale nadal są. Gdzie tkwi problem? Takie są objawy uszkodzenia portu hdmi?. Telewizor to UE46F6320AW. Nagranie przed zmianą przewodu hdmi.

w tym filmiku trzy razy pojawia się takie drobne zakłócenia, bardzo mnie denerwują

około 5 sekundy i koło 10 sekundy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...