Skocz do zawartości
PawelE30

Tv 65 do 7500k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest to mój pierwszy post więc przy okazji witam serdecznie

chcialbym porady w sprawie wyboru tv, pytalem juz na konkurencyjnym forum lecz nie zaszkodzi zapytać i tu, co 2 glowy forum to nie jedno

 

Zakup TV odkładam już rok i muszę, a raczej chce cos w końcu kupićsmile.gif
Początkowo planowałem rozszerzyć maksymalną kwotą do 12-13k i celować już w OLED ale jednak ta technologia jest w moim odczuciu jeszcze nie warta takich pieniędzy i ograniczyć się chce do 7500 zł a może i mniej (przykladowo wybierając sony xe8505 zamiast xe9005 jezeli nie ma az takie roznicy)
„Zaoszczędzone” w ten sposób 5500zł (+ pewnie parę zł) przeznaczę na OLED’a za 4-5lat. Liczę na 2 pieczenie na 1 ogniu, wymienię TV na nowy i OLED będzie bardziej dopracowany (spokojnie, kasa mi się nie rozejdzie na inne wydatki)

Co do wymagań to podoba mi się na zgaszonym TV czarna ramka i taki minimalizm totalny oraz chce TV „przyszłościowy” dzięki któremu coś luz liznę trochę tego HDR

Co oglądałem ew. zwróciło moją uwagę:

Sony KD65XD9305 – przekraczam budżet ale marketingowa papka mówi ze jest duuuuzo lepszy od xe9005 ale czy aby na pewno warto dopłacać?
Sony KD65XE9005 – wpasowuje się w budżet seria 9
Sony KD65XE8505 – +/-ta sama cena co 9005 dlaczego? przecież to seria niżej?
Sony XE7096 i XD7505 propozycja najtańsza, w sklepie na nich demo wyglądało w moim odczuciu tak samo jak na droższych sony ale pewnie gdzieś jest haczyk oglądałem obraz może 1-2min i tylko klip demo
Panasonic TX65EX780E – cenowo prawie budżet (obraz w sklepie OK., generalnie w sklepie na szybko + klip demo nie jestem w stanie rozróżnić TV za 9k od tego za 5…
Panasonic TX65DX750E - tańsza alternatywa (nie widziałem na żywo)
LG – 65UH7707 trochę tak na siłe bo chyba LG odpuszczę ze względu na nie pełnowartościowe matryce 4k
Philips PUS8102 – nowość, ponad budżet i ten ambi ale… punkt 16. na liście poniżej 
TCL 65C70 - cena była i w sumie jest atrakcyjna ale już po obniżkach innych producentów nie aż tak, na plus najbardziej cena i dobre głośniki ale a minus… głośniki smile.gif że są listwą pod ekranem a nie z tyłu 

Generalnie na nic się nie napalam, jestem otwarty na porady, propozycje i krytykę, kupić chce do końca listopada licząc na magię co rok wcześniejszych listopadowych promocji świątecznych icon_wink.gif oraz magię liczb 11.11, czarne piątki itp. naganiające promocje

Podpunkty:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 
~17m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 
~2,5-2.7 metra
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 
1-2 osoby.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? 
99% na wprost, ewentualne zerkanie na programy śniadaniowe z kuchni wiec bez znaczenia
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? 
Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju? 
w środku dnia siedząc na wprost po prawej są drzwi balkonowe i okna.
7. Jaki masz obecnie telewizor?
Samsung hdready 32''
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 
z tego co się orientowałem to raczej 100Hz by piłka nie wyglądała jak kometa z ogonem
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? 
dvb-t, może kiedyś jakąś kablówka, czy tam jakiś VOD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? 
XBox, laptop, ew. dysk/pendrive
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 
3-5h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? 
Raczej nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? 
ja filmy (z laptopa) i mecze, żona śledzi parę seriali, cześć ogląda z lapka na TVN player
14. Czy zamierzasz serfować po Internecie?
youtube, ew strony z wiadomościami i pogoda
15. Czy zamierzasz grać w gry? 
Xbox sporadycznie
16. Preferencje co do marki?
Brak, lecz jakoś ostatnio jak widzę uszkodzony TV to zawsze Philips… 2 tyg. temu oddałem do naprawy rodziców 32” LG i lokalny fachowiec od RTV (facet ma naprawdę fach w rekach) miał na warsztacie podejrzaną ilość względnie nowych Philipsów zdecydowanie więcej jak innych marek… zapytany jednak dlaczego tak powiedział że teraz już prawie wszędzie w środku jest chińczyk i podął nazwę układu nawet w Panasonicuicon_wink.gif
17. Preferencje co do wielkości?
zdecydowanie nie mniej jak 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
duży wybór i sytuacja że zawsze „warto” dołożyć 1000zł bo następny model ma to i to a potem znów 1000zł bo naste pn to ma jeszcze to i to… a ja w tym bełkocie nie wiem już co będę używał i co mi się spodoba a c to tylko bajer do zabawy na pierwsze 3 dni
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 
Zdecydowanie wieczorami przy lekkim świetle lampki
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 
Budżet wzrasta do 7500+
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?
Jak się zepsuje
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? 
na TV nie miałem okazji na laptopie tak
23. Czy telewizor ma mieć 3D? 
zdecydowanie nie
+24. Soundbar jest mi zbędny

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że oglądasz głównie filmy i to "zdecydowanie wieczorami". W takim razie ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się jeszcze raz nad OLEDami, bo właśnie wieczorem będziesz mógł najlepiej dostrzec różnice między OLEDem a LCDkami, które wymieniłeś, a będzie ich naprawdę sporo. Już kilka osób oddawało LCD i wymieniało je na OLEDa. Technologia jest już dopracowana, więc nie masz się czego bać. LG B7V 65" możesz kupić za 10 800 zł na allegro. Jeśli jednak nie chcesz przekroczyć ustalonego budżetu to bierz Sony XE90 - jak na LCD będzie to całkiem dobry TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Subman napisał:

Widzę że oglądasz głównie filmy i to "zdecydowanie wieczorami". W takim razie ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się jeszcze raz nad OLEDami, bo właśnie wieczorem będziesz mógł najlepiej dostrzec różnice między OLEDem a LCDkami, które wymieniłeś, a będzie ich naprawdę sporo. Już kilka osób oddawało LCD i wymieniało je na OLEDa. Technologia jest już dopracowana, więc nie masz się czego bać. LG B7V 65" możesz kupić za 10 800 zł na allegro. Jeśli jednak nie chcesz przekroczyć ustalonego budżetu to bierz Sony XE90 - jak na LCD będzie to całkiem dobry TV.

dzięki za rady ale OLEDa już definitywnie skreślam to bedzie moj TV za 2-3 lata

pytanie brzmi czy do założonego budżetu 7.5k brać xe85 bo idealnie się wpasuje czy jakiś inny odbiornik (z ew. jakąś małą dopłatą)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...