Skocz do zawartości
Zatharos

Telewizor 55" VA - Filmy, seriale (USB), Gry (Laptop HDMI) - do 3,5 tyś

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? nie wiem ile m2, ale spore.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m w przypadku oglądania - 1,5m w przypadku grania ( kierownica , F1 )
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Troszeczkę pod kątem, jednak mam zamiar powiesić TV na VESA i regulacją sobie ewentualnie dopasować.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć :D
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Jedno okno, od północy. Telewizor będzie wisiał na tej samej ścianie na której jest okno.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K - Tak
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K, HD. Laptop z GTX 1060.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Laptop, Dysk, lub pendrive, ewentualnie słuchawki bluetooth (jednak brak BT przeżyję kosztem reszty)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ~3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową, ale w moim wypadku to raczej bez znaczenia.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Generalnie TV nie oglądam praktycznie wcale.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Raczej nie, ewentualnie Youtube jeśli będzie wygodniej, może kiedyś Netflix. Dobrze by było móc uruchomić player Eleven Sports ze strony internetowej, bo mam tam kupiony abonament żeby móc oglądać F1. Dekodera i pakietu z tym kanałem nie mam.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Głównie symulatory wyścigowe (Asetto Corsa) z laptopa przez HDMI, średnio od kilku do 6 godzin tygodniowo.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55", najmniej 50.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? -
19. Preferencje co do marki ? Brak, byle się nie psuł i spełniał oczekiwania.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie jest mi to potrzebne do szczęścia
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3,5 tyś - najlepiej na raty 0%.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? TAK

 

Po szperaniu w internecie znalazłem jakichś potencjalnych kandydatów:

Główny to: Sony KD-55XE7005 z Euro RTV AGD. - na matrycy VA.

oraz 

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-55pus6561-12.bhtml

https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-lg-led-55uj701v,id-827652

Generalnie wolałbym VA. Proszę o jakieś propozycje :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Panasonic 58EX700E w cenie 3999zł z matrycą VA? Trochę ponad budżet ale w kwocie 3,5-4tys to chyba najrozsądniejszy wybór. Sam również doszedłem do takigo wniosku i postawiłem właśnie na ten model. Jestem bardzo zadowolony. Kolory jasność, czerń na badzo fajnym poziomie, a smużenie nie jestem w stanie zauważyć pomimo że to tylko 50Hz.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję !

Nie wiem czy warto biorąc pod uwagę moje potrzeby i różnice w tych modelach, jeszcze to, że nie ma go na raty 0%, więc trzeba liczyć, że wyjdzie przynajmniej te 650zł drożej niż Sony KD-55XE7005 a za 650 zł mam już jakieś nagłośnienie ;)

Wolałbym zostać przy tym 3,5k, jestem świeżo po przejściu na swoje i jeszcze mnie czeka trochę innych kosztów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zagielek Czy odświeżanie matrycy 60 Hz naprawdę nie wpłynie na jakość przy oglądaniu sportu lub przy dynamicznym graniu na konsoli? Też stoję przy podobnym dylematem - nie oglądam TV (jedynie sport i programy naukowe), głównie gram na PS4 i oglądam filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bykovsky napisał:

Czy odświeżanie matrycy 60 Hz naprawdę nie wpłynie na jakość przy oglądaniu sportu lub przy dynamicznym graniu na konsoli?

Do konsoli się nie przyda, bo i po co skoro konsola daje max 60 kl/s. Do sportu już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bykovsky Jak dla mnie TV jest ok. Nie widzę niedociągnięć związanych z 50/60Hz. Może to kwestia nowych upłynniaczy, nie wiem. Ale oglądam piłkę nożną, gram w FIFE i żadnych drażniących skutków ubocznych nie zauważyłem. Nie chcę tutaj akurat zachwalać swojego wyboru (tzn TV który kupiłem). W moim przypadku w danym momencie i w danym budżecie po przekalkulowaniu zysków i strat wydał mi się on najrozsądniejszym wyborem.

Chciałem tylko podpowiedzieć, że czasem nie warto aż tak bezwarunkowo podążać za ogólnymi wytycznymi (np 100Hz do sportu i nic innego), chyba ważniejsze jest to czy dla nas dana opcja jest po prostu wystarczająca, bo jeśli nie widzimy różnicy, to po co przepłacać. Przecież nie będziemy budować swojego statusu społecznego kupnem jak najdroższego TV. I tak niedługo po tym jak go kupimy, na rynku pojawi się nowszy, lepszy itd. W końcu okaże się, że to efekt pogoni za króliczkiem.

Przy wyborze polecam zdrowy rozsądek i sztukę kompromisu ;-))

Pozdrawiam i życzę zadowolenia ze swoich zakupów!

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...