Skocz do zawartości
zagielek

Nowy TV i amplituner stereo, alternatywa dla Yamaha RX-550

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po zakupie nowego TV pojawił się problem z podłączeniem dźwięku do amplitunera stereo. Obecnie posiadam zestaw Yamaha RX550 i głośniki STX F-280. Nowy TV ma tylko wyjście optyczne (i ewentualnie słuchawkowe). NA tyle na ile udało mi się rozpoznać temat to nie obejdzie się bez konwertera z sygnały optycznego na analog. Przetestowałem już jeden, bo podobne rozwiązanie zastosowałem u ojca. Zakupiłem sprzęt z chin za około 30zł. Efekt gra to tragicznie chyba głownie ze względu na dość duże straty w trakcie konwersji.

Nauczony własnymi błędami, tym razem chciałem zamówić Hifime SPDIF Optical 9018 DAC (koszt ok 63$ z przesyłką). Mam już jednego DACa tej firmy i gra świetnie.

https://hifimediy.com/DACs/ready-made-dacs/SPDIF-9018-DAC

Alternatywnie pojawił się pomysł zmiany mojej Yamahy RX-550 na coś nowszego, coś z wejściem optycznym lub hdmi. Zacząłem się przyglądać amplitunerom kina domowego. Okazuję się, że za ok. 550zł można już kupić np ONKYO TX-SR607. Wydawało mi się to świetnym pomysłem ale po prześledzeniu jeszcze kilku różnych wątków trafiłem na informację że amplituner kina domowego może zagrać gorzej niż to, co obecnie posiadam. Jakie są wasze opinie? Warto zmieniać sprzęt? Czy lepiej pójść w kierunku DACa?

P.S. Czy jest jakaś sensowna alternatywa dla Yamahy RX-550 w cenie do 600zł (mowa oczywiście o sprzęcie używanym) - coś mocniejszego, lepiej brzmiącego, może nowszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Mam jeszcze jedno pytanie. Zastanawia mnie jaka będzie różnica w jakości dźwięku między wyjściem słuchawkowych w TV a połączeniem poprzez wyjście optyczne i dobrej jakości DACiem?

P.S. Czy ktoś z was miał do czynienia z wymienionym przeze mnie DACime HifimeDIY? Co sądzicie o tym DACu?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem połączenia TV gniazdo słuchawkowe-wzmacniacz i bardzo szybko z tego zrezygnowałem . Dzwięk jak dla mnie był taki jakby wydobywał sie z jakieś puszki bez jakiegokolwiek  podbicia , płaski po prostu słabiutko mimo prób regulacji tonowej w wzmacniaczu. Kupiłem na Alle.. Dac za około 70 złociszy który podłączyłem pod usb w telewizorze i różnicę zaraz dało się usłyszeć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...