Skocz do zawartości
Mattteuszzz

TV 4K (4000 zł - 4500 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po nowym roku planuję zakup nowego TV (pod moja nowa konsole Xbox One X i nowe kino domowe). Proszę was o radę już teraz ponieważ, zamierzam zacząć rozglądać się już za możliwymi okazjami konkretnych modeli. 

Poniżej zamieszczam opis użytkowania TV jak i moje preferencje.

Z góry dziękuje za pomoc!

Opis użytkowania i preferencje:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 17m2. 
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 2,5m. 
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Najczęściej 2-3. 
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost (ew lekko na skos). 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Wpada pod kątem przez okna ale kiedy trzeba po prostu zasłaniam rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor? SONY KDL-40EX520
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4K + HDR ze względu na XBOX One X
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Przez amplituner (Yamaha RXV-383 lub Denon AVR-X540BT) podłączony HDMI
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Kino domowe (amplituner Yamaha RXV-383 lub Denon AVR-X540BT --> Dekoder + Xbox One X + sporadycznie laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Dziennie około 3h, w dni weekendowe 5-6h.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Zdarza się (Eleven).
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Mecze.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie zamierzam.
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak - Xbox One X.
16. Preferencje co do marki? Nie posiadam.
17. Preferencje co do wielkości? 50 - 55 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nic.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? I tak i tak. 
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000 +/- 10% w uzasadnionych przypadkach.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Bardzo rzadko (będzie to dopiero mój drugi telewizor).
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Nie.
23. Czy telewizor ma mieć 3D - Może mieć, nie musi. 

Zależy mi na podaniu modeli 50 jak i 55 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celuj w SONY XE9005 49'' / 55''

Cena / Jakość, bardzo idzie w parze z tym modelem, poczytaj o nim.

Test też masz tu na Portalu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale napisałeś tak:

Witam, po nowym roku planuję zakup nowego TV, Proszę was o radę już teraz ponieważ, zamierzam zacząć rozglądać się już za możliwymi okazjami konkretnych modeli.

Wiec wiadomo że Ceny zlecą jeszcze w dół. Proste nie? :)

Jak byś napisał że kupujesz jutro, czy po jutrze to wiadomo że bez dołożenia $ nie nabędziesz nic dobrego. Ale skoro masz czas to...

 

Tylko uważaj żebyś nie czekał za długo, bo potem zostaniesz z Tv z wystawy lub z zwrotów itp. Itd. ;)

Edytowane przez Robert_1988_KrK
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś tańszego to samsung mu7000, ale koniecznie w rozmiarze 55", bo mniejszy nie ma matrycy 120hz. Jak ma być coś w okolicach 50" to sony xe90, teraz kosztuje ok. 5000 zł. 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy na jaki model i z jakiej Firmy się zdecydujesz.

Nie ma reguły też kiedy i jaka Firma, co do SONY to nie wiem jak będzie w Grudniu Np. Bo powiem Ci że w tym roku Sony szaleje z Promo teraz już jest bardzo dobrze jeśli chodzi o ceny, promocje itp..

Aż jestem zdziwiony bo przez ostatnie parę lat SONY aż tak nie zlatywało z cen.

Czy też jeśli chodzi o jakieś okazję, czy promocje w środku trwającego roku(...)

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, vader_4747 napisał:

Jak chcesz coś tańszego to samsung mu7000, ale koniecznie w rozmiarze 55", bo mniejszy nie ma matrycy 120hz. Jak ma być coś w okolicach 50" to sony xe90, teraz kosztuje ok. 5000 zł. 

 

Tylko nie mogę znaleźć Polskich ofert tego Samsunga? Porównując te dwa modele lepiej dołożyć do SONY czy brać SAMSUNGA?

Edytowane przez Mattteuszzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mattteuszzz napisał:

Tylko nie mogę znaleźć Polskich ofert tego Samsunga? Porównując te dwa modele lepiej dołożyć do SONY czy brać SAMSUNGA?

Bo w Polsce ten model nazywa się MU7002. Ja dołożyłbym do Sonego. Testy obu modeli znajdują się na portalu.

https://www.ceneo.pl/51604957#mh=p9S1czGx89007samsungbSHfiffeuwbGzIELi9HlwiEkyhOQpTqyS2ONG1UX5WQY_kvf-3J_7WoG5mEMcA5gUDdXRR5S8T2RaxIQgGDpfnGDH_yZkiWbKDUi1l288emIEjx2rhp5CMz3qux7ZvNpCQnhHO1Q_I259xDY48hJqc3EK2brMhsiRNMb3VxkVpZdhqlLYxtk6TnV-LTDAhQO0

Edytowane przez piter20020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakościowo sony na pewno jest lepszy. Jeżeli możesz dołożyć to warto.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnowie temat bo w tym tyg zamierzam kupić wkoncu tv.

Zastanawiam się pomiędzy:

Sony 55XE8505

a

Samsung UE55MU7002 

lepiej dołożyć do sonego 300zl czy zostać przy Samsungu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Planuję jeszcze zobaczyć oba w jakimś sklepie, ale na tę chwilę kupuję Sony. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudny wybór, ale ja chyba jednak wybrałbym Sammiego ze względu na system. Miałem okazję używać kilka godzin 65XE90 i w tym czasie zawiesił się dwa razy. Pod względem parametrów będą bardzo podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie. Matryca IPS = cztery razy niższy kontrast. Do tego android i fatalne wsparcie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 4 tys. nic lepszego nie znajdziesz, wiem bo sam przez ostatnie tygodnie mocno szukałem jakichś alternatyw. Osobiście zamówiłem Sony 55XE9005, ale jest on o tysiaka droższy od Samsunga. Jedyną alternatywą w tym przedziale cenowym może być Sony 49XF8596 z tym, że nie ma jeszcze nawet recenzji tego modelu a po za tym jest o 6 cali mniejszy od Samsunga. Więc możesz wziąć Samsunga albo poczekać do maja bo sprzedawcy mówili, że wtedy zaczną się u nich promo na tv przed mundialem i może uda ci się wyrwać w tych pieniądzach np. Samsunga NU7000, którego test jest już na rtings.com i wypada lepiej głównie przez wyższą jasność w HDR. W USA ten model ma oznaczenie NU8000.

Edytowane przez kimimaro09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ma pełne podświetlenie z tyłu, wyższą jasność i lepszego (nie, Android nie jest gorszy) smarta. ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostaniesz 49"XE9005 to w tym rozmiarze najlepszy tv z tym, że sam szukałem i nowego egzemplarza nie da się już kupić a nawet te z ekspozycji już się kończą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dostaniesz 49"XE9005 to w tym rozmiarze najlepszy tv z tym, że sam szukałem i nowego egzemplarza nie da się już kupić a nawet te z ekspozycji już się kończą.


Ale rozmiar przede wszystkim i uważam, że 55MU7002 będzie robił lepsze wrażenie niż 49XE90.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w rozmiarze jest spora, do tego duuużo gorszy system. Na plus sporo mocniejszy HDR i tylne podświetlenie (niestety z bardzo małą ilością stref). Gdyby porównanie dotyczyło 55XE90 to bym się nie zastanawiał, bo jednak to TV o jedną półeczkę wyżej niż Samsung.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie Samsung ma najlepszy system na rynku. Po piętach depcze mu LG że swoim webOS, a android niestety nie działa tak jakbyśmy chcieli nawet na flagowych modelach. Odsyłam do wątku o XE90 lub POS9002. Tizen jest najszybszy i ma największą ilość aplikacji.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...