Skocz do zawartości
  • 0
alsen22

Samsung UE50MU6172 cienie na matrycy

Pytanie

Witam
Kupiłem 3 dni temu telewizor Samsung UE50MU6172 
Generalnie odbiera bardzo ładnie 

Konfiguracja telewizora odbywała się na białym tle i zauważyłem cienie. 
Pomyślałem, że może takie tło. 
Jednak to nie dawało mi spokoju i postanowiłem włączyć sobie test RGB - filmik z youtube
W efekcie czego na telewizorze wg mnie widać dwa ciemniejsze pasy po bokach oraz małą jaśniejszą plamkę którą zaznaczyłem na zdjęciu. Podczas oglądania nie jest to jakoś szczególnie widoczne, jednak przy jednolitych tłach zauważalne

I teraz szczerze mówiąc nie wiem co robić, czy po prostu ten telewizor tak ma czy np. oddać do sklepu i wymienić. A może mi się po prostu coś wydaje...

Może ktoś z was posiada taki tv i mógłby wykonać podobny test dla porównania ?
TV przyszedł zapakowany fabrycznie data czerwiec 2017 made in Hungary
 
Przy okazji czy możecie mi podpowiedzieć jaki model matrycy posiada ? Znalazłem sprzeczne informacje na ten temat

Z góry dziękuję za rady

cale.thumb.jpg.33dac500b41b573ec7d461e224cca5e4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To jest model na matrycy VA, w tym roku nie istnieją na rynku 50 calowe panele IPS - istnieją 49 calowe. A wada jest typowa dla technologii, typowe badziewne wykonanie serii 6100. Polecam model z serii 6400, mimo krawędziowego podświetlenia tam problemy z rogami niemal nie występują.

Edytowane przez JarekWML
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

czyli sugerujesz żeby wymienić ten telewizor na 6400 ale też seria MU6400 ? Bo te 6400 to też jakieś inne literki mają

 

Edytowane przez alsen22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale nie ma żadnej gwarancji, że trafisz na lepszą sztukę.  Jeżeli nie przeszkadza to co masz na tych zdjęciach wyżej w normalnym oglądaniu szkoda czasu na zabawę w zwroty reklamacje - wiele tv wygląda podobnie, a nawet znacznie gorzej niż Twoj.

PS. Sens natomiast byłby spory, gdybyś w sklepie przed kupnem mógł sprawdzić sobie kilka sztuk i wybrać najlepszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
6 minut temu, Xisiek napisał:

wiele tv wygląda podobnie, a nawet znacznie gorzej niż Twoj.

Dodał bym że nawet w cenie dość dobrego Autka... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zdecydowałem jednak, że zwrócę. Kupię jakiś inny tv, aby uniknąć takich pasów czy plam wybiorę inny model/firmę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...