Skocz do zawartości
xyuru

49-55" do 6k - Sony, Panasonic, LG - czerń, HDR

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 24m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Max. kąt 15-20 stopni od osi w lewo.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Docelowo będzie wisiał
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z lewej 90 stopni ograniczone w pewnym stopniuprzez meble
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak, ale mam porównanie do Sharp Aquos oraz Panasonic 50CX700E i Sony KDL-50W809C
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobrą czerń, przyszłościowo zauważalny HDR.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? NC+ (dekoder standardowy chyba że warto dopłacić do CI+) oraz w przyszłości Netflix 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder NC+ i dyski zewnętrzne HDD
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matowa lepsza, ale rozważę też inne opcje.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?  Canal +, ew HBO w HD
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? W tym momencie nie.
17. Preferencje co do wielkości? 55-58" najlepiej, ale jakość obrazu ma priorytetowe znaczenie
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Niedopracowany soft, kiepska czerń
19. Preferencje co do marki ? Bez Chińczyków i Samsunga
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi mieć.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Ze względu na lokalizację i budżet na razie nie, ale w przyszłości do rozpatrzenia.

Rozważam zakup TV do mieszkania, w którym w tym momencie nie ma żadnego. Mam bezpośrednie porównanie do następujących modeli zamontowanych po rodzinie:
- Sharp Aquos 42" - nie ma o czym mówić, wizualnie masakra
- Panasonic 50CX700E - soft umiarkowany, w obrazie średnio wyglądają pasy bieli związane z funkcją lokalnego wygaszania
- Sony KDL-50W809C lub 55" (nie pamiętam) - powolny soft, poza tym ujdzie

Przekrój modeli jest dosyć szeroki, dlatego szukam optimum jeśli chodzi o:
- Dobry kontrast i czerń - do oglądania wieczorami/nocą - waga 6/10 - przewaga Sony?
- Zauważalny HDR na przyszłość - waga 2/10 - przewaga Sony?
- Dopracowany soft - rzadziej wykorzystywany, chodzi o wyeliminowanie skrajnie słabych rozwiązań - waga 2/10 - przewaga LG?

Obecnie rozważam następujące modele, choć mam znikome doświadczenie jeśli chodzi o LG, więc prosiłbym o ew. sugestie:
- Czerń i HDR - Sony EX9005 w wersji 49" lub 55" z dopłatą (prosiłbym o komentarz czy specyfikacja dla tych 2 przekątnych jest na bank ta sama i nie ma różnic w jakości obrazu) 
- Środek - Panasonic 58EX780E 
- LG nie mam typu - rozważam, bo słyszałem, że jest dobry soft

Mam dylemat związany z budżetem... Z jednej strony spotkałem się z opinią, że warto dopłacić 2k do XE9305 dla lepszej czerni, z drugiej strony pytanie czy dla filmów z NC+, external HDD czy netflix faktycznie ma to sens? Czytałem testy i powinno być to klarowne ale ze względu na źródło sygnału nie jest, stąd pytanie czy dla użytkownika bez odtwarzacza UHD z HDR i bez PS4 Pro różnica będzie aż tak odczuwalna?
W ekstremalnym wypadku mogę dopłacić do 55XE9305 z soundbarem (8k) - ale szczerze nie czuję tego, że różnica będzie aż tak odczuwalna dla mnie jako potencjalnego oglądającego.

Jestem otwarty na propozycje, z góry dzięki za komentarze.

 

Edytowane przez xyuru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko bo widzę, że temat rozumiesz: ja bym wybierał między XE90 a EX780. Ewentualnie dodał jeszcze Samsung MU7002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem je dzisiaj w sklepie - Sony KD-55XE9005 oraz Panasonic TX-58EX780E. Bawiłem się i jednym i drugim, porównywałem materiały i dylemat dalej pozostał...

Sony ma dobrego HDRa, chociaż gubi kontrastowość w bardziej zaawansowanych scenach, natomiast przeraża mnie Android TV, który jest mega nieintuicyjny jeśli chodzi o obsługę. Panasonic wydawał się pod względem obsługi prostszy, natomiast HDR nie dawał takiego efektu jak Sony. 

Pozostają 3 kwestie, których nie mogłem przetestować w sklepowych warunkach:

1. Czy wyświetlanie kontentu HD (z NC+) będzie podobne na obydwu modelach, czy któryś z tych modeli będzie się lepiej prezentował?

2. Który TV lepiej sprawdzi się w transmisji piłki nożnej (chcę uniknąć pokazu slajdów czy tam opery mydlanej) oczywiście w HD?

3. Jak wygląda kwestia oglądania filmu wieczorem / w nocy? Zależy mi na czerni i tutaj teoretycznie wypada lepiej Sony, natomiast pytanie czy w filmach (a nie na planszach testowych) będzie to zauważalna różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są porównywalne tv, zresztą testy obu masz na portalu, więc możesz mieć wiedzę o nich baaardzo dokładną.  Sony w tescie wypadło oczywiście lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...