Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

poszukuję pomocy w projekcie ‘kina domowego’ w przyszłej sypialni. Do tej pory chciałem po prostu powiesić na ścianie 55 calowy OLED od LG (LCD oglądane u znajomych mnie nie przekonują, obecnie mam plazmę też od LG). Ale ostatnio rzucił mi się w oczy artykuł o rzutniku laserowym od Xiaomi i może lepiej zainwestować w więcej cali.

Zakładany budżet do 10k. Sypialnia będzie mieć 12.5m2, filmy chcę oglądać leżąc na łóżku, które będzie stało mniej więcej na środku pokoju (dosunięte do jednej ściany). Odległość pomiędzy ścianami wyniesie 2.7m. Rzutnik mogę powiesić na suficie (wysokość 3.05m), albo postawić w półce nad łóżkiem. Po paru dniach poszukiwań wygląda, że dobrym wyjściem by był ekran z napinaczami zamontowany na ścianie (zsynchronizowany z rzutnikiem) oraz pod nim bezprzewodowy soundbar. Do rzutnika podepnę domowy serwer (jako centrum multimedialne) oraz UPC. Głównie filmy HD i sport (przy czym sport bez zaciemnienia). Odległość oczy-ekran wychodzi mi ok 2.4. Celowałbym w 75-90 cali.

Na rzutnikach nie znam się nic. Projektor od Xiaomi wygląda sensownie, aczkolwiek nie znalazłem nic na temat podwieszenia go na suficie. Znalazłem też LG ProBeam (z laserowych) na którym dałoby się osiągnąć około 75 cali, ale też do tanich nie należy oraz chyba nie wypada najlepiej.

Z góry dzięki za pomoc...

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem różnych wynalazków, szczególnie w audio, szczególnie z lat 50-80 ubiegłego wieku. Ale mam osobę, która ogrania mi to serwisowo.

Zapytam, a kto ogarnie Ci Xiaomi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe upieram się na Xiaomi (ani na to, że rzutnik ma być laserowy), zgadza się, że z serwisem mógłby być problem. Raczej kwestia czy to co powyżej powymyślałem ma sens...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup OLEDa i będzie Pan zadowolony :) . Po plazmie to naturalna przesiadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to by było najprostsze wyjście (przy czym plazma zostaje, ale w salonie ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...