Skocz do zawartości
Wojtas_

43KS7500 - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

w listopadzie mam zamiar zaopatrzyć się w Xboxa One X oraz odpowiedni telewizor 4k z efektem HDR na znośnym poziomie (jest to główne kryterium, gdyż telewizor będzie służył tylko do gier). Temat, który model wybrać, miałem założyć gdzieś w październiku, jednak zastanawia mnie, czy warto już dzisiaj zakupić Samsunga 43KS7500, który jest do kupienia za 3600 pln. Nie ukrywam, że maks. budżet na telewizor to będzie 4500 pln i po wstępnym rozeznaniu brałem pod uwagę Samsunga 49MU7000 oraz Panasonica 50EX780, które wydają się oferować HDR na podobnym poziomie. Wielkość 43 cale jest dla mnie jak najbardziej odpowiednia, więc nie jest to argumentem. Wady serii KS, czyli odklejające się ramki znam. Z drugiej strony wydać na TV o prawie 1000 pln mniej to nie byle co moim przypadku, choć obawiam się problemów z tym telewizorem, z jego trwałością.

W związku z tym 2 pytania. Czy pod względem HDR (w realnym użytkowaniu a nie chwilowej maksymalnej jasności) KS7500 rzeczywiście znacznie przewyższa MU7000 i EX780? Czy warto zaryzykować i kupić już teraz 43KS7500, czy wstrzymać się do listopada i wtedy dokonać wyboru między 49MU7000, 50EX780 i ewentualnymi produktami konkurencji o podobnych parametrach, jeśli się do tego czasu pojawią?

Z góry dziękuję za rady.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 43" jest na matrycy 60Hz zamiast 120Hz jak wszystkie inne rozmiary, więc już ma jeden duży minus na starcie. Dla gier nie ma to jakiegoś znaczenia, jeśli i tak grasz w trybie 'Gra', ale to sugeruje, że nie jest to typowy telewizor KS7500. 

Natomiast są jeszcze inne problemy z 43" tutaj opisane:
http://www.tvtest.pl/samsung-43ks7500-test/

"Z kolei w 43KS7500, w opcji “przestrzeń oryginalna” widać zbyt mało nasyconą czerwień. Testy praktyczne wykazują, że 43KS7500 nie jest w stanie pokazać tak samo głębokiej czerwieni jak więksi bracia SUHD. Czy zatem 43KS7500 wykorzystuje w ogóle technikę kropek kwantowych? A może wykorzystuje jej inną odmianę niż pozostałe modele SUHD? Trudno powiedzieć. Jedno jest pewne: 43KS7500 świeci inaczej niż większe modele telewizorów SUHD. Być może wpływ na to ma inna matryca: w 55KS7000 i 55KS8000 zastosowano własny panel LCD Samsunga, podczas gdy w 43KS7500 jest to panel od zewnętrznego dostawcy (Samsung nie produkuje paneli LCD w rozmiarze 43 cale)."

Odpuściłbym KSa w 43".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
30 minut temu, Wojtas_ napisał:

Fjubens - dzięki za odpowiedź.To wiele wyjaśnia...

49KS7000 wypada bardzo dobrze i nie odstaje od większych rozmiarów. Normalny 120Hz telewizor na panelu Samsunga z dobrą jasnością.

Chociaż w 49, 55, 65" czasem AUO też wrzucają matrycę (AU Optronics), ale nie ma się czym martwić, bo wyniki jej też są bardzo dobre.

W 60" jest Sharp, nieco ciemniejszy (gorszy efekt HDR).

Vince testował na HDTV angielskim 49" osobno nawet i można porównać wartości zakładka obok zakładki dla 49KS7000 oraz większego i model wyżej: 65KS8000. Różnice jeśli jakieś są, to minimalne.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue49ks7000-201610234374.htm

http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue65ks8000-201612054388.htm

Także jeśli ma to być mały telewizor i w jak najmniejszych pieniądzach i w grę wchodzi seria KS, to jednak decydowałbym się na 49KS7000.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Zobaczymy w takim razie jak będzie z dostępnością za 2 miesiące, ponieważ nie chcę pchać się w kredyt a dozbieranie do 4300 pln tyle mi jeszcze zajmie. A który model Sharpa masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Wojtas_ napisał:

Rozumiem. Zobaczymy w takim razie jak będzie z dostępnością za 2 miesiące, ponieważ nie chcę pchać się w kredyt a dozbieranie do 4300 pln tyle mi jeszcze zajmie. A który model Sharpa masz na myśli?

Chodzi o to, że Samsung nie produkuje matryc w 60".

Wszystkie KS7000 w rozmiarze 60" mają matryce od Sharpa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Fjubens napisał:

Chodzi o to, że Samsung nie produkuje matryc w 60".

Wszystkie KS7000 w rozmiarze 60" mają matryce od Sharpa. 

Ok, rozumiem :) I tak w grę wchodzą tylko 49".

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, christoff.w napisał:

Spiesz się, bo za chwilę nie będzie już ks7000!

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Trudno, tak jak pisałem - nie chcę pchać się w kredyt. Jak nie KS7000 to może będą jeszcze 49KS7500, które można kupić już za 4100... Zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trudno, tak jak pisałem - nie chcę pchać się w kredyt. Jak nie KS7000 to może będą jeszcze 49KS7500, które można kupić już za 4100... Zobaczymy

7500 tańszy od 7000???

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, christoff.w napisał:


7500 tańszy od 7000???

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Na Ceneo 49KS7000 zaczyna się od 4280 pln a 49KS7500 od 4019 pln.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2017 o 16:53, Wojtas_ napisał:

Na Ceneo 49KS7000 zaczyna się od 4280 pln a 49KS7500 od 4019 pln.

Ja właśnie kupiłem 49KS7500 za 3990, skalibrowałem i jestem zadowolony. Nie widzę wad wymienianych tutaj często ale wypakowywałem ostrożnie na płasko bo cienka bestia.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...