Skocz do zawartości

Pytanie

Hej właśnie doszedł do mnie nowy LG 58UH635V. Nie kalibrowany telewizor ma takie widoki:

1. Mam wrażenie, że w lewym górnym rogu jest tak jakby cień, łuna podświetlona. 

194491911_qpprqnq.jpg

2. Czy da się tutaj czegoś doszukać ? 

194033851_qpprqwn.jpg

3. Tutaj mam wątpliwosci co do łuny wokół Big Bena :

194494301_qpprqwe.jpg

192640041_qpprqww.jpg

4. Tutaj wieczorem przy zapalonym świetle. Obraz mega odbija nas, oglądających jak widać: Jak to ocenić ? Przy koszcie 3,5tys. zł. Matryca wg producenta 100hz IPS, wg osób, które posiadają VA 60hz (jest smuga po palcu).

194033291_qpprqws.jpg

Proszę ocencie względem Waszych doświadczeń.

Skorzystam i zadam kilka pytań od amatora ;)

a) Czy jakośc obrazu spada przy oglądaniu filmu z laptopa połączonego HDMI ?

b ) To samo pytanie tylko jeśli chodzi o dysk twardy podłączony bezpośrednio do TV ?

Edytowane przez Majchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kiepski egzemplarz plus generalnie mocno przeciętny tv w sumie daje to co widać na zdjeciach. Warto oddać go sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Było na forum wielokrotnie powtarzane że lg dopiero od serii 7xx. Oddaj ten tv i kup Panasonic serii 700

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale mi podcieliście skrzydła ;)

Kurcze zdjęcie z telefonu wielokrotnie pogarsza obraz, aż tak źle nie jest jak patrzę na te foty. Serie LG 7xx jak i Panasie 7xx to wydatek 1-2 tys. zł więcej.

BTW: Dlaczego to kiepski egzemplarz ?

Edytowane przez Majchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Ale mi podcieliście skrzydła
Kurcze zdjęcie z telefonu wielokrotnie pogarsza obraz, aż tak źle nie jest jak patrzę na te foty. Serie LG 7xx jak i Panasie 7xx to wydatek 1-2 tys. zł więcej.
BTW: Dlaczego to kiepski egzemplarz ?

Za taką cenę...ale jest va! ;)
Sam chcę go kupić i inny tutaj kolega ale teraz już sam nie wiem...
Panas panasem wiadomo, choć ten umierający powolną śmiercią niczym pkazma firefox odstrasza, nie ma magic pilota i chyba też brak wejścia sat dvb-s2 ale mogę się mylić...Mi nie dali w starszym modelu 700tek... :(

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Ps.jakość nie spada, leci taka jaką masz u źródła. Jeśli masz jakiś kiepski divix 320p to nie wymagaj że tibik 4k Ci to poprawi, może ciut, ale też i to ogromna tafla więc może być widać pixeloze i dopiero z 3-4m zleje się w znośny obraz do oglądania albo raczej do wyłączenia jak dla mnie, bo po co męczyć oczy i nie długo nosić okulary? ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Majchu@ popatrz jak wygląda dobrze zrobione zdjęcie bo Twoje, bez urazy to chyba zapalniczką robiłeś... Co to za telefon? Na bank na żywo jest lepiej, ufam!(?) ;)
Mój to Panas serii 700 choć stary model z 2015/16 z direct lit i 8 strefami wygaszania jak radzą Ci inni, no ale takich rozswietleń to on nie ma, raczej bliżej mu z czernią do Oleda czy też bardziej realnie do flagowca i wciąż numer 1 lcd jak dla mnie czyli dx900.
Zresztą wystarczy poczytać test.
Średnia półka a mógłby spokojnie być w premium za to co robi z obrazem.
Ponad rok temu dałem 900£ czyli 4500zł, teraz już nie dostaniesz, ale brat bliźniak z jasnością bodajże 400-500 nitów czyli dx750 chyba jeszcze do kupienia. Warto odżyłować 1k zł i kupić coś wartościowego.
d86119db64eec858b54505a48d0d8879.jpg48cc9192ade78e6d6124b4d72b681ebf.jpg768d325b7426562f8c7246ed17fcb98e.jpgf8f666ebba996335f278cce9cd9627a8.jpg44657cd099a4519c77670a4124a6e425.jpgd617b9623f891c515624224b23dc7111.jpg

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Majchu, czekamy na więcej zdjęć, może jakimś aparatem ze statywem ? :) 

Czekamy na więcej szczegółów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

I jak tam, ktoś coś więcej na temat tego TV ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Będąc fair wobec wszystkich, którzy mi pomagali i tych, którzy potrzebują oceny - skrobnę coś o moim zakupie TV.

Kupiłem jak wiadomo LG UH635V.

1. Ślad po palcu na matrycy - czarna smuga.

2. Dobre kąty widzenia.

3. Świetna czerń.

4. Bardzo słabe ustawienia fabryczne telewizora. Wielokrotne próby kalibracji. Nie mogę dojść do zadowolenia niestety. Przy jasnym obrazie - SZCZEGÓLNIE niebo - widać pełno czarnych kropek ale nie są to bad pixele tylko tak jakby problem w wyświetlaniu dobrze obrazu. Nie wiem możę ostrość, krawędzie - nie wiem jak to zbalansować.

5. CZASEM wrażenie delikatnego cloudingu w prawym górnym rogu - ale to chyba minus podświetlenia krawędziowego, ponieważ przy np. wyświetlaniu w dolnym lewym ekranu znaczka "play" przez konsole PS3 - pojawia się też podświetlenia w pionie całej krawędzi. W filmach - niewidoczne.

6. Akceptowalne odbicie w dzień.

7. Podstawka nie sprawia wrażenia solidnego ale TV prezentuje się bardzo dobrze.

8. Przy testach z youtube (test tv), przy wyświetlaniu kolorów np. czerwonych widać clouding - prawdopodobnie jest to poprzez tracenie możliwośći graficznych przez internet, źródło bo screeny z painta w jednym kolorze są idealne.

9. 3 bad pixele - zupełnie niewidoczne.

10. W całym internecie dotychczas znalazłem tylko 3 propozycje konfiguracji.

11. Akceptowalny webOS.

Zadawajcie pytania !

Zapraszam do Poznania na obejrzenie TV w akcji !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
3 godziny temu, Majchu napisał:

jasnym obrazie - SZCZEGÓLNIE niebo - widać pełno czarnych kropek ale nie są to bad pixele

Obawiam się że to mogą właśnie być uwalone pixele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
29 minut temu, Xisiek napisał:

Obawiam się że to mogą właśnie być uwalone pixele.

Wydaje mi się, że nie. Źle to opisałem. To takie jakby rozmazane niebo z czernią (groszek). Zamiast gładkie, niebieskie niebo. Test na bad pixele TV zdał (tylko 3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 godzinę temu, Majchu napisał:

Wydaje mi się, że nie. Źle to opisałem. To takie jakby rozmazane niebo z czernią (groszek). Zamiast gładkie, niebieskie niebo. Test na bad pixele TV zdał (tylko 3).

Tylko wiesz, jeżeli to niebo, to nie jest Twoje zdjęcie, na którym uwieczniły się paprochy z matrycy, to szczerze mówiąc w dobie cyfrowego sygnału za bardzo nie ma prawa się nic pojawić co przypomina te czarne kropki, poza właśnie uwalonymi pixelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziwne bo np. przy zdjęciach, czy materiałach 4K z youtube - tego problemu nie widzę.

Nie wiem czy foto dobrej jakości ale może jak przybliżycie zobaczycie chociaż cień tego co ja L

 

198759811_qpepprp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
23 minuty temu, Majchu napisał:

Dziwne bo np. przy zdjęciach, czy materiałach 4K z youtube - tego problemu nie widzę.

To w takim razie nie pixele, bo by były zawsze. Dziwne to LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy jest gdzieś na forum wątek z rodzajami błędów lub regulacji podstawowych opcji w sensie co za co odpowiada ? Chętnie się sam zorientuje.

Edytowane przez Majchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

Też zakupiłem ten TV i ogólnie jestem zadowolony. Wiadomo, że każdy szuka ideału ale każdy posiada też jakiś budżet, który może przeznaczyć na szaleństwa . Dla mnie głównym kryterium była przekątna bo do TV będziemy mieć ponad 4 m. Na razie tv był odpalony przez 2 dni bo szykujemy się do remontu i musiałem go schować. Oczywiście celowalem w Panasonica bo teraz mamy plazmę tego producenta ale tegoroczne modele o takiej przekątnej kosztują koło 5kpln a zeszłoroczne modele są tylko powystawowe. Ja chciałem kupić video i audio co za tym idzie musiałem iść na kompromis. Odpaliłem kilka filmów 1080p i jak dla mnie rewelacja. Matryca MVA a nie IPS jak to jest napisane na stronie LG. Znalazłem klika opinii ale w Niemczech i UK i ogólnie tv ma dobre opinie

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...