Skocz do zawartości
Furman

Thomson 30LB120S4 LCD a HDTV

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem Thomson 30LB120S4 LCD i chciałbym odpalić na nim HDTV. Jestem zupełnym początkującym w sprawach obrazu. Czy potrzebuję do niego jakiś zewnętrzny tuner? Wyświetlacz na rozdzielczość 1280/768. Ma tylko złącza analogowe.
Jeszcze jedno pytanie. Czy sygnał HD mogę przesłać do TV tylko poprzez komponent?
Przez VGA z laptopa nie mogę uzyskać pełnej rozdzielczości na pełnym ekranie. Max to 1024/768. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze pytanie: Masz tylko laptopa? Czy moze masz do dyspozycji cos z DVI?
Jak masz tylko lapa to moze byc problem.

Zobacz tutaj i poczytaj: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=107"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=107[/url]
Przejscie z VGA na Component tam masz opis.

Rozdzielczosc na PC taka jak masz w LCD ustawisz programem Powerstrip.

I napisz czy masz DVI w jakims stacjonarnym czy tylko lap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam tylko laptopa z kartą ATI Radeon 9000 IGP. Ma tylko wyjście VGA.

Problem w tym, że Power Strip poprzez VGA nie rozciąga mi obrazu w rozdzielczości 1280/768. Myślałem, że to może wina tego, że sygnał nie jest poprzez component.
A co z tunerem? Wie ktoś coś na ten temat czy HDTV będzie działać czy nie?

Pozdr,
Furman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Furman' date='28.02.2006, 12:53 ']Mam tylko laptopa z kartą ATI Radeon 9000 IGP. Ma tylko wyjście VGA.

Problem w tym, że Power Strip poprzez VGA nie rozciąga mi obrazu w rozdzielczości 1280/768. Myślałem, że to może wina tego, że sygnał nie jest poprzez component.
A co z tunerem? Wie ktoś coś na ten temat czy HDTV będzie działać czy nie?

Pozdr,
Furman
[right][post="1343"][/post][/right][/quote]

Dziwne ze nie dziala Powerstrip. On musi dzialac ; ) a co sie stanie jak dasz w nim tą rozdzielczosc? masz 16:9 dane ? Pogrzeb tam dluzej bo nieznam osoby ktora w chwile cos tam ustawila.
Co do tunera HDTV to moze najpierw powiedzmy sobie o czym my wogle rozmawiamy.
HDTV to pojecie ze tak powiem dziwne. Chodzi Ci czy bedzie chodzic HD czyli High Definition. HDTV to jest w Ameryce nie u nas ; ) Tam jest zwykla telewizja i mowi sie na nia HD TV. U nas mozesz sobie zalatwic jakis tuner satelitarny HD ale z tym radze jeszcze poczekac chociaz juz sa dobre ale nielatwo kupic (MPEG-4). Ogolnie jest juz troche kanalow HD na satelicie ale to jeszcze u nas wszystko raczkuje i wiekszosc to reklamowki itp.
Pozostają Ci filmy i przyroda HD dostepna w internecie a jest juz tego tyle ze hej ; ) Wiec potrzebujesz material HD a nie tuner HDTV :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Jak ustawię w powerS 1280/768 to robi się wąskie okienko 16/9 :D Ale faktycznie muszę więcej czasu temu poświęcić.

Dzięki za uświadominie co HDTV. Tak jak napisałem, jestem jeleniem na chwilę obecną co do Video;)

Pozdr,
Furman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć!

Wypełnienie całego ekranu udało mi się uzyskać przy ustawieniu podziałki 1280/960. Ciekawe a to działa. Obraz traci trochę na jakości.
Pytanie. Czy tak jest poprawnie? Czy TV da sobie z tym radę na dłuższą metę?


Pozdr,
Furman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć!

To znowu ja. Zauważyłem w swoim TV po samym włączeniu przez jakiś czas nierównomierne podświetlenie matrycy (widać na "czarnym"). Po rogach jakby było jaśniej. Czy to normalne? Może musi się wygrzać?

Pozdr,
Furman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xyz222
Efekt nierównomiernego oświetlenia na czarnym ekranie to normalka w LCD.

Na moim monitorze Sony też tak mam, jednak to nie jest zauważalne nawet podczas bardzo zaciemnionej scenie np. podczas oglądania filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...