Skocz do zawartości
rafallo777

Różnica KU6000 vs KU6400

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma modelami?

1. Obraz

2. Jakość wykonania

W 6400 jest matryca SVA, a w 6000 VA. SVA to chodzi o super VA?

Czymś jeszcze oba modele się różnią? Cena jest praktycznie ta sama. Który lepiej wziąć i który ma mniej "defektów" fabrycznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podświetlenie matrycy, wykonanie (jakość plastików), i pierdoły typu pilot smart. IMO obraz jest znacznie lepszy na KU6400, matryca jest lepiej podświetlana (mimo że to krawędziowiec).

Edytowane przez JarekWML

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wykonanie, w zasadzie o jakość, to wizualnie faktycznie wygrywa 6400. Ale raz widziałem u znajomego, że mu się od Samsunga odrywa plastik w ramce, ale TV działa idealnie.

Nie pamiętam czy ma właśnie model 6400 ale jak nie to właśnie w podobnym Samsungu odkleja się ramka czy ten plastik.

Ma to jakieś znaczenie, lub ewentualne późniejsze konsekwencje? Np jak ktoś w domu pali fajki, ten dym dostający się lub kurz pod ten plastik?

Cena taka sama 6400 i 6000 i praktycznie zdecydowany jestem już na któryś z tych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

podświetlenie to raczej KU6000 powinien mieć lepsze  bo jest na całej tylnej powierzchni

i stąd grubość tv znacznie większa ale i HDR będzie mocniejszy i tv lepszy na dzień bo jasność zdaje się do 450cd można wykręcić

z tego też powodu jest skręcany a nie klejony jak KU6400.

matrycę niby nowszą ma KU6400 ale czy ona jest lepsza to trudno ocenić - marketingowo jest lepsza bo ma chyba pokrycie kolorów o 2% lepsze

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

podświetlenie to raczej KU6000 powinien mieć lepsze  bo jest na całej tylnej powierzchni

Teoria swoje, a praktyka swoje. Identycznie jak jakiś czas temu próbowali mi udowodnić wyższość KU6000 nad Sonym XD70, przecież VA musi (POWTARZAM: MUSI) lepiej wyświetlać obraz, bo forumowi eksperci się do tych matryc modlą. I tak samo jest tutaj - mimo że jest krawędziowcem, to KU6400/KU6450/KU6470 ma lepsze, równomierniejsze, i jaśniejsze podświetlenie matrycy niż KU6000/KU6072.

Akurat KU6000 to bardzo podstawowy produkt, i odnoszę wrażenie że Samsung w ogóle się nie starał tworząc ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ja tam widzę taką praktykę jak w tych testach - modele do KU6300 są na starszej matrycy a od KU6400 na niby nowszej i lepszej - testy przeczą twoim teoriom

oba tv świecą podobnie czyli słabo - jak każdy LCD bez FALD

http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku6300

http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku6500

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amerykański KU6500 to europejski KU6100, odpowiednikiem naszego KU6400 jest amerykański KU7000. Taka uwaga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

racja - coś mi ta grubość ku6500 nie pasowała - ale wnioski są tym bardziej zgodne z tym co ja napisałem

jak porównasz KU7500 - czyli faktyczny edge

http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku7500

to z jasnością w edge jest zupełna bieda - po prostu z g..... bata nie ukręcisz - poza tym oba to budżetowce - różnica w cenie pewnie głównie wynikała z dodatkowego pilota i ewentualnego marketingu (wyższy model to droższy)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, JarekWML napisał:

Akurat KU6000 to bardzo podstawowy produkt, i odnoszę wrażenie że Samsung w ogóle się nie starał tworząc ten model.

Cóż dopiero można powiedzieć o najnowszej, najwyższej seri Q, czyli "wyśmienitym" Q LED. TO dopiero jest ciekawe "staranie się" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wkleje coś takiego:

http://www.displayspecifications.com/en/model/4c3e572

http://www.displayspecifications.com/en/model/c14247c

http://www.displayspecifications.com/en/comparison/2c321965

 

I teraz tak, model 6400 ma Panel Samsunga, a model 6000 ma panel Innolux. Czy jest to jakaś wielka różnica? Minimalna? Jak tak to na czyją korzyść?

I jeszcze chciałbym uzyskać odpowiedź na zadane wczoraj pytanie:

"Jeżeli chodzi o wykonanie, w zasadzie o jakość, to wizualnie faktycznie wygrywa 6400. Ale raz widziałem u znajomego, że mu się od Samsunga odrywa plastik w ramce, ale TV działa idealnie.Nie pamiętam czy ma właśnie model 6400 ale jak nie to właśnie w podobnym Samsungu odkleja się ramka czy ten plastik.Ma to jakieś znaczenie, lub ewentualne późniejsze konsekwencje? Np jak ktoś w domu pali fajki, ten dym dostający się lub kurz pod ten plastik?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@refresh

Mógłby ktoś powiedzieć, czym się różni panel 6000 Innoluxa od 6400 panelu Samsunga? Znacząca różnica? Który panel lepszy i pewniejszy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...