Skocz do zawartości
pawelcio

TV 43" ~2tys. 43KU6000?

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost, czasem pod lekkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z boku (od wschodu)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 47LW570s, Sharp 32WD1
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Najważniejsza jakość obrazu:)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? SD, HD, 4K (okazjonalnie)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mat, ale to drugorzędna cecha
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? sporadycznie , 5%
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? sporadycznie, 10%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 60%-40%
17. Preferencje co do wielkości? 43"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? niebieski odcień czerni, nienaturalne kolory
19. Preferencje co do marki ? Nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Bez znaczenia
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Witajcie.

Od tygodni przeglądam testy i opinie i mam coraz większy mętlik w głowie:)

Nie jestem, fanem piłki nożnej, ale nie chciałbym jakiegoś wyraźnego klatkowania na filmach:)

Moje typy to:

1. Samsung 43KU6000 - wg specyfikacji na displayspecs ma matrycę VA , ale model 43KU6072 ma matrycę PLS, Czy tak jest w każdym egzemplarzu? Czytałem, że przy większych przekątnych w KU6000 typ matrycy to loteria, ale o 43" nic nie znalazłem:( Czy może ktoś potwierdzić? ~1850zł

2. TCL P6046 - reklamowany na konkurencyjnym forum jako przełom, ale mam obawy co do jakości tej marki.  - 1950zł (z kalibracją). Kusi parametrami....

3. Philips 43PUS6401 - 2100zł

Nie zależy mi na wbudowanym Androidzie, do Samsunga w razie potrzeby mogę dokupić dongla, który zapewni większą funkcjonalność, niż systemowy Android w tv, poza tym filmy itp mogą iść z PC:), więc funkcje smart nie są priorytetem.

Najbardziej się skłaniam ku Samsungowi, ale mam wątpliwości co do tego, czy na pewno będzie w nim siedziała matryca VA.

Nie odrzucam też FullHD, bo treści w 4K na razie nie mam, pliki w necie są za grube, a NetFlixa na razie nie planuję. ale wiadomo, 4K bardziej przyszłościowe, a tv nie kupuję na rok czy dwa:)

Pozdrawiam.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najladniejszy obraz i najwyzszy poziom hdr zagwaranctuje Ci tutaj samsung 43ku6000 pod warunkiem ze bedzie na matrycy va :)

musisz isc do sklepu i poprosic doradcow o otwarcie pudelka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję za odpowiedź. W sklepie stacjonarnym (EURO) nie ma 43KU6000,

(43KU6072 kosztuje 400 drożej, niż w wysyłkowym, a i tak KU6072 nawet w specyfikacji na http://www.displayspecifications.com/  jest na matrycy PLS). W MM ani w Saturnie w ogóle nie ma 43KU6000, więc mogę zamówić tylko w internetowym.

Jednak właściwie nigdzie w necie nie doszukałem się informacji o matrycach PLS w 43KU6000 i chciałbym to potwierdzić..... 

Z Twojego posta MasterBiały wynika, że może być inaczej....czy to tylko rada, że lepiej "dmuchać na zimne", czy też spotkałeś się z informacją, że w 43KU6000 moga być matryce PLS ?  

Edytowane przez pawelcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauwazylem szukajac tv i przekladajac na dziale kolegow ze sklepu w ktorym pracuje to z samsungiem i matrycami bardzo bym uwazal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z odległości 3m nie ma sensu brania 4K, bo i tak nie zauważysz różnicy przy takiej wielkości jak 43"

W mojej ocenie jakością obrazu wymienione wcześniej modele zje Sony 43WD750 co prawda to IPS, ale bardzo dobrze wysterowany. Najlepiej sam porównaj sobie gdzieś w sklepie na takich samych ustawieniach oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, MaXeN napisał:

Z odległości 3m nie ma sensu brania 4K, bo i tak nie zauważysz różnicy przy takiej wielkości jak 43"

W mojej ocenie jakością obrazu wymienione wcześniej modele zje Sony 43WD750 co prawda to IPS, ale bardzo dobrze wysterowany. Najlepiej sam porównaj sobie gdzieś w sklepie na takich samych ustawieniach oczywiście.

To na pewno IPS?
Displayspecifications miewa błędy, czasami nawet dość dziwne, ale wskazują w tym rozmiarze na VA:
http://www.displayspecifications.com/en/model/445e4a9

32" jest na pewno na IPS i na ww. stronie też IPS wskazują w tym rozmiarze, ale 43" kto wie.

Tutaj komentarz odnośnie VA WD750:
http://www.psxextreme.info/topic/108902-noob-kupuje-telewizor-bądź-monitor-pod-ps4xone/?p=3853559

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej.

Byłem dzisiaj w EURO i porównałem KU6000/6072 i Sony WD750. Nie wiem, czy to kwestia ustawień, ale faktycznie, Sony się wyróżniał na plus. Samsung emitował bladofioletową biel, kolory w Soniaku były soczyste, Stały tam dwa KU6000 i 6072.

Dzięki za sugestię.

W Sony nie spodobał mi się tylko jeden szczegół - ekran był podzielony na dwie części, z włączoną i wył funkcją XReality.

W części, gdzie "funkcja" XReality była włączona, obraz był trochę za mocno wyostrzony, skośne krawędzie były wyząbkowane, a tam, gdzie Xreality było wyłączone, obraz był rozmyty znacznie bardziej, niż w innych telewizorach. Rozumiem, ze to nie żadna funkcja, tylko demo technologii, którą chwali się SONY?

 

 

 

Edytowane przez pawelcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, pawelcio napisał:

Hej.

Byłem dzisiaj w EURO i porównałem KU6000/6072 i Sony WD750. Nie wiem, czy to kwestia ustawień, ale faktycznie, Sony się wyróżniał na plus. Samsung emitował bladofioletową biel, kolory w Soniaku były soczyste, Stały tam dwa KU6000 i 6072.

Dzięki za sugestię.

W sklepie miarodajnie nie porównasz, ale pierwsze wrażenie już można mieć - trzeba tylko porównywać na tym samym materiale, na mniej więcej zbliżonych ustawieniach, jeżeli nie dotykales pilota i nie próbowałeś "wyrównać" sobie ustawień obu to absolutnie nie można stwierdzić, który lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po przymiarce szablonu 43" i 40" córka zdecydowała, że 43" to za dużo i chce 40".

Faktycznie,  43" trochę przytłaczało - patrzyło się  tej odległości trochę dziwnie (ok 2.5m). Wiem, że wg kalkulatorów  to odpowiednia wielkość, ale skoro ma być 40", to będzie 40:)

Zatem co lepsze: 40KU6000 - przy 40" z tego,co czytałem stosowane były matryce VA, czy np Sony 40WD650 (WD 750 nie ma w tym rozmiarze) ?

Panasonic 40DS630E ponoć ma problemy z urządzeniami HDMI i cena >2tys, więc go odpuszczam.

Pozdrawiam

Paweł

 

 

Edytowane przez pawelcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...